30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Cyklista na kole strčil do holčičky. Hrozil mu rok vězení, dostal pokutu 1 euro  (Přečteno 6216 krát)

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil

Potkali se dva (resp. tri) debilove ... ja si dam kavicku.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

To dítě za to také nemůže, rodiče ho měli naučit, že ta cesta není jen jeho. Po tom "dloubáku" kolenem už to ale nejspíš pochopilo.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil

Může za to jedna jediná osoba a to ta, která tomu mohla naprosto snadno zabránit minimem ohleduplnosti. Já když vidím blbce jet v protisměru taky do něj nenapálím "protože jsem v právu".
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Ono se zas tak moc nestalo, soudce byl také rozumný. Poučení si z toho snad vzaly obě dvě strany.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

V Holandu bývám celkem často, především v Utrechtu (kdysi moc krásné, klidné a čisté univerzitní město, během 20 let totálně zkurvené muslimskými čmoudy a negry). Moje zkušenost - vocyklenec má všechna práva na své straně a je jasně preferovaný. Párkrát jsem málem nestačil uskočit. Ale aspoň mají na těch šlapacích betlémech zvonky a používají je......
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Upřímně - cyklista zmírnil , dával o sobě vědět a matka na to reagovala tím že ustoupila stranou, ovšem zcela se vykašlala na svoje parchantě, které pokud není hluché, tak je asi připitomnělé. Nedokážu odhadnout jestli cyklista mohl zastavit - je to na sněhu má silniční obutí, a asi do poslední chvíle nečekal, že matka se stáhne k jednomu okraji a holčina se bude motat po druhé straně. I to koleno je problematické - mohlo mu to podklouznout, mohl to vyhodnotit, že je lépe děvče odstrčit kolenem, než ho nechat padnout do kola.... nevím.
Za mně chyby : Největší matka, že na to čučí jak pipka a nic neudělá, pak parchantě - není už tak mrňavé aby nemělo chápat jak se chovat na cestě, no a nakonec cyklista, který neměl spoléhat, že mu uhnou z cesty a mohl to šoupnout do závěje.
Ve finále by ovšem rodiče děvčete měli být rádi, že tohle "školení" kterého se dostalo jejich ratolesti mu možná v budoucnu zachrání život či zdraví, protože pochopí, že spoléhat se na to, že jsem v právu navzdory fyzikálním zákonům a těžkotonážnímu soupeři, se nevyplácí.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

pk202: Opravdu výstižně a nezaujatě zhodnoceno ze všech stran. Tomu tedy tleskám.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil

pk202: naprostej souhlas. Asi bych zastavil ono, nebylo jasně předvídatelné kam to děcko uhne. Máma čuměla jak pipka a nečapla ho za ruku a nestáhla ho na stranu. Ten ocyklenec zpomalil téměř na  na rychlost chůze a měl zřejmě problém ve sněhu udržet rovnováhu. Nemyslím si, že to udělal úplně schválně. Rozhodně měl zastavit a zeptat se jestli je vše ok.

  Mám pod barákem silnici třetí třidy, po které je vedena cyklostezka, chodí po ní procházkáři, skupinky turistů, důchodci, jezdí auta a sem tam i menší náklaďák, hovnocuc nebo traktor. Největší problém jsou pumpičkáři a procházkáři, kteří si neuvědomují, že na silnici nejsou sami. Auta tam jezdí povětšinou rychlostí do 30km/h, pumpičkáři často rychleji. Větší skupinky pěších před auty uhýbají naprosto chaoticky část nalevo a část napravo a kličkují jak zajíci. Pumpičáři jsou schopni čumět do telefonu nebo se přehrabovat v batohu uprostřed silnice za nepřehlednou zatáčkou, jezdí klidně tři vedle sebe, na troubení zpravidla reagují vztyčeným prostředníkem. Sem tam se projedu na kole jako civilista bez kbelíku na hlavě a nemám potřebu překročit rychlost 15 km/h, někomu překážet, na někoho pořvávat nebo ukazovat prostředník, nemám problém se vyhnout s hovnocucem, ale s tlupou neukázněných pumpičkářů nebo pěších to je někdy problém.
IP zaznamenána

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
nevím , jak je to v Holandsku, ale od pátku vím, jak je to u nás. Ještě na úvod - jistě nejsem sám, kdo zaregistroval stále se zvyšující suverenitu cyklistů při často velmi rychlé jízdě po chodnících. Kolikrát jsem si říkal, že vyjit někdo těsně před ním z domu, nedopadne to dobře. No, v pátek jsem to zažil. Jsem OSVČ a svoji činnost konstruktéra vykonávám v pronajaté kanceláři. Koncem loňského roku jsem ve stávajících prostorách dostal výpověď a od prosince jsem na novém místě. Avšak kolem mé bývalé kanceláře chodím každý den z práce a do práce, takže mě v pátek při cestě z práce napadlo podívat se jestli už na zvonku je nějaká jiná firma. Tento dům má malou předzahrádku, kde v normálních časech bývala hospoda. Po zkontrolování zvonku (je tam pořád moje jméno), jsem vyšel z předzahrádky na chodník a udělal snad dva kroky a najednou jsem ležel na zemi. Možná jsem byl na chvilku mimo, to nevím, ale najednou jsem ležel na zemi na břiše a nevěděl, co se stalo. Nejdřív jsem myslel, že jsem prostě upadl, jak se starším lidem někdy stává - za pár dní mi bude 68 let - a když jsem se opatrně párkrát pohnul, abych zjistil, jestli mám něco zlomeného, řekl jsem si, že bych tedy mohl vstát. Ale moje levá noha nějak nechtěla spolupracovat, tak jsem se ohlédl a zjistil, že špička mojí nohy je zaseknutá do drátů předního kola nějakýho cyklisty. Bylo na něm vidět, že ani pro něj to není běžná situace, byl vyděšený a ptal se ,jestli mi něco není. Odpověděl jsem, že to ještě nevím a konečně se mi podařilo vyprostit nohu z jeho kola a postavit se. Takže věc byla jasná - na chodníku mě zezadu srazil cyklista. Nevím, jak rychle jel, vůbec jsem ho neviděl. Když bylo zřejmé, že se mi nic vážného nestalo, mám jen obě ruce odřené a naražené, začal cyklista, který se do této chvíle jen pořád omlouval, trochu měnit taktiku. Že nemohl vědět, že odtamtud někdo vyjde, a že tedy za to nemůže. Po počátečním otřesu jsem byl tedy značně nasrán a měl jsem kratší proslov, kde jsem vícekrát použil výrazy jako hovado a debil. A přemýšlel jsem, jestli to mám nechat být a jít domů nebo situaci nějak vyhrotit. Je mi jasné, že řada z Vás řekne, že jsem mu měl rozbít tlamu, ale to pro mě není moc reálné - v mém věku proti namakanýmu chlapovi cca 35-40 let. Další možnost je volat policajty, ale to se mi ze zásady příčí a kromě toho je mi jasný , že by mě nutili jet do nemocnice, kde bych možná něco chytil, a další čas bych strávil na fízlárně. Děkuji, nechci. Sice by to ten cyklista asi docela slušně odsral, ale sobě bych taky nepomohl. Doma jsem ještě zjisti, že mám roztrženou bundu. Pro mě z toho plyne poznatek, že cyklisti prostě jezdí a budou jezdit všude a většina si asi vůbec nepřipouští nebo neví, že po chodníku se jezdit (alespoň v ČR) nesmí. Takže je asi jen otázka času, kdy tento nebo jiný sportovec zabije nebo zmrzačí nějaké dítě.
Tak jsem se z toho trochu vykecal, a zajímalo by mě, jaký je Váš názor na to, že jsem věc nijak neřešil.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

V dané době a daném případě IMHO velmi rozumná reakce. Vyhnout se mnohahodinovému čekání na fízlárně a ve špitále za roztrženou bundu rozhodně stojí. Obzvlášť ve Vašem věku s ohledem na covid.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

Pardon za oziveni tematu, ale pripad ma dalsi pokracovani (ktere mne nas*alo jeste vic):

Tak nejen ze cyklista byl "potrestan" pouze rocni podminkou a povinnosti zaplatit "odskodneni" 1€ (protoze dle soudce jeho verejne ponizeni bylo dostatecnym trestem), ted jeste cyklista zazaloval otce te holcicky za pomluvu (?) ktere se dopustil tim, ze to video zverejnil. A vyhral! Soud jeste rozhodne, jake odskodneni dostane. Sam vsak pozaduje 4500€...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/belgie-cyklista-petileta-holcicka-soud-video.A230915_082749_zahranicni_vajo
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

V takovém přîpadě bych alw zase viděl rád soud, který zvýší symbolickou pokutu 1EUR, jelikož pokutou za video bude vlastně snížena/zrušena újma videem způsobená. Zm.d to ale je každopádně.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

Potkali se dva (resp. tri) debilove ... ja si dam kavicku.
+1
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Tak jsem se z toho trochu vykecal, a zajímalo by mě, jaký je Váš názor na to, že jsem věc nijak neřešil.
Nepisete, jestli tam nahodou neni cyklostezka...  fizly volat pri zraneni a statistice, kdyz jsou u Vas nemohou skodit jinde a pujde  videt jak jsou cyklofasouni nebezpecni/bezohledni.
Na fizlarnu nemusite, proste podate vypoved zednikovi a pak pisemnou formou, svedek co svedci ve vas prospech je plus, nebo aspon fotka z mobilu, kde vas srazil, idealne kdyz jste na zemi s jeho ksichtem - bohuzel nevim jestli ve Vasem veku bych byl tak pohotovy.
Obdobne s nemocnici,  pokud tam jsou stopy po vypletu dukaz mate. Muze tak byt nekolikadenni neschopnost, neco zacina bolet  druhy den - vim to, proto ze me napadl mestak.

V mimosoudnim vyrovnani si muzete prijit na nahradu skody. Muj otec se jako duchodce srazil  - 2 kola(dva volove a on byl ten vetsi), v dnesnich cenach bych to videl na to co si zaplatil jako bolestne mimosoudne na ~20K, bez pravnika a 40K spravnikem.

Jestli je to pro Vase kafe si musite asi spris priste rozhodout sam.
« Poslední změna: 17 Září 2023, 20:36:09 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Tak nejen ze cyklista byl "potrestan" pouze rocni podminkou a povinnosti zaplatit "odskodneni" 1€ (protoze dle soudce jeho verejne ponizeni bylo dostatecnym trestem), ted jeste cyklista zazaloval otce te holcicky za pomluvu (?) ktere se dopustil tim, ze to video zverejnil. A vyhral! Soud jeste rozhodne, jake odskodneni dostane. Sam vsak pozaduje 4500€...
Podle mně v tom byl cyklista téměř nevině a roční podmínka je docela dost. Matka se chovala jako píča, parchant taky a fotr místo aby na holku houknul ať uhne filmoval jak o závod.
Prostě klasický karambol několika debilů na jednm místě.
IP zaznamenána