30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 7

Autor Téma: Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?  (Přečteno 16503 krát)

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« kdy: 05 Března 2021, 11:18:46 »

Množí se případy, kdy policistům narostl hřebínek a mají mnoho nových důvodů k buzeraci a tyranii lidí:
https://www.extra.cz/zakleknuti-policie-na-maminku-pred-uplakanou-dcerou-5-neprimerene-mysli-si-sandor
https://cnn.iprima.cz/straznici-v-beroune-tvrde-zpacifikovali-chlapce-kvuli-rousce-podle-policie-nepochybili-20369
Dá se proti tomuto chování policie nějak bránit? Má policie vůbec oprávnění mě zmlátit, když nebudu mít náhubek? A není to přepadení?

Loni byla situace taková, že policie mlátila děti na břehu rybníka, protože neměly náhubek.
Pak nošení náhubků smetl soud, že nikdo neprokázal že náhubek má nějaký přínos ve venkovních prostorách.

A přitom samotné vládní usnesení vyžaduje jen mít náhubek třeba v batohu:
https://stavbeznouze.cz/blog/juuu-respirator-nemusite-mit-na-obliceji-staci-v-batohu/
Citace
Všem osobám se s účinností ode dne 1. března 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek.“
To vládní nařízení je tak dementní, že když půjdete doma na WC tak musíte mít respirátor! Je to pohyb a nebo ne? Pohybem mám rozumět i řízení auta? A když budu venku sedět na lavičce tak už to pohyb nebude?

Loni to smetl soud, že pokud je řidič sám v autě, tak náhubek nemá vůbec žádný smysl. A už je to tu zase!
Je výslovně prokázáno, že trestanecký náhubek zpomaluje reakce řídičů. Dementi nutí lidi k ohrožování bezpečnosti silničního provozu!
« Poslední změna: 05 Března 2021, 11:53:05 od jafo »
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #1 kdy: 05 Března 2021, 11:55:25 »

Já chodím venku bez náhubku policie už mě několikrát viděla a nic . Řekl bych, že tady ve městě cca 20K obyvatel tak chodí 3 z 10 bez. A nic.
A kdyby, tak jednoduchá průpovídka , jestli máte podezření z přestupku tady máte občanku na místě nic řešit nebudu a na shledanou. Na dobu komunikace s nimi si roušku dát...

Slušně věcně, sami jsou frustrovaní z té buzerace taky mají rodiny a covid takže je asi bude snadné vyprovokovat k nějaké akci a většina přihlížejících je podpoří.
Bohužel jak říkám zatím jsem neměl čas si to testnout.
Předevčírem večer jsem se byl projít se psem, oni stáli u silnice , prošel jsem kolem nich 2x bez roušky a neměli problém. Koukali na mě sami respirátory na půl žerdi a srali na to .Možná štestí nevím . Spíš jsou tu aktivní městapáci, ale těch je tu 5 takže pravděpodobnost, že na ně narazím je dost malá.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #2 kdy: 05 Března 2021, 12:00:20 »

V berouně to ale nebylo jen kvůli roušce. Ona mládež tam dělala bordel, rozhazovala odpadky a poškodila nějaký cizí majetek. (omýtku na domě tuším).

Pak to samozřejmě vygradovalo klasicky, že policie dávala nějaké výzvy a mladík je měl na háku.

Až vám někdo takový něco poškodí a policie ho nechá bez identifikace odkráčet. Asi se vám to nebude líbit, když nebude po kom nárokovat škodu.

Tím zamozřejmě nechci řici, že se nějak zastávám jejich postupů. Jen že každá mince má dvě strany a zásadně nevěřím videím, kde není zachyceno vše od začátku.


Citace
Všem osobám se s účinností ode dne 1. března 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek.“
To vládní nařízení je tak dementní, že když půjdete doma na WC tak musíte mít respirátor! Je to pohyb a nebo ne? Pohybem mám rozumět i řízení auta? A když budu venku sedět na lavičce tak už to pohyb nebude?

jinak to chce nařízení přečíst celé, je tam přesně definováno, že v autě nemusíš a ani doma na záchodě.
https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

Citace
Všem osobám se s účinností ode 1. března 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének, a to:

    a) ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování (např. hotelový pokoj),
    b) na všech ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce,
    c) na všech ostatních veřejně přístupných místech mimo zastavěné území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.

Ve výjimečných případech, kdy je nezbytné, aby žák nebo student při výuce viděl na ústa učitele, je možné, aby učitel použil jako ochranný prostředek dýchacích cest ochranný štít, a to za podmínky, že dodržuje vzdálenost alespoň 2 metry od žáků nebo studentů.
2. Všem osobám se s účinností ode ode 1. března 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), které brání šíření kapének, a to:

    a) ve vnitřních prostorech staveb, které slouží jako:
        i) prodejna,
        ii) provozovna služeb,
        iii) zdravotnické zařízení, a to na pracovištích, ve kterých se poskytuje ambulantní péče,
        iv) zařízení sociálních služeb, kterými jsou týdenní stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, a zařízení poskytující odlehčovací sociální služby v pobytové formě,
        v) mezinárodní letiště,
    b) v prostředcích veřejné dopravy,
    c) na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy,
    d) v motorových vozidlech, ledaže se v motorovém vozidle nachází pouze osoby z jedné domácnosti,
    s výjimkou dětí od 2 do 15 let, které i na těchto místech mohou nosit ochranné prostředky uvedené v bodu 1.

« Poslední změna: 05 Března 2021, 12:13:02 od cocomoon »
IP zaznamenána

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #3 kdy: 05 Března 2021, 12:09:02 »

Děkuji za odpovědi a za rozumný názor.

Omlouvám se, o přímém linku na vládní nařízení jsem nevěděl. Ten by měl být ve sdělovacích prostředcích odkázán jako primární. Vše ostatní je propaganda.

Bohužel je to celé zneužito na vládní propagandu a člověk si po přečtení sdělovacích prostředků pak myslí, že se mlátí lidi jen kvůli náhubkům. Dnešní propaganda je šílená.
« Poslední změna: 05 Března 2021, 12:16:09 od jafo »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #4 kdy: 05 Března 2021, 13:08:54 »

Upřímně, tato hysterie mnohých obyvatel ohledně "mlácení za absenci roušek" mě sere. Já fakt netrpím obdivem k policii a úřední parazity vyloženě nemám rád, ale žijeme v nějakém systému, který má nějaká úplně základní pravidla komunikace s policií, zejména pak když chceme přestupkové řízení vyhrát v SŘ.

Troufnu si říct, že 99% lidí, kteří jsou "šikanováni" policií (případně mláceni) za absenci roušek jsou jen tataři a můžou si za to sami, zejména svým pocitem, že znají zákon a ví jak vyjebat s policií. Z těch videí, kterými se pak ještě chlubí na facebooku je ale zřejmé, že znají velké hovno a akorát si přečetli doslova 4 paragrafy a moudro nějakého právníka amatéra v komentářích na Novinkách. Je mi sice velmi sympatické se principialně nepodvolovat systému, ale jsou věci, kterým se prostě nevyhnu. Nemusí se mi líbit, že mi fízl chce dát dýchnout a že chce moji totožnost, ale v tomto úzkém okruhu mi prostě nezbývá, než se podvolit.

Kdyby ta hysterická a zřejmě simplexní maminka z Ostravy znala nějaké základy komunikace s Policí (což běžný občan nezná a asi ani nemusí, ale pokud jim už chce vzdorovat, tak by kurva měl..), tak jim dá občanku, nasadí si na těch pár minut roušku a mohl být klid.

Ad Strážníci tvrdě zpacifikovali chlapce kvůli roušce, podle policie nepochybili: Tam se úplně vynechává fakt, že ona městská policie, která zákrok provedla zveřejnila (a pochybuji, že by si to dovolili vymyslet), že na místo byla přivolána hlídka protože chlapec prý ničil omítku nějakého domu a navíc si při jednání se strážníky odmítl nasadit roušku. Já je vůbec nezastávám a jsem rád, že to tak trochu posílí společensky negativní názor na městskou policii obecně (která je podle mě mimo Prahu a velká města zcela zbytečná). Na druhou stranu, kdyby se opět ten člověk decentně a v nějakých základních mezích zákona, k ničemu by nedošlo (ani kdyby ta MP za každou cenu chtěla).

TLDR: Ti lidi si za to můžou sami. S policií i úřadem se dá nádherně a stylově "vyjebat" i se slušností a skrze aplikaci práva (viz. Číkus). Stačí znát svoje základní povinnosti přes které nejede vlak (např. ztotožnění se policii atd.) a nic by se nikomu nestalo. Když už se někdo chce s policií kočkovat, měl by perfektně znát své práva a povinnosti (a co v případě jejich porušení může následovat), což jak zmlácená maminka, tak 14letý chlapec evidentně neznali.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #5 kdy: 05 Března 2021, 18:58:01 »

Hysterkám a puberťákům huby rozbít můžou? Na základě čeho? To pomačům nic jinýho, při nepředložení ovčanky, zákony neumožňujou?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2021, 20:37:08 »

A já jsem někde řekl, že jim mají rozbít hubu? Mimochodem, pokud chcete hovořit o mlácení, tak se podívejte na internetu na nějaká videa, např. z Ruska, nebo Běloruska. A poznáte, co to je policejní násilí...

Já fakt nehodlám zastávat policii.

(Sám se dostávám často IRL s běžnými lidmi do sporu když přijde řeč na policii/úředníky a jejich konání. Všichni sice deklarují, že jsou fízlové a úředníci tataři a příživníci, ale současně každej, kdo s nimi nějakým způsobem bojuje, je podle běžných lidí zrůda a trapný potížista...)

Ale zde prostě v obou případech šlo o situaci vyhrocenou ze strany občanů. Minimálně v případě ženy určitě. Rozhodně ji nemají co povalovat na zem (o mlácení bych nehovořil, to vypadá jinak). Nevím, jestli fízlové nabídli ženě možnost se legitimovat ústně (už se na tu hrůzu z obou stran nebudu dívat znovu), ale ve chvíli, kdy ona přiznala, že občanku u sebe má a explicitně odmítla se legitimovat, pak je zcela korektním postupem předvedení na služebnu. Žena se zřejmě bránila, jinak si myslím, že už jen z toho titulu, že je to žena, by ji předvedli jen za doprovodu, bez pout..

Citace
To pomačům nic jinýho, při nepředložení ovčanky, zákony neumožňujou?

No ano. Když odmítne sdělit totožnost (což imo odmítla odmítnutím předložení OP, který potvrdila, že u sebe měla), tak ji mohou předvést.

Přijdu si absurdně, že na tomto fóru tentokrát zastávám policii, ale sere mě, že se to komunikuje jako "Policie zaklekla na lidi kvůli rouškám". Ne, zaklekla na ně (což se mi popravdě vůbec nelíbí) protože se fyzicky bránili předvedení, čemuž předcházela celá série kroků, které vyvrcholili až předvedením. Mohli se bránit mute-modem na místě a právně ve správním řízení, oni se ale rozhodli to vygradovat v podstatě v nejhorší možný outcome. Pokud toto někdo chce dělat, vůbec s tím nemám problém, ale musí znát potenciální následky svého jednání (což je i to blbé zakleknutí a předvedení) a ne se pak divit, že ho sundali na zem, brečet a podávat to jako obrovskou nespravedlnost.
Není náhoda, že drtivá většina lidí, co v této problematice umí chodit, se do žádných debat s fízly nepouští (maximálně je trošku popíchnou). Vědí, že si tím k ničemu nepomůžou a nejspíš ani nepřihorší, takže to nemá význam...
« Poslední změna: 05 Března 2021, 20:39:30 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2021, 22:41:07 »

Tak ono je otázka kam až při komunikaci s vopičákama zajdete a v jaké chvíli se z nich stanou neřízená hovada. Myslím že tady dáváte velmi královské rady. Já osobně bych nečekal, že po vyzvání - budete předveden na služebnu a moje odpověď bude tak jo, na mně naskáčou a kleknou si mi na krk a hlavu.
Čili Vy vlastně tvrdíte, že je jim nutno lézt do prdele a absolutně jim neodporovat jinak případný fyzický atak je moje chyba. S tím já nemohu souhlasit.
« Poslední změna: 05 Března 2021, 22:42:54 od pk202 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2021, 23:20:13 »

Citace
Čili Vy vlastně tvrdíte, že je jim nutno lézt do prdele a absolutně jim neodporovat jinak případný fyzický atak je moje chyba.

Ne, netvrdím... To si dovozujete dedukcí. Věřím, že sám znáte celý proces jednání s policistou perfektně a mnohem líp, než já. A taky víte, že ve chvíli, když už vás pomahač řeší, tak tím procesem prostě nějak musíte projít (minimálně pokud jim neutečete..). A to, jak ten proces skončí je v drtivé většině na Vás (přiznám se, omluvím se, budu jim nadávat, budu sticha, budu žádat SŘ, zaplatím příkaz na místě, budu je provokovat.....).

Fakt nedokážu říct (a vy možná ano), jestli si v tom závěru šla policistka pro maminku s tím, že jí sundá na zem nebo ne, ale minimálně na tomhle videu z Novinek je vidět, že se žena bránila i fyzicky. Pokud by zůstala stát a oni ji sundali na zem a spoutali, tak budu konstatovat, že jsou to totální kurvy. Pokud se s nimi ale začne prát, ona je jedna jich je snad osm, tak je nevyhnutelné, že na té zemi skončí. Moje královské rady se jen snaží vystihnout filozofii, že prostě nemá smysl nějak extra policii vzdorovat a ten nejeefektivnější vzdor (pokud vůbec nevím, co můžu a co ne) je prostě nic neříkat a "předat to do správního".

Vy asi taky určitě nemáte radost, když vas staví buzerační kontrola, dávají vám dýchnout, kontrolují lékárničku. Ale víte moc dobře, co pro vás např. odmítnutí dechovky může znamenat. A tak ji podstoupíte. Nebo každou dechovku odmítnete, abyste jim nelezl do prdele? ;) Stejná situace byla zde s tou paní. Mohla vzdorovat s tou rouškou a tomu bych asi v zásadě i fandil, ale vzdor s občankou byl zbytečný a mimo. Ještě jednou. Ne, neměla skončit na zemi. Ne, fakt se mi nelíbí, že chodí bandy buzeračních fízlů po sídlištích a vyloženě otravují lidi (protože to fakt nic jiného není). Ano, ty jejich kecy na videu "Tak takhle si to chtěla?", "Takhle skončíte taky, pane" atd. ve mně zvedají agresi. Ano, jsem rád, že takovéhle výstupy nevyhnutelně posílí společenskou nelibost k buzeračním složkám.

Moje původní pointa byla, že ještě (díky Bohu) nejsme policejní stát (byť se k tomu díky covidu začínáme blížit). A chci-li i přes svůj názor na policii a úřady zůstat objektivní, tak ani v jednom z diskutovaných případů to nemuselo skončit policejním atakem, ani podvolením se obviněných.. Jinak v zásadě souhlasím s tím, co v jiném threadu na stejné téma řekl gumidos.
EDIT: Taky mě otitulujete jako fízla? :)
« Poslední změna: 05 Března 2021, 23:33:04 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #9 kdy: 05 Března 2021, 23:47:54 »

Placeny profesional, ktery je placen z nasich dani, ma jasne dane pravidla chovani zakonem a situaci ma deeskalovat, pokut to nezvladne obecny pohunek.

Tedy vysvetlit, sdelit proc a co pozaduje - to je od stakajicich agresivnich goril na mile daleko, zvlast kdyz je v blizkosti dite.

Jedno je jasne, chybi tu zakona norma, ktera by nepristojne chovani kretenu v uniforme postavila mimo zakon a pred soud s odskodnenim pro obeti.
Zadne zehledni pred stejnym dobytkem( ktery je mozna k tomu pravidene navadi) ci nefungujici GIBS, s citelnymi sankcemi vcetne vyhozeni ze sboru vcetne vypalneho za odslouzne roky.
Realne tresty jsou vlastne jen za majetkovou trestnou cinnost.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #10 kdy: 05 Března 2021, 23:53:55 »

Jedno je jasne, chybi tu zakona norma, ktera by nepristojne chovani kretenu v uniforme postavila mimo zakon a pred soud s odskodnenim pro obeti.
Zadne zehledni pred stejnym dobytkem( ktery je mozna k tomu pravidene navadi) ci nefungujici GIBS, s citelnymi sankcemi vcetne vyhozeni ze sboru vcetne vypalneho za odslouzne roky.
Realne tresty jsou vlastne jen za majetkovou trestnou cinnost.

Naprosto souhlasím. Mám ze současné situace pocit, že pokud policista v službě někoho nezastřelí, tak to vždy skončí u stížnosti. A pak se to zamete pod koberec.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #11 kdy: 06 Března 2021, 07:12:31 »

« Poslední změna: 06 Března 2021, 07:14:43 od alo.is »
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #12 kdy: 06 Března 2021, 08:47:42 »

Tak z toho videa je jasné, že těm fízlům naběhl na krásný zákrok. Když je někdo debil dobře mu tak . Doufám, že ho strčili aspoň ještě na záchytku. Potom ho třeba napadne si prostudovat jak se chovat k fízlům. Přitom stačilo dát občanku , říct správní a měl pokoj.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #13 kdy: 06 Března 2021, 10:06:54 »

Vážně? To video je zjevně rozmazané a sestřihané tak, aby se jim to hodilo.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #14 kdy: 06 Března 2021, 10:19:00 »

Aha takže oni si tam dodali to slyšitelné i přes písknutí "běžte do píče". Vždyť ho slyšitelně uklidňuje i ta řidička. Vážně ?
Já souhlasím s příspěvkem co tu psal johncreek , že lidi si myslí , že můžou fízle vypičovat a hotovo.

Kdyby spolupracoval tak jak to tu někdo na fóru psal, je deklasuje na obyčejné úředníčky, kteří by museli sepsat canc pro správní úřad (s bonusem požadování potvrzení a úkonu) a nic by se dalšího nestalo .

Takhle jim dal do ruk možnost si na něj vyzkoušet hmaty a chvaty :D

« Poslední změna: 06 Března 2021, 10:22:09 od snehulak »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 7