- Ale to je jedno, kdy byla vypravena výzva. Procesně právní předpis se použije aktuální, ale hmotněprávní předpis se musí (*) použít vždy v tom znění, které bylo účinné v tom konkrétním zdaňovacím období.
- Řádně zdůvodněná výzva přenáší důkazní břemeno na daňový subjekt (Je to daňové řízení bacha!). Tahle výzva byla mimochodem zdůvodněna naprosto diletantsky. Kdyby byla napsaná, tak jak si to představuju já, tak by jste se z ní dozvěděl i to, kam orgán koukal, aby zjistil, zda se Vás poplatková povinnost týká nebo ne. Takže byste věděl, zda mají v registru bordel nebo ne.
- Jste účastníkem řízení, respektive tady tom jste daňový subjekt, který musí prokázat, že nemá daňovou povinnost. Takže můžete normálně nahlížet do spisu. A pozor na neveřejnou část spisu!
- V daňovém řízení můžete krásně prodloužit stanovenou lhůtu o 100% pokud požádáte hned ten den, kdy jste výzvu převzal. (§ 36/2 DŘ). Sice je nedonutíte něco udělat, protože žádosti vyhoví raději konkludentně, ale aspoň to.
- Ano, na odvolání budou muset reagovat. Odvolání zamítne a odvolací řízení zastaví (§ 113 odst. 1, písm. c) ). Jenže to musí udělat rozhodnutím a proti rozhodnutí se lze odvolat, protože to už není výzva.

(*) Jo v trestu se použije i aktuální znění, pokud je to ve prospěch obviněného (např. trestní sazba, nebo hranice škodlivosti).