30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Taktika při upuštění trestu v 1/2  (Přečteno 1701 krát)

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Taktika při upuštění trestu v 1/2
« kdy: 02 Března 2021, 19:04:44 »

Zdravím,

již nějakou chvilku mi běží 6m zřmv, v 1/2 budu žádat o upuštění.

Jakou doporučujete taktiku, poslat žádost na SO písemně?
Nebo si domluvit s úředníkem po uplnytí půlky trestu jednání a snažit se aby rozhodnul přímo během jednání? O případném upuštění potřebuji aby úředník rozhodl co nejdříve, mám obavu že v případě varianty pošta bude rozhodnutí natahovat a četl jsem zde pár příspěvků, kdy dorazili na úřad osobně a během jednání úředník rozhodl. Ale nejsem si jistý kterou cestou se vydat.

- řp byl odevzdán v zákonné lhůtě, taktéž i pokuta byla uhrazena včas


Chápu prosím správně že v případě že úředník rozhodne v neprospěch žadatele, musí to odůvodnit?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Taktika při upuštění trestu v 1/2
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2021, 20:12:29 »

Je to v zásadě fuk, ale pokud to chcete opravdu urychlit, asi neuškodí tam zavolat ještě před uplynutím poloviny trestu a informovat se, jak si to úředník představuje. A on vám řekne třeba zavolejte tehdy a tehdy, pošlete žádost a tehdy a tehdy se stavte (např.).
IP zaznamenána

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Taktika při upuštění trestu v 1/2
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2021, 08:32:52 »

Ok, asi dobrý nápad.

Dokážete ještě prosím poradit jak je to s psychologickým posudkem a jeho platnostní?
Mohu např. absolvovat vyšetření v měsící 02  a o upuštění trestu požádat až v měsíci 03. nebo 04.?

Nikde jsem nedopátral jakou platnost má mít papír od psychloga při žádosti o vrácení řp.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Taktika při upuštění trestu v 1/2
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2021, 09:06:43 »

Na různých internetech se píše, že platnost je neomezená. Relevantní zdroj ale také nemám.
IP zaznamenána