30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?  (Přečteno 8689 krát)

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #30 kdy: 01 Března 2021, 17:28:07 »

Podle mě mají pouze dva možné postupy, pokud se jim nebude líbit to, co jim ukážete.

1) Pokusit se Vám dát pokutu, potažmo zaznamenat podezření z přestupku pro správní řízení. Pak Vás nechat jet.

2) Nepustit Vás do nějakého jiného okresu, třeba tím, že Vám nařídí se otočit a jet zpátky. To člověk musí poslechnout.

Bonus) Kombinace obou, tedy nejdřív pokus o pokutu a pak otočení zpět :)

Postup 1) účel cesty neohrozí. Postupy 2) a 3) při aplikaci opatření "vyhodíš-li ho dveřmi, vrátí se ti oknem" také ne. Jedna jízda z Jihlavy do Děčína tak může vyvolat shora prakticky neomezené množství podezření z přestupku (při současných kontrolách uvnitř okresů i na jejich hranicích). Jak to asi bude se společným řízením? Jde stále o jeden přestupek? A co na to Jan Tleskač? :D

To podle mě netuší ani ti, co tohle vyvolali.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #31 kdy: 01 Března 2021, 17:36:35 »

Takže to bude prostě naroubované na na porušení usnesení/nařízení vlády ve smyslu krizového zákona, kde je max sankce pro FO nepodnikající 20 000 Kč? Jde mi o ten procesní/právní princip, i když věřím, že v tom mají v tuto chvíli bordel i úředníci.

Předpokládám, že stále platí, že roušky řeší KHS jako místně příslušný SO a ostatní přestupky (překročení okresu) řeší normálně místně příslušný městský úřad se správním odborem?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #32 kdy: 01 Března 2021, 17:57:32 »

Vypadá to, že možný porod v autě by alespoň u těch hodnějších fízlů mohlo být akceptováno:

Dosud asi nejrychlejší kontrola vozu mezi uzavřenými okresy se dopoledne odehrála na hranicích Pardubického a Středočeského kraje. Když policisté v autě uviděli těhotnou ženu, která se svíjela v porodních bolestech, nechtěli ani vidět žádný dokument a vybídli řidiče, aby pokračoval v jízdě do porodnice
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #33 kdy: 01 Března 2021, 18:16:36 »

Já budu řešit zítra. Pojedu mimo okres resp. přes několik okresů, tuším jakým směrem, ale nevím přesně kam, můj cíl bude v pohybu. Jedu totiž střídat řidiče, kterému někde mezi body xy skončí výkon. Nevím, co mám vyplnit. Do práce totiž nejedu, nepracuji jako řidič, řídím pro zábavu, v mé pracovní smlouvě není napsáno řidič. Jsem jen článek mezi sedačkou a volantem. Zaměstnavatel mě tam neposlal a je mu to jedno, jsem oprávněn sám se tam poslat.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #35 kdy: 01 Března 2021, 19:44:23 »

@swenak: dovolil bych si malou změnu fontu
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #36 kdy: 01 Března 2021, 21:30:58 »

jenže tohle je spíš středověký font
tak pro rytíře
"švabach" vypadá ještě trochu jinak
IP zaznamenána

resistor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #37 kdy: 02 Března 2021, 00:13:18 »

Jezdím do práce přes jedno městečko menší než malé kde se mi úspěšně daří sabotovat jistou činnost úřadu a jeho ozbrojené pěsti ("někteří soudruzi švejkují"). Tak čekám kdy semnou budou chtít po bolševicku zatočit.
Dneska jsem tady po cestě sebral místní kravský rozhledy, kde se mj. píše že "za účelem nákupu či do práce je možné jet mimo obec pouze autem nebo hromadnou dopravou ne na kole či pěšky". Když bude hezky chtěl jsem jezdit na pařezu (pro neznalé moped) do práce i na nákupy. To už zas někdo vydal nějakou novou píčovinu, nebo mi něco uniklo ?
Jo, ráno už opice stály podle očekávání na značkách a čuměli jak bejci.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #38 kdy: 02 Března 2021, 08:23:15 »

Naprosto nesouhlasím s tvrzením kolegy lerion o “naštvanosti některých fizlů”. Je to prostě pořád stejné - namísto jednoduchého prohlášení o přípustnosti jakékoli formy zmíněného potvrzení či prohlášení, kterou zákon považuje za písemnou, se bude fízl hádat o “bumážku”. A problém, který tato země má, se transformuje na dohady o formu lejstra.
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #39 kdy: 02 Března 2021, 19:24:10 »

Jen tak teoreticky - je podle vyhlasky mozne prekrocit hranice okresu za ucelem vycestovani z CR? Totez je mozne za ucelem navratu do mista trvaleho bydliste.
Lze z tohoto vyvodit, ze je legalni zajet si treba do Krkonos, na lyzich pak prekrocit statni hranici, pak se vratit zpet, k autu a domu a to naprosto legalne?
Za timto ucelem se vybavit cestnym prohlasenim o tom, ze chci do Polska.
Dava to smysl? Nebo je nejake lepsi reseni?
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #40 kdy: 02 Března 2021, 20:04:16 »

Tady je PDF od naší milované vlády: https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/Formular_pro_cesty_mimo_okres_-_vzor.pdf

účast na hromadné akci, to jako vážně..?  ;D ;D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #41 kdy: 02 Března 2021, 20:14:38 »

Vyhlaska pravi:
určuje Ministerstvo zdravotnictví, aby stanovilo závazné hygienicko-epidemiologické podmínky pro hromadné akce jinak zakázané v důsledku tohoto krizového opatření, při jejichž dodržení je dovoleno je z důvodů zřetele hodných konat, a to jedná-li se o akce v důležitém státním zájmu nebo významná sportovní utkání nebo soutěže;

Takze hromadne akce ano, ale jen nejake a jen pro nekoho.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #42 kdy: 02 Března 2021, 20:33:38 »

Napadlo mě, že bych jim předložil potvrzení v jazyce státem uznávané menšiny s tím, že k ní patřím.
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #43 kdy: 02 Března 2021, 21:25:38 »

Napadlo mě, že bych jim předložil potvrzení v jazyce státem uznávané menšiny s tím, že k ní patřím.

A jestli treba zrovna neumite psat, muzete to tem gadzum nadiktovat. :-)
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:Presumpce neviny v novém nouzovém stavu. Platí nebo neplatí?
« Odpověď #44 kdy: 02 Března 2021, 23:13:04 »

Jen tak teoreticky - je podle vyhlasky mozne prekrocit hranice okresu za ucelem vycestovani z CR? Totez je mozne za ucelem navratu do mista trvaleho bydliste.
Lze z tohoto vyvodit, ze je legalni zajet si treba do Krkonos, na lyzich pak prekrocit statni hranici, pak se vratit zpet, k autu a domu a to naprosto legalne?
Za timto ucelem se vybavit cestnym prohlasenim o tom, ze chci do Polska.
Dava to smysl? Nebo je nejake lepsi reseni?

V podstatě do vycestování do Německa stačí vyplnit online
Digitale Einreiseanmeldung
www.einreiseanmeldung.de
 Nyní nefunguje a já asi vím proč, momentálně stačí vyplnit náhradní doklad, který se předkládá spolu s neg.  antig. testem, který je ke stažení v x jazycích. Ideálně bych použil třeba maďarštinu.
Toto by mělo našemu fízlovi stačit. Prostě jsem zaregistrovanej pro vjezd do německa a pokud splnim jejich podmínky tak mě pustí.

Akorát soudruzi z NDR s tím online hlášením udělali chybu. Z Německa zřejně z hygien z různých měst  mi začali chodit maily, že mám řidiče  toho a toho, tam a tam do tolikátého v karanténě. Takže čeští řidiči se de facto vlastně hromadí v Německu- taková malá okupace. Dnes jsem to už nevydržel a nějaké Gertrudě  zavolal a  sdělil ji, že pan řidič ten a ten už byl 2x zpět v Čechách a nyní je úředně v karanténě už asi ve 4 městech. Na mail o karanténě v Německu, stačí odepsat, že LKW-driver a fertig, Oni si ho vyškrtnout z databáze karanténistů. Řekl bych, že Češi paralyzovali německou hygienu, takže server už druhy den nefunguje a stačí zmíněné papírové hlášení, které pak německý fízl na hranicích raději hodí do koše.
« Poslední změna: 02 Března 2021, 23:15:04 od Martin623 »
IP zaznamenána