30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Evidenční kontrola nabouranáho auta  (Přečteno 2477 krát)

tiks

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Evidenční kontrola nabouranáho auta
« kdy: 25 Února 2021, 22:44:03 »

Ahoj,
potřeboval bych rychlou radu-chtěl bych bourané auto "vyvézt na ukrajinu"  nicméně k tomu potřebuji evidenční kontrolu, avšak mám obavu že kvůli srolovanému předku evidenční kontrolou vozidlo neprojde kvůli vadám, které se kontrolují i při evidenční kontrole (vyhl 211/2018 Sb)
0.3.1
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu) ///díky havárii///
nebo
0.1.5
Umístění tabulky registrační značky na vozidle nebo úhly geometrické viditelnosti tabulky registrační značky neodpovídají požadavkům
0.1.2
Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné nebo není spolehlivé, takže tabulka registrační značky může upadnout nebo způsob uchycení neodpovídá požadavkům

Identifikátory vin a štítek  se zdají být dostatečně čitelné, kola kromě dojezdovky také dle TP
V případě nevyhovující evidenční kontroly z výše uvedených důvodu povolí úřad vývoz vozidla nebo mě budu  (oprávněně ) odeslán do řiti?
V případě  nevyhovující evidenční kontroly nenaseru si do bot, např. kvůli nemožnosti uložit značky do depozitu nebo např. kdyby se technikovi zdálo kvůli nehodě nečitelné vin
Jde mi o rychlé efektivní řešení, nikoli o kočkování s úřadem.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Evidenční kontrola nabouranáho auta
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2021, 22:55:07 »

někde proběhlo, že nově by platnost EK měla být stejná jako platnost STK
ale jestli to je již platné, to netuším
IP zaznamenána

tiks

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Evidenční kontrola nabouranáho auta
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2021, 23:29:25 »

nějaké info je zde nicméně do exaktnosti má daleko https://www.auto.cz/novinky-pro-ridice-rok-2021-prijizdi-co-vsechno-nas-letos-ceka-137450
navíc kdoví jestli je to pravda a kdoví jestli se to bude týkat i vývozu za kopečky.

Edit:
tak je to jen návrh a týkal by se i vývozu bud-li schválen
stav zde:
https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=1046
« Poslední změna: 26 Února 2021, 00:32:51 od tiks »
IP zaznamenána

tiks

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Evidenční kontrola nabouranáho auta
« Odpověď #3 kdy: 26 Února 2021, 10:24:50 »

Tak dávám info pro podobně nezkušené jako sem byl já- vozidlo přes srolovaný předek nedržící SPZ absenci nárazníku a světel prošlo standardní evidenční kontrolou vyhovuje 0 závad, s poznámkou vozidlo po dopravní nehodě.
Čili pokud sedí a je v pořádku vin, spz, štítky, typ motoru barva karoserie počet míst, gumy s TP, a je ORV tak by poškození vozidla nehodou neměl být problém problém.
IP zaznamenána