30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda na červenou Praha 01/2021  (Přečteno 5724 krát)

Blitko

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Jízda na červenou Praha 01/2021
« kdy: 24 Února 2021, 20:39:54 »

Dobrý večer, trochu se sem vmáčknu abych nezakládal další vlákno, když tohle je docela aktuální.

Přišla žádost o 1500Kč za: nezastavení vozidla na signál s červeným světlem "Stůj!".

Mělo se tak stát na začátku Ledna 2021, řidiče známe. Víme, že na červenou si to netroufne pokud nepouští modré majáky za Sebou. Což tady v té situaci nebylo. Vzhledem k tomu, že jezdí v Praze tak je jasné, že ne všechny oranžové brzdí. Ale není si vědom, že by vědomě červenou projel. Bohužel kameru v autě nemá a navíc po takové době by ani záznam neměl. Pravděpodobně červená naskočila až když vozidlo projíždělo pod semaforem nebo těsně před a tedy by nebylo možné zastavit jinak než uprostřed čtyřproudé křižovatky.

A tedy co s tím?

Ignorace v Praze na toto funguje? I v rámci covidu? Předpokládám, že by mohli mít méně práce, ale zase předpokládám, že využívají co nejvíce home office. Takže si nebudou chtít přidělávat práci?

Udávat řidiče se nám nechce aby to nemusel složitě řešit on. Udávat jeho známé Helmuta a Deathmuta se nám taky úplně nechce.

Nejraději bychom se podívali na videozáznam, ale s ohledem na to, že se nám stejně nechce nic platit a v dnešní době ani nikam chodit tak to asi taky vynecháme...

Předpokládám, že pokud by to Praha chtěla přehodit na přestupek provozovatele vozidla, tak tam to bude v případě prohry víc bolet, ale je tam zároveň dost velká šance, že to nebudou řešit. A pokud to řešit budou, tak je šance to protahovat atd. až je to přestane bavit?

Jak dlouho jsou nyní ty lhůty pro promlčení přestupků? Co jsem pochopil, tak se to prodlužovalo, ale popravdě se v tom nyní ztrácím.

Dvě výzvy kvůli stání před přechodem jsme před rokem ignorovali. A od té doby klid. Ale tam jsme měli poruchu na autě, dokonce to bylo hlášeno na MP. Tak tam jsme byli v klidu a i majitelka vozu pochopila, že řešením je to neřešit. Že stejně nelze nikoho odpovědného kontaktovat. :-)  A přesto přišli dvě výzvy, poštou rozpětí týden a přitom do Sebe měli asi tři hodiny v reálu.Edit: změnil jsem Ahoj na Dobrý večer abych nenarušil místní dobré zvyky

Téma rozděleno. // Číkus
« Poslední změna: 24 Února 2021, 20:56:32 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha 01/2021
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2021, 21:07:55 »

Dobrý večer! Váš příspěvek jsem oddělil do zvláštního tématu, neboť je lepší, pokud má každá kauza své vlastní vlákno/téma.

Včasným uhrazením určené částky je samozřejmě věc vyřešena. Pokud ovšem chcete bojovat, pak:

Ignorace je v Praze (přesněji u MHMP) dobrou strategií pro výzvu k uhrazení určené částky, neboť MHMP nejede tzv. turbo model a tedy bude ještě následovat výzva k podání vysvětlení. Pak bude správný čas na udání řidiče (ať již Helmuta, Deadmuta, Humlmuta nebo spolupracujícího řidiče).

Pokud to MHMP přehodí na provozovatele a pravomocně uloží pokutu, bude to bolet víc, než odpustek (určená částka), ale méně, než pokud by postihoval řidiče.

Promlčecí lhůty nastudujte zde.
IP zaznamenána