30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: V Husovickém tunelu bude policie měřit rychlost, město s tím nic nezmůže  (Přečteno 3946 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

V Husovickém tunelu bude policie měřit rychlost, město s tím nic nezmůže

„Rozhodnutí o úsekovém měření nelze nikterak ovlivnit ze strany Brna, které je dotčeno pouze zpracováním podezření na přestupek a řešením správního řízení,“ uvedl Kratochvíl (radní pro dopravu) v prohlášení na Facebooku.

Člověku by jich bylo skoro líto. Chudinky nechtějí okrádat řidiče, ale musí a nic s tím neudělají...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Nahodou to se mi libi. Co kdyz kazdy z nas si tu zridi usekove mereni? Vsak krasne zahltime urad :D
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil

Na zahlcení úřadů stačí, když všichni nebudou platit jak trubky na první výpalnou výzvu, ale nechají to dojít do správního řízení.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Nahodou to se mi libi. Co kdyz kazdy z nas si tu zridi usekove mereni? Vsak krasne zahltime urad :D

Nedávno jsem přemýšlel nad jednou věcí :D Předpokládám, že oprávnění na měření je docela striktně vymezeno, neboť i MP potřebuje na každé měření povolení od PČR atd..

Kdybych si však z vlastních prostředků koupil lidar a nějakým způsobem si ho nechal certifikovat u toho meterologického ústavu a pak bych ve volné chvíli měřil na nějakém úseku a sepsal ke každému oznámení o přestupku + soubor z lidaru.. Mohlo by z toho něco být? Jako je mi jasný, že ne. Ale realně by mě zajímalo, jak by se s tím vypořádal úřad. I když tipuju, že by to po 30 dnech odložili :D


Pro korektnost uvádím, že původně mě to napadlo ve vztahu k PČR a MP, kteří zásadně nedodržují omezení na 20/30 kmh, ale u PČR je mi jasné, že by to svedli na svojí výjimku. Nicméně u MP by to už mohlo být zajímavější, vzhledem k tomu, že oni by měli afaik mít při porušování zákonů ve jménu dobra zapnutý vrz.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

johncreek: No jako obcan mam pravo podat oznameni o spachani prestupku. Jasne, ze oni to mohou odlozit, ale naopak si myslim, ze nepotrebuji ani certifikovany radar. Na zahlceni uradu by to mohlo byt dobre :D
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Doufám, že by se úřad za toto politování hodné chování svých zaměstnanců omluvil.
« Poslední změna: 23 Února 2021, 12:40:56 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil

když jsme u toho zahlcení, jak by se asi úřady tvářili, kdyby jim prřicházelo stovky napsáskání a přiznání na výzvu... smyšlenou :))
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Uvažuji, že vyhlásím soutěž o největší oficiálně změřenou rychlost v Husovickém tunelu. :-)
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil

Dolů nebo nahoru?
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil

Ja asi neco nechapu. Rychlost smi merit preci Policie CR a MP. Kdo meri v tomto pripade? RSD? Znamena to, ze soukromy subjekt muze merit a data predavat policii?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil

předpokládám, že tak se děje i v opravovaných - a měřených - úsecích D1
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

Doufám, že by se úřad za toto politování hodné chování svých zaměstnanců omluvil.
No, super ... termin "zanedbatelne zastaveni" (vcetne uvedeni copyright MU Kutna Hora) urcite nekdy vyuziji :-).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Dolů nebo nahoru?
To bych asi nechal na závodníkovi.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

No, já v tunelu tak 30min stál, to se taky počítá?:)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil

Nelíbí se mi to, jsem v Brně často. Za chvíli přijde i Královopolský, těch 60 km/h je vyloženě otrava...
IP zaznamenána