30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10

Autor Téma: [WIN] Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty  (Přečteno 30087 krát)

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #105 kdy: 12 Ledna 2022, 06:36:23 »

Zdravím,
 tak v datovce nic 🙂.  Takže maj zmeškáno?
 Včera jsem v cca 17:45 odeslala poštou Vyjádření s papírem, že se jedná o doplnění elektronického podání ze dne 6/1/22 bez elektronického podpisu a k tomu, do stejné obálky přihodila Podjatost. Poslala jsem to na podatelnu ÚMČP3, bez uvedení čj. na obálce ( jen se svojí zpáteční adresou). Myslela jsem, že to tím taky zpomalím. Ale asi to už bylo zbytečné. No, třeba, kdyby bylo nějaké příště, dají pokoj.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #106 kdy: 12 Ledna 2022, 07:25:51 »

Myslím, že jisto jistě bude vyhráno až v pátek, protože pokud se skutek stal 22.1., tak se (nepletuli se) promočecí lhůta počítá ode dne následujícího po dni skutku. Ale patrně to snad bude na dobré cestě.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #107 kdy: 12 Ledna 2022, 08:10:27 »

Skutek se nemohl stát v sobotu. O víkendu se u nás stojí zadara :-)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #108 kdy: 16 Ledna 2022, 12:16:34 »

No, pokud skutečně doposud v datovce nic nepřistálo, pak lze konstatovat, že je vyhráno.

V následujících týdnech vám toho nejspíš přijde víc, protože úřady budou muset nějakým (byť většinou asi zamítavým) způsobem vypořádat vše, co jste podala.

Možná taky bude Praze 3 potřeba připomenout, že je promlčeno, pokud by i navzdory promlčení zahájila řízení s provozovatelem (byť by samozřejmě měla k prekluzi přihlédnout automaticky a z úřední povinnosti).

Takže DS otevřte až někdy 24.1. a pečlivě čtěte, co vám přijde. Nejdůležitější bude usnesení o zastavení řízení. Ideálně se s tím přijďte ještě sem pochlubit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #109 kdy: 16 Ledna 2022, 20:02:15 »

Zdravím,
je neděle večer 16/1/22, v datovce podle notifikace v mailu sice spousta věcí, ale nic k tématu. Jinak skutek se stal 21/1/21 ráno v 02:43:09, takže myslím, že je hotovo :-)
Jakmile něco dorazí, dám vědět. Z toho, co tam je nemusím nutně otvírat nic, takže pokud dorazí něco k věci, mohu s otevřením klidně počkat.
Zatím všem moc díky, bylo fajn nebýt na to sama, a navíc mně to bavilo :-)
Kay.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #110 kdy: 16 Ledna 2022, 20:22:59 »

S otevírání DS raději počkejte i pokud by nic k věci nedorazilo.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #111 kdy: 16 Ledna 2022, 21:06:38 »

No počkat s otevřením můžu tak do konce ledna. Mám tam něco (v jiné věci) z 12/1, tak abych na to stihla v rozumné době reagovat.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #112 kdy: 16 Ledna 2022, 21:11:07 »

Stačí počkat do příštího pondělí (24.1.).

Jen pro info, abyste nebyla v budoucnu překvapena: tento postup co jste aplikovala již bohužel nepůjde užít na skutky spáchané v roce 22.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #113 kdy: 16 Ledna 2022, 21:16:03 »

Jj. dík, vím o tom  >:( , hned jsem koukla, jestli to hajzlíci nedaj i zpětně na přestupky spáchané před změnou. Naštěstí ne. No tak to holt pro příště bude zastavení vozidla.
A bez kočkování.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #114 kdy: 17 Ledna 2022, 17:04:03 »

Tak dnes první vlaštovka : Do datové schránky  ......  typ schránky Fyzická osoba, dorazila nová datová zpráva číslo 989720575 s předmětem "Sdělení k uplatnění opatření proti nečinnosti". Odesílatelem zprávy je datová schránka "HLAVNÍ MĚSTO PRAHA" (ID schránky: 48ia97h).
Neotvírám, čekám dál.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #115 kdy: 15 Února 2022, 23:34:20 »

Tak zdravím a hlásím WIN. Usnesení přišlo do DS sice už 31/1 , takže jsem to vyzvedla tradičně desátý den, i když už to bylo jedno. Teprve dnes jsem to stihla anonymizovat a posílám. Mají to sice na několika místech nějaké zmatené, ale výsledek OK. Jen mně dost naštvaly ty kecy o tom, že je úplně jedno, že jsem trvala na tom, že nahlížím a nepodávám vysvětlení, že je úplně jedno, že jsem trvala na tom, že ten první papír jsem vyškrtala a trvala na tom, že to není podání vysvětlení. Taky je jim šumafuk, že nakonec byl sepsán správný úřední záznam o nahlížení, a to vyškrtané měl ten hodný strejda zahodit a nechat tam jen ten správný úřeďák. Cituji: ...."Obviněná odmítla uznat povahu úkonu podání vysvětlení ..., kdy povahu úkonu považovala jako potvrzení o nahlédnutí do spisového materiálu ... . Z uvedeného důvodu obviněná formulář vlastním rukopisem upravila dle jejích představ. Správní orgán obviněné v takovém jednání nebránil, neboť i takto upravený formulář má povahu úkonu podání vysvětlení"... . No, to si ze mně dělaj pr... ?!!!     To mu to mám příště roztrhat, aby to do toho spisu nepřidal? A dohlédnout na orgána, aby si to vymazal i z PC?! Nebo tam mám za sebe posílat nahlédnout někoho jiného, kdo evidentně nic podat nemůže?

Takže přikládám ty dvě písemnosti, co přišly, a můžete to vrátit zpět, ať se ostatní poučí. Popř. i já budu vděčná za komentáře nebo vysvětlení k těm dvěma písemnostem, jestli je tam něco, z čeho bych se měla poučit pro příště já.
Díky moc Kay.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #116 kdy: 15 Února 2022, 23:42:21 »

Gratuluji k výhře a oceňuji odhodlání a vervu, se kterou jste do toho šla.

Předpokládám, že ne, ale pokud byste je chtěla ještě trochu poškádlit, můžete se blanketně odvolat. Už vám nic nehrozí (pokud se např. v odvolání nedoznáte), ale můžete je ještě malinko potrápit. Např. tím, že absolutně ignorovali vaši věcnou argumentaci.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #117 kdy: 15 Února 2022, 23:57:55 »

Bezva, tak jo :-)
A co s tím podáním vysvětlení? To je v pořádku? Já jsem jasně řekla, že vysvětlení nepodávám, a oni takhle? To mně pěkně štve.
Zítra na ty paragrafy kouknu, jestli to tak můžou zbastlit. Plus počkám na návrhy dalších, jestli se tam ještě něco pěkného a použitelného najde.

Výseldek pak bude jaký? Že to opraví? Doplní? Teda pokud ho nezamítnou :-)

Čas mám, počítám do 25/2
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #118 kdy: 16 Února 2022, 00:05:37 »

Téměř s jistotou to zamítnou.

Výsledek už je dobrý - vyhrála jste, udělala jste jim náklady a pokuta se nekoná. Odvoláním jim seberete trochu času, který by mohli využít k obdobnému parazitickému pokutování jiných lidí. + máte možnost jim v mezích slušnosti říct, co si o tom/o nich myslíte, že např. nesouhlasíte s tou pasáží s podáním vysvětlením, že nesouhlasíte s tím, že vůbec nevypořádali vaše věcné námitky o nepojízdnosti vozidla apod.

Nic moc víc z toho nebude. Pokud se odvoláte, začněte blanketním odvoláním, tedy pouze "Proti usnesení č.j. XXXXX podávám odvolání. Jméno, adresa, datum narození". Úřad vás vyzve k nápravě a až tam doplníte, co máte na srdci.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #119 kdy: 16 Února 2022, 00:16:20 »

Bezva, dík, už se těším. Jestli jsem předtím ještě trochu o strejdovi pochybovala, jestli, náhodou, není hodný nebo slušný, tak teď ve mně už orgán kamaráda nikdy mít nebude! I když ta důležitá díla vyplodila ta Kuběna jedna, tak hodný strejda to včas nezastavil, papír nezahodil, ale naopak použil - zneužil. Dobrá škola. Díky.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10