30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: dálniční známka - změna RZ [teorie]  (Přečteno 8976 krát)

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
dálniční známka - změna RZ [teorie]
« kdy: 30 Prosince 2014, 23:01:32 »

Na dálniční známce je napsaná RZ, na štítku k ní je napsáno, že je "nepřenosná" a "nelze ji použít pro jiné vozidlo". Zákon hovoří pouze o povinnosti shody RZ vozidla a údaje na známce (Zákon o pozemních komunikacích 13/1997 Sb., § 21a, odst 1. a). ), prováděcí vyhláška 435/2005 pak sice v § 6 odst. 2 říká, že změna RZ nemá na platnost kuponu vliv, ale nikde* už se neřeší, jak v takovém případě postupovat a jaké jsou povinnosti ridiče změnu RZ prokazovat a pravomoce orgánů vůči řidiči při zjišťování skutečného stavu věci.

Jaká je v tomhle případě teorie? imho by si orgáni měli být schopni zjistit historii RZ dálkově, ale...však víte.

*) se mi nepovedlo nic najít...
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:dálniční známka - změna RZ [teorie]
« Odpověď #1 kdy: 31 Prosince 2014, 09:05:16 »

já jsem vozil kopii první strany velkého techničáku. tam je změna RZ dostatečně zadokumentovaná.

ale dálkovým přístupem by to také měli umět
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:dálniční známka - změna RZ [teorie]
« Odpověď #2 kdy: 31 Prosince 2014, 09:23:00 »

Stačí si zajít na poštu.


2.7 Výměna kupónu z důvodů:
odstranění prvního dílu kupónu z čelního skla motorového vozidla, kdy došlo ke změně/odcizení/ztrátě registrační značky motorového vozidla, přičemž tento kupón by zůstal nadále v platnosti (viz odst. 2.14)
K žádosti se přikládá:
a) první díl kupónu nalepený na průhledné folii tak, aby byla viditelná přední i zadní strana kupónu, přičemž minimálně tři čísla z šestimístného pořadového čísla a jedno písmeno z dvoupísmenné série, včetně alespoň části opticky variabilní holografické fólie, musí být v takovém rozpoznatelném stavu, aby se porovnáním s druhým dílem kupónu dala jednoznačně potvrdit pravost kupónu,
b) neporušený druhý díl kupónu, jehož pořadové číslo a dvoupísmenná série jsou shodné s číslem a sérií na sejmutém prvním díle kupónu, včetně vyplněné původní registrační značky,
c) kopie velkého technického průkazu motorového vozidla, ke kterému byl kupón zakoupen a kde je změna registrační značky zaznamenána, tzn. je zde uvedena jak původní registrační značka vyplněná na obou dílech kupónu, tak nová registrační značka, která bude vyplněna na nově vydaný kupón.

http://www.sfdi.cz/myto-a-dalnicni-kupony/dalnicni-kupony-2015/vymena-kuponu/
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:dálniční známka - změna RZ [teorie]
« Odpověď #3 kdy: 31 Prosince 2014, 10:19:30 »

Ja po zkusenostech z predloni a lonskyho jen upozornim na dost markantni prodlouzeni ukonu vymeny znamky.
Snad jeste v 2012 (nebo urcite 2011) to byla v podstate vymena kus za kus na poste.
Nasledne pritvrdili a posta jen prijme pozadavek na vymenu, kterej s vama zpapiruje a odesle na SFDI. To ma pak zase nejaky super lhuty (tusim 14 dni) na vyjadreni - naposled se nam to treba po nejakejch trech tejdnech (+- tyden nez to dostal na stul nekdo na SFDI, pak skoro dva nez to odbavil a poslal zpatky, pak to jeste dostat do rukou) vratilo k doplneni, protoze ackoliv postak instruoval o nalezitostech (co z TP potrebuji) tak SFDI informovalo, ze tahle cast TP nestaci a chce to doplnit.
Nasledovalo dalsi cca dvoutydenni cekani a pak teprve clovek dostal dopisem rozhodnuti z SFDI, ze jako ok a vymena se muze provest. S tim pak nasledne na postu a tam teprve clovek proti papiru od SFDI dostane novy kus.

Z ukonu, ktery i s cestou na postu trval tak 40 minut se tedy stala zalezitost na nejakych minimalne 15-20 dni, kdyz to jde a klidne mesic ci mesic a pul, kdyz se to nejak zadrhne.
(nevzpomenu si ted presne co jim chybelo, nicmene doporucim asi rovnou poslat kopii celyho TP, aby to clovek urychlil)


Kdyz mi letos v unoru zvandalizovali celni sklo a ja dlouho resil jeho vymenu, tak jsem tam znamku ani nevylepoval, protoze mi bylo jasny, ze zakonny narok na vymenu sice bude, ale ze jakmile prijdu o stare sklo a znamku, tak pak budu bud min. mesic jezdit na kratkodoby a nebo uplne bez ni. Takze prilepeni izolepou, v aute kopie PCR protokolu a provadeci predpis o vymene a kupodivu i zabednenci v pomalovanejch autech vec pochopili. Respektive rekli, at si to radsi sundam a celnikum (anzto PCR znamky moc nezajimaji, akorat kdyz chtej cloveka zbuzerovat a hodi se jim k tomu stara vylepena) ukazuju znamky vytazenou z gloveboxu (samozrejme vyplnenou).
Rok se s rokem sesel a mam to tak doted.
Asi tak dojezdim i leden, protoze sklo jsem dosud nemenil a planuju to az ted nekdy v zime.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:dálniční známka - změna RZ [teorie]
« Odpověď #4 kdy: 31 Prosince 2014, 14:59:52 »

Ten metodický pokyn, to je teda síla. Fuj. Ovšem k problému změny RZ je tam článeček 2.14, který říká, že v případě změny RZ ta výměna není nutná. Tak aspoň že tak. Uvidíme, třeba mě v lednu ještě někde chytnou a vyzkoušíme si reakci orgánů v praxi...
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:dálniční známka - změna RZ [teorie]
« Odpověď #5 kdy: 31 Prosince 2014, 15:13:53 »

Mam za sebou za posledni dva roky tak deset kontrol a znamku resili jednou jedinkrat, kdyz me brali opravdu zgruntu (byt ne uplne agresivne-asertivne a i ja jsem spis kooperoval - kufroval jsem u Ralska a odbocil dvakrat pres dvojitou plnou, kdyz jsem se potreboval najit a neznal to tam).
Ostatni kontroly ze tretiny preventni namatkovky, zbytek takovy, kdy jsem je necim vyprovokoval a chteli me sjet - dvakrat prudili intenzivne s povinnou vybavou, ale aby obesli auto a zkontrolovali znamku, (pac zrovna jebacka za starou znamku mi prijde pro ne hrozne jednoducha munice) to ani jednou.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:dálniční známka - změna RZ [teorie]
« Odpověď #6 kdy: 31 Prosince 2014, 15:19:15 »

a Vám někdy kontrolovali vyplněnou RZ ?
resp. to jestli souhlasí s RZ vozidla ?
mě tedy celníci nestavěli nikdy, takže po mě nikdo ani nikdy nechtěl ten druhý kupon
kontrolu známky znám jen z toho, že vidím u dálnice anebo celíky anebo PČR a kamsi čumí dalekohledem...
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:dálniční známka - změna RZ [teorie]
« Odpověď #7 kdy: 31 Prosince 2014, 15:36:40 »

Ja to znam presne podobne a jak rikate, nikdy jsem osobne nezazil staveni na dalnici nebo u ni a nikdy nikdo po me nechtel videt kontrolni cast kuponu.1)
Kamarad dokonce po zkusenostech z minule casto jezdi na drzouna s kratkodobym (a proslym) kuponem. Jeho uvaha je, ze vopicajt (vetsinou prave s dalekohledem) uvidi barevnej flek na prednim skle se spravnym letopoctem. Barevnost-grafika je myslim stejna a odhaduju, ze na identifikaci z 50-100m stejni nic neprectou a je to jenom "jo, to vypada jako spravne barevnej-platnej barevnej flek).
Jednou jsem s nim zazil nazivo, ze nas zastavili na D8, sjezd Nova Ves. Meli nejakou preventivni ci resici akci, kamarad jezdil s olitanou Astrou s urvanym vyfukem, takze takova jasna a vdecna korist. Uniforma (myslim, ze to byl statni, ale je to pet let) prisla k autu, zbezna kontrola, nejaky kecy na technicky stav (popravde ja se v tom aute bal jezdit, natoz ho ridit) a dvakrat to obesel. Cumel zblizka na ten sest mesicu proslej desetidenni kupon, pokejval si a pustil nas.

1)Nicmene zrovna v sobotu jsem videl na D5 dve situace, kdy celnici v osobaku meli stazeny nejaky osobni auta. Co s nima resili, to netusim.
Trochu mam podezreni, jestli si se znamkama netroufaj hlavne na cizince.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:dálniční známka - změna RZ [teorie]
« Odpověď #8 kdy: 03 Ledna 2015, 15:13:05 »

to podezření je reálné  ;)
když jsem si v roce 2005 vezl první auto z Německa, tak jsem se hned za Plzní stal "obětí" kontrolní kontroly.
asi to, že jsem nemluvil polsky, ale česky a že jsem měl kupon i s dokladem z pumpy na sedačce, je přesvědčilo, abych pokračoval v jízdě
IP zaznamenána