30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Multipodání k soudu  (Přečteno 616 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 142
    • Zobrazit profil
Multipodání k soudu
« kdy: 17 Února 2021, 22:51:43 »

U správních orgánů praktikuji multipodání běžně, ale nyní by se mi hodilo v jeden den poslat k jednomu soudu dvě podání týkající se dvou různých řízení. Lze podat multipodání k soudu? :-)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 208
    • Zobrazit profil
Re:Multipodání k soudu
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2021, 07:51:57 »

Tohle bych neriskoval. Nějak mi SŘS chybí ustanovení o materiálním posuzování podání. Ve SŘ to je § 37 odst. 1, kdy: "Správní orgán tedy vždy zkoumá obsah podání, tzn. zejména to, čeho se podatel domáhá, a podle toho pak s tímto podáním nakládá." V SŘS nic takového není. Asi proto, aby se soudy nemusely zabývat podáními typu: "Zcela jinak může soud pracovat s žalobou, v níž jsou námitky stručné, jasné a jsou logicky uspořádány, než s rozsáhlou rozvláčnou žalobou, z níž není patrno, kde končí žalobní bod a začíná rekapitulace toho či onoho. Zatímco v prvém případě zpravidla soud žádný žalobní bod neopomene, ve druhém k takové situaci může dojít velmi snadno, neboť žalobní bod může být důmyslně skryt pod nánosem argumentačního balastu."
IP zaznamenána