30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: STK nálepka nesouhlasí s velkým techničákem  (Přečteno 2241 krát)

Mikek

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
STK nálepka nesouhlasí s velkým techničákem
« kdy: 25 Června 2021, 10:13:42 »

Zdravím všechny,
Dnes jsem si všiml, že na nálepce z STK je vyražena platnost o 3 měsíce kratší, než ve velkém techničáku, přičemž realitě odpovídají údaje ve velkém techničáku. Zajímalo by mě, zda mi za ježdění v posledních 3 měsících platnosti technické, kdy již bude nálepka "neplatná", něco hrozí a měl bych to nějak řešit, což se mi kvůli pár měsícům moc nechce. Hledal sem, co je vlastně směrodatné, jestli reálná doba od uplynutí poslední technické nebo údaj na nálepce, ale nic jsem nenašel.
Předem díky za pomoc.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:STK nálepka nesouhlasí s velkým techničákem
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2021, 10:39:19 »

Směrodatný je záznam ve velkém TP, protože platnost technické prohlídky je ve dnech a na té nálepce je vyštípnutím vyznačen pouze měsíc a rok. Pokud ztratíte značku a půjdete si pro nové, na registru Vám na tu novou značku nalepí nálepku podle techničáku.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:STK nálepka nesouhlasí s velkým techničákem
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2021, 10:40:48 »

"Směroplatné" je to, co je napsané ve velkém technickém průkazu. Nálepka má teoreticky při kontrole sloužit k doložení platnosti STK (v jiném dokumentu co má mít řidič u sebe platnost STK není). V reálu si tohle a další věci zjistí fízli ze systému už klidně před zastavením jen podle RZ. Takže reálná hodnota nálepky je nula.

Při kontrole by Vás mohli zkusit potahat na tom, že je nálepka špatná a zkusit Vám dát pokutu podle gumového paragrafu "jiné porušení". Tam by mělo stačit jen nesouhlasit na místě.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:STK nálepka nesouhlasí s velkým techničákem
« Odpověď #3 kdy: 25 Června 2021, 10:44:34 »

Nálepka je pouze kontrolní a vlastně je pouze informativní pro osoby, které nemají přístup k Vašemu TP.
Neřešil bych to.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:STK nálepka nesouhlasí s velkým techničákem
« Odpověď #4 kdy: 25 Června 2021, 11:52:13 »

Nebylo by lepší to zajet reklamovat na tu STK, kde to vyrazili blbě a nechat si to opravit?
Ač sice kočkování s úřady je někdy zábava, já se spíše snažím těmto záležitostem vyhnout, pokud to jde.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:STK nálepka nesouhlasí s velkým techničákem
« Odpověď #5 kdy: 27 Června 2021, 21:50:56 »

Já bych to naopak nereklamoval. V těch posledních 3 měsících to pak lze použít jako takové "hardwarové pojištění proti pokutám". Pokud se v té době Mikek dopustí nějakého přestupku, naopak fízly na neplatnost technické ještě upozorní. Následně ve správním řízení má jednodušší boj, jelikož jeden z přestupků lze rozbít velice lehce.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:STK nálepka nesouhlasí s velkým techničákem
« Odpověď #6 kdy: 28 Června 2021, 22:56:32 »

myslím, že ti na to vůbec nekoukají
platnost TP, bydliště, držitel ZP....
to vše si vylustrují, ještě něž zastaví
snad krom firemních aut
IP zaznamenána