30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podjatost + rozhodnutí  (Přečteno 6340 krát)

majstr

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Podjatost + rozhodnutí
« kdy: 16 Února 2021, 21:13:02 »

Zdravím,

dopracoval jsem se až k rozhodnutí mětského úřadu prekluzivně-defenzivním postupem:

1.) 8x ignorace výzev k úhradě určené částky (stacionární radar)
2.) Příkazy + odpory
3.) Následné řešení sprdele v hromadném řízení
4.) Omlouvání účasti (úraz, epidemická situace)
5.) Možnost vyjádření se k podkladům rozhodnutí - podána námitka podjatosti vůči celému úřadu.
6.) Jednotlivá usnesení vylučující podjatost skrz celý řetězec úředníků až ke starostovi.
7.) Odmítnutí námitky podjatosti krajem.
8.) Rozhodnutí MÚ

Identifikoval jsem chybu v řetězci usnesení o vyloučení z podjatosti - jeden dopis nejspíše omylem poslali tak, že se vrátil zpět, tudíž "řetězec úředníků" je "přepůlen".
Má smysl tímto argumentovat v odvolání pro KÚ?

Děkuji za info.






 


IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2021, 21:33:00 »

Nahrajte sem anonymizované podklady.
IP zaznamenána

majstr

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2021, 22:29:19 »

Zítra již je bohužel poslední den lhůty.  (moje chyba, byl jsem bohužel zaměstnán jinými věcmi) >:( Podklady nahraju, nicméně bych potřeboval sesmolit nějáké rychlé blanketní odvolání, abych dostal čas.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2021, 22:31:50 »

Podávám odvolání proti rozhodnutí č.j. XYZ.

Majstr Majstrovič
Ulice 123
888 88 město
narozen DD.MM.YYYY
IP zaznamenána

majstr

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2021, 22:34:28 »

Předpokládám, že KÚ vyzve k doplnění podkladů? :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #5 kdy: 16 Února 2021, 22:34:48 »

MÚ vyzve.
IP zaznamenána

majstr

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #6 kdy: 16 Února 2021, 22:36:19 »

Dobrá, zítra odešlu a do konce týdne nahraju anonymizované podklady (je toho hodně, mám celou kopii spisu), zatím moc děkuji.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #7 kdy: 16 Února 2021, 22:57:48 »

Zítra již je bohužel poslední den lhůty.  (moje chyba, byl jsem bohužel zaměstnán jinými věcmi) >:( Podklady nahraju, nicméně bych potřeboval sesmolit nějáké rychlé blanketní odvolání, abych dostal čas.

Pokud máte datovku, tak to asi nemusíte řešit a podat totální blanket (co radil Číkus).

Nicméně pokud se vám to vyloženě nehodí a nehodí se vám ani zítra jít na poštu, tak by mělo stačit napsat to, co vám radil pan Číkus do prostého emailu (hlavně nezapomenout na číslo jednací!) a na konec emailu uvést, že v souladu s § 37 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb. včas a řádně podání doplníte.
Učinil bych tak ale ráno, je pro vás naprosto nezbytné, abyste od e-podatelny obdržel potvrzení podání (emailem).
« Poslední změna: 16 Února 2021, 23:18:57 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #8 kdy: 16 Února 2021, 23:02:14 »

johncreek> Podání e-mailem je možné, pokud bude do 5 dnů (+ víkendové pravidlo) doplněno. Přidávat tam to povídání o doplnění (správně potvrzení) není potřeba. A také se domnívám, že potvrzení o přijetí také není esenciální.

Naopak je dobré připomenout, že e-mail je potřeba poslat na adresu e-podatelny a nikoli přímo úředníkovi.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #9 kdy: 16 Února 2021, 23:17:45 »

Děkuji za dovysvětlení, ohledně podávání emailem a využívaní výše zmíněného paragrafu mám stále nějaké nejasnosti. Když by toto kdokoliv dělal opakovaně, může to být považováno za zneužití práva? Vlastně mi to trochu přijde jako méně výhodná varianta neustálého zapomínání podpisů (i když citem mi to přijde jako 2 odlišné věci).

Spíš jsem to povídání o doplnění myslel tak, aby se ochotný úředník (nebo nedej bože bába z podatelny) nejal přátelského zasvěcování do správního řádu a nesnažil se podatele nějak poučit. Na druhou stranu jsem si neuvědomil, že to povídání by vlastně mohl být přiznáním zneužití práva, za předpokladu, že by to jím bylo (viz. první odstavec).

Jinak to potvrzení o přijetí bych asi já osobně chtěl, protože kdyby úřad urputně tvrdil, že nic nepřišlo, tak by to (asi) mohlo končit až soudem. A to je pro běžného člověka zbytečný overkill.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #10 kdy: 17 Února 2021, 07:00:35 »

Podání učiněné e-mailem a to opakovaně nemůže být zneužitím práva. Vy to vnímáte tak, jak ta věta zní, ale správně by bylo využití práva. Zneužití práva je například to, když někdo v souladu se zákony dosáhne něčeho, na co by dle zákonů neměl nárok.

Citace: Panek
Zneužití práva bylo tenkrát, když se rodiče domluvili a založili sdružení na podporu sportu. Rodiče dávali sdružení dary, které si dle zákona mohli odečíst od základu daně. Jenže tyto peníze to sdružení utrácelo přesně tak, jak chtěl konkrétní dárce. Pokud Novák dal sdružení dar 11.500, tak pak sdružení koupilo lyže synovi pana Nováka za 11500. Dle zákona o daních si nemůžete dát do nákladů lyže svého dítěte, ale podnikatel si může od základu daně odečíst hodnotu daru pro sdružení. Takže došlo ke zneužití práva na odpočet daně z hodnoty darů. Fakticky rodiče kupovali věci svým dětem, ale zneužili právo, aby simulovali, že podporují dary nějaké sdružení.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #11 kdy: 17 Února 2021, 09:09:19 »

Tak samozřejmě, toto je teorie. Ale zapomínat permanentně všechno podepsat je také pouze využití klauzule správního řádu, která říká, že v případě nedostatku vás orgán musí vyzvat. A stejně to rádi hrají na zneužití práva :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #12 kdy: 17 Února 2021, 09:17:59 »

Nevím, co by tím na úřadě získali, nebo chtějí získat, když to hrají na zneužití práva. To si jako myslí, že tím prolomí prekluzivní lhůtu?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #13 kdy: 17 Února 2021, 09:22:22 »

Prostudujte Číkusův případ Nabonzovaného motorkáře. Tam vznikl odpor/neodpor :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost + rozhodnutí
« Odpověď #14 kdy: 19 Února 2021, 21:31:46 »

A také se domnívám, že potvrzení o přijetí také není esenciální.

Trošku jsem rešeršoval.

.. Takové podání je učiněno dnem, kdy tomuto orgánu došlo (2). Pokud byste posílal podání poštou, postačilo by jej v poslední den lhůty odeslat (3). Pro elektronická podání to však neplatí. Je sice reálné, že ta dojdou úřadu velmi rychle (v řádu minut či hodin), ale nelze na to spoléhat. I z rozhodovací praxe soudů (4) vyplývá, že „včasnost podání učiněného elektronickou formou je třeba posuzovat na základě okamžiku doručení elektronické zprávy příslušnému soudu“.

Z toho pro mě osobně vyplývá, že podávání emailem je nádherným nástrojem, který umožní vždy protáhnout akt o 5 dní, ale je potřeba být připraven běžet na poštu s dopisem. Na druhou stranu, ono to zas tak úžasné nebude, neboť poště trvá doručení doporučeného dopisu cca 3 dny a den ještě může trvat, než si to na úřadě rozpošlou. Takže to spíš kompenzuje tuto "výhodu" pošty.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.