30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policajti chtějí při kontrole výtisk z tachografu  (Přečteno 3678 krát)

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Policajti chtějí při kontrole výtisk z tachografu
« kdy: 01 Února 2021, 14:59:03 »

Blízkého příbuzného, řidiče kamionu, zastavila hlídka policie na D1. Nejdříve jeli vedle nákladáku souběžně Oktávií a po čase ho zastavili, zkontrolovali doklady a alkohol, a pak to zkusili s otázkou "tak co v tom mobilu píšou pěkného?". Jelikož je dotyčný ode mne poučen, nebavil se s nimi, jen řekl, že neví, co po něm chtějí. Policajti obešli auto, nic postižitelného nenašli, tak to zkusili znovu. Řidič opět prohlásil, že neví, co po něm orgán chce. Zde musím uvést, že nahrávání rozhovoru neproběhlo, takové úrovně dovednosti jsem u příbuzenstva zatím nedosáhnul. Ale aspoň vědí, že se s policií nemají bavit, neplatit pokuty na místě, a o všem mne mají ihned informovat.

Dostávám se k věci. Policista nařídil řidiči doslova - tak zkotrolujeme, jak jste jel rychle, vytiskněte nám záznam z tachografu. Zde ani tak nešlo o neochotu vytisknout, ale řidič to skutečně neumí, nikdy to nedělal, na školeních se tímto nezabývali. Celní správa, která jej občas staví, si potřebné záznamy stáhne kabelem, ale nic se netiskne. Policajti tvrdili, že jako profesionální řidič je jim to povinen vytisknout. Pokusil se tedy provést nějaký tisk, ale to, co vylezlo, se policajtům nelíbilo, chtěli to jinak. Řidič trval na tom, že to neumí, a hotovo. Policajti ještě chvíli vyhrožovali, a pak bez jakéhokoli písemného záznamu, nebo postihu, odjeli. Opakuji, že jsem si vědom, že nahrávka rozhovoru je v tomto případě velký nedostatek, a vše je na úrovni "jedna paní povídala". Nicméně, výmysl to není.

Otázka na místní znalce zní - je řidič povinen něco ze svého tachografu policajtům na vyžádání na místě tisknout? Nebo je to další policajtská lež, kterou zkoušejí šikanovat profesionální řidiče? Že policista lže, kdykoli promluví, je poučka, kterou všichni v mém okolí znají. Rád bych ale sám věděl, zda byl jejich požadavek oprávněný, nebo nebyl. Podle toho, že akci nakonec vzdali a odjeli bez uložení snakce, se domnívám, že to jen zkoušeli.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Policajti chtějí při kontrole výtisk z tachografu
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2021, 16:57:44 »

Předpokládám, že měl  digitální tachograf. Ano má mu udělat výtisk. Problematika je složitější.
V tomto případě šlo o buzeraci, protože rychlost ve výpisu není. Jinak ten výpis potřebuje i řidič v případě překročení doby řízení.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://soubory.proridice.eu/tachografy/metodika_digitalni_tachograf.pdf&ved=2ahUKEwjDi7CxhsnuAhUul4sKHfULADkQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw3KT6PG0hCs45txcPLDEuEu

IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Policajti chtějí při kontrole výtisk z tachografu
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2021, 19:38:20 »

motoosman:
Děkuji moc za materiál a informace. Předám dál.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Policajti chtějí při kontrole výtisk z tachografu
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2021, 20:22:47 »

Není náhodou takové to hledání něčeho protiprávní?
Tuším že jsem na to někde našel nějaké pojednání.
Např. pčr vás zastaví kvůli nějakému podezření, ale to se nepotvrdí, tak začnou hledat něco jiného. Dříve to bývala oblíbená lékárnička.
Nebo si to pamatuju špatně?
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Policajti chtějí při kontrole výtisk z tachografu
« Odpověď #4 kdy: 01 Února 2021, 21:36:32 »

Proto jsem zmiňoval absenci nahrávání. Nevím, jak jinak, než nahrávkou, to prokázat.
Chtěli rychlý prachy za telefon, a pak už jen hledali záminku. Nepochodili.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Policajti chtějí při kontrole výtisk z tachografu
« Odpověď #5 kdy: 07 Února 2021, 21:32:25 »

Např. pčr vás zastaví kvůli nějakému podezření, ale to se nepotvrdí, tak začnou hledat něco jiného.
On se pravdepodobne nezeptal na duvod kontroly, takze vlastne ani nevi proc ho zastavili (imho klasicke "silnicni kontrola, predlozte doklady od vozidla a řp"). Tady by nejspis ani stiznost s nahravkou moc nepomohla.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Policajti chtějí při kontrole výtisk z tachografu
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2021, 17:05:59 »

Otázka na místní znalce zní - je řidič povinen něco ze svého tachografu policajtům na vyžádání na místě tisknout?

Ano. Je to upravené v Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 165/2014 ze dne 4. února 2014 o tachografech v silniční dopravě.
Konkrétně čl. 33 odst. 1 říká, že je dopravce zodpovědný za řádné proškolení řidičů. Ti musí umět ovládat tachograf včetně výtisku své činnosti.
V čl. 36 odst. 2 a 3 je pak upravena povinnost doložit záznamové listy, kartu řidiče či výtisk činnosti ten den a 28 předchozích (obdoba doložení 28 koleček u analogu).
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Policajti chtějí při kontrole výtisk z tachografu
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2021, 19:49:40 »

Jak již bylo řečeno. Nevím jak chtějí zkoumat z výtisku rychlost. Mohou dopočítat  průměrnou rychlost nerovnoměrného pohybu, pokud ovšem dávali ve škole pozor. Je fak, že jednou se mi podařilo za 4,5hodiny dosáhnout průměrné rychlosti 86km/h,ale to v Čechách nehrozí. Jen zřídkakdy kontrolní orgány požadují výtisk, ale pokud ho chtějí, proč ne? Tady bych to viděl na zastrašovací taktiku ze strany fízlů. Obvykle si stahují komplet tachograf.
Trochu mě udivuje, že ten člověk tvrdil, že neumí udělat výtisk.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Policajti chtějí při kontrole výtisk z tachografu
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2021, 21:51:39 »

Ten řidič kamionu opravdu výtisk udělat neumí. Byl na různých školeních, profesák má rok, za tu dobu jezdí u druhé firmy. Nikde mu údajně neřekli, co a jak má tisknout.
Vaše rady jsem mu předal a doporučil, ať to probere na firmě, a co nejdříve se výtisk naučí dělat.
Děkuji všem.
IP zaznamenána