30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat  (Přečteno 10361 krát)

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #15 kdy: 31 Ledna 2021, 19:22:01 »

Chápu pane Číkusi, jen mi asi uniká podstata. Když udám sebe cca 55 den poštou či emailem, po zahájení SŘ vezmu zpět? Bude následovat odpustek? Ten ale nechci dobrovolně zaplatit. Možná jsem špatně pochopil některé případy co jsem zde vyčetl, shrnu tedy jak jsem si to vyložil: přiznání před SŘ se nelze použít jako důkaz, ale nesmím se již doznat ve správku? V mém případě figuruje ještě malá DN   :D ;D, kterou úřad ve zvacím dopise zcela vyloučil.
Zatím v tom plavu, děkuji dopředu za Váš názor či relevantní vysvětlení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #16 kdy: 31 Ledna 2021, 19:32:26 »

Co si představujete pod pojmem "odpustek"?

Ano, pokud udáte sebe, bude bude muset SO1 (správní orgán prvního stupně) zahájit správní řízení s Vámi jako s řidičem, nikoli jako s provozovatelem. Časem své přiznání vezmete zpět (byť to asi není nutné dělat, stačí se znova nepřiznat), ale cílem je, aby SO1 nestihl řízení s řidičem zastavit a zahájit řízení s provozovatelem do promlčení (výročí) přestupku.

Udání spolupracujícího řidiče pak má tu výhodu, že mezi udáním a zahájením SŘ s udaným řidičem lze očekávat ještě výzva k podání vysvětlení, což je výhodné ve vztahu k aktivnímu přístupu k délce řízení.

Obávám se, že na tu nehodu spoléháte až příliš. SO1 bude tvrdit, že se žádná nehoda nestala, SO2 mu to podrží a kvůli takové prkotině předpokládám k soudu nepůjdete.
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #17 kdy: 31 Ledna 2021, 19:53:59 »

Děkuji za odpověď, moc si toho cením. Plavu ale v terminologii, ve správku už tedy nejde o přestupek ale o pokutu např. 1.500 + 1.000 za správko? No když udám sebe a potom odvolám, za jak dlouho potom půjdou po provozovatel - tedy zase po mě?
Co když by podstoupil riziko podat správní žalobu když neuznají nehodu? Nevidím v tom problém, scházejí ale cenné zkušenosti.
Nebo použít opravdu Deathmuta s úmrtním listem? Patrně bych to ustál, alespoň si myslím. Rodinu znám, ale nevím zda je to až to pravé ořechové. Je to ale nejjistější způsob výhry.
Jsem na vážkách ale chci to vyhrát. Bral bych to jako velkou safisfakci za můj první prohraný případ.
Chci ať to je (tedy zatím) 1:1 a do budoucna zvyšovat skóre.
Mohu poprosit ještě o radu (omlouvám se fóru) - naučil jsem se tady konečně něco napsat, jen neumím vkládat citace. Velice by mi to ulehčilo korespondenci. Děkuji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #18 kdy: 31 Ledna 2021, 20:19:40 »

Pokud včas nezaplatíte určenou částku (odpustek), zvyšujete sázku na 1500-2500 za pokutu a 1000 za správní poplatek (správní poplatek není stanoven v případě příkazu). Když udáte řidiče (ať už sebe nebo někoho jiného), ale tomu se nepodaří přestupek prokázat a SO to stihne zastavit do výročí přestupku, vrací se to zpět na provozovatele. Taktikou je zde zdržování, aby s udaným řidičem běželo SŘ až do výročí přestupku, pak už nemohou na provozovatele. Je ale potřeba, aby z toho řidič vyšel bez uznání viny, pokud by to prohrál, dostal by ještě 2 body krom pokuty.

Správní žalobu je možné podat až po neúspěšném odvolání. Správní žaloba stojí 3000 Kč.

Za nejjistější variantu nepovažuji Deadmuta, ale existujícího spolupracujícího řidiče, proti Deadmutům už bohužel umí úřady docela úspěšně bojovat.

Citace vkládáte pomocí tlačítka "Citace" nad příspěvkem, který chcete citovat, pomocí tlačítka nad editorem, nebo ručně vložením citovaného textu mezi pseudo-tagy "[ qoute ]" a "[ /quote ]" bez mezer, ty jsem musel přidat, aby systém tyto pseudo-tagy nezpracoval, nýbrž zobrazil.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #19 kdy: 31 Ledna 2021, 20:20:31 »

Ve správním řízení se vyšetřuje vaše (údajné) protiprávní jednání, které spočívá v porušení zákona. Jde o přestupek a pokuta (finanční sankce) je formou správního trestu.

1000 Kč je fixní sazba, kterou byste měl hradit v případě pokračování řízení. Provozovatel udá řidiče, ten se přizná, přijde mu příkaz na 1500 Kč (spodní hranice sankce za 125c 1)k) a pokud podá odpor (a orgán pokračuje v řízení), tak pak v případě prohry musí řidič hradit i 1000 Kč jako fixní poplatek.

Smyslem udání sebe, či spolupracujícího řidiče, který to chytře zahraje, je protažení řízení do doby 1 roku od přestupku, což je lhůta, po kterou může správní orgán zahájit řízení s provozovatelem.

Deathmut by byl skutečně nejjistější (a ani byste nepotřeboval žádnej blábol o nehodě), kdyby osoba blízká od Deathmuta (třeba manželka) doručilo orgánu prohlášení o tom, že její manžel skutečně řídil Vaše vozidlo. To jen tak naokraj, já bych třeba do téhle taktiky asi nikdy nešel.

Jinak chápu vaší touhu vyhrát a prožít satisfakci, nicméně věřte, že to jako "boj" berete jen vy. Úředníkům je to zcela jedno. Je to pro ně podprůměrně placená práce, která spočívá v tom, že pijí kafe, klábosí a kopírují údaje do šablon ve Wordu. Na tom, jestli zrovna vás zkasírují o 2500 Kč jim až zas tolik nezáleží, pro ně jsou stejně nejnosnější slušní lidé, kteří se strachem v očích zaplatí 500 Kč ve fázi výzvy.

EDIT: Sorry, nějak mi utekly předchozí dotazy pana anipenny, proto zde opakuji, co již padlo
« Poslední změna: 31 Ledna 2021, 22:27:18 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #20 kdy: 29 Dubna 2021, 22:06:20 »

Zdravím do delší odmlce. Mám dotaz k mému případu:
- počátkem 03 bylo doručeno ouřadům 58 den na doručenku oznámení jména řidiče a také jeho úmrtní list. Před pyrátěním spáchal zesnulý řidič ještě menší nehodu na zapůjčeném voze. Otázka za jak dlouho parazit něco oznámí? Je to již skoro dva měsíce a nic. Mám to nechat ležet nebo něco podniknout? Děkuji všem za případné rady nebo postrk a přeji pohodový den  :) 8)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #21 kdy: 06 Května 2021, 02:03:14 »

Parazit má na zahájení řízení rok od spáchání přestupku. Ale teď je na tahu on, navrhuji zachovat radiový klid a počkat, co z parazita vypadne.
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #22 kdy: 06 Května 2021, 11:19:27 »

Děkuji pane Číkusi za včasnou odpověď. Měl jsem nutkání zajet se podívat do spisu. V mém případě by se opět potvrdilo ono známé rčení, že:
...iniciativní blbec je horší než třídní nepřítel...
Zachovám tedy absolutní rádiový klid a po roce bych se "domáhal" svých práv nějakým prošťouchnutím. Nebo to vidíte i jinak? Děkuji za zpětnou vazbu a přeji pohodový den  8) :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #23 kdy: 06 Května 2021, 11:46:46 »

Pokud uběhne rok od přestupku a nebude zahájeno, prošťouchávat příliš nepůjde (nebudete účastníkem řízení), ale promlčeno bude. Nicméně nepředbíhejme, ještě mají času hodně.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #24 kdy: 06 Května 2021, 12:34:54 »

Teoreticky by se mohl provozovatel po roce InfZetem zeptat na stav řízení, které vyplynulo z jeho udání, případně jestli jeho odpovědnost zanikla, ne? Určitě na tom může mít nějaký právní zájem, ačkoliv pro InfZ ho ani nepotřebuje.

I když to možná není nějaký extra korektní postup, z mých prozatím opravdu malých zkušeností se užívání InfZ k obdobným věcem opravdu velmi hodí, protože téměř vždy mám do 15 dnů na stole odpověď, ve které se navíc často dozvím mnohem více, než jsem se ptal :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #25 kdy: 06 Května 2021, 14:42:32 »

Děkuji všem za odpověď, budu tedy v ústraní vyčkávat co ouřada vymyslí. Mezitím budu řešit v již založeném druhém vlákně další vražednou jízdu vjetí do obce (50/58).
Zatím přišla výzva o které nemám ani tušení (určeno do vlastních rukou a převzal oproti podpisu můj nezbedný pubescent svým podpisem). 60 dnů uplyne koncem 05/2021.
O tom ale příště ve správném vlákně ať zbytečně neplevelím téma.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #26 kdy: 06 Května 2021, 15:28:24 »

johncreek> Neřeba užívat InfZ, stačí SprŘ.

anipenny> Proč ve druhém případě řešíte 60 dní? To je úplně irelevantní. :-) Zachovejte radiový klid a vyčkejte na zahájení řízení s provozovatelem. (ale souhlas, raději s tím do příslušného vlákna)
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #27 kdy: 06 Května 2021, 15:45:46 »

OK, děkuji.
Uplynutím 60ti dnů jsem myslel na řízení s provozovatelem.
Rádiový klid dodržím a budu informovat ve druhém vlákně.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #28 kdy: 06 Května 2021, 16:20:06 »

Číkus > Já vím, že zřejmě narážíte na § 36 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb. Nicméně vy pošlete žádost a ta bude ignorována. Co dál? U InfZ se zřídka kdy stává, že by ji subjekt ignoroval, navíc je tam poměrně příjemná lhůta 15 dnů na vyřízení. Když se mi to stalo jednou, poslal jsem InfZ stížnost (tehdy jsem to zkoušel hodně improvizovaně bankovní platbou) a odpoledne toho dne jsem měl odpověď na mailu odpověď i s omluvou.

Nepletu-li se, v současné chvíli žádné řízení neběží, neboť byl oznámen Deathmut v předprocesní fázi. Buď tedy běží s ním a nebo to hnije v šuplíku. Nepletu-li se, tak i kdyby SŘ s Deathmutem nějakým způsobem běželo (?), pak provozovatel není účastníkem (subsidiárního) řízení a nemůže se tedy ptát pomocí § 36 (2). Naopak každý má právo pomocí InfZ tahat konkrétní informace (s výjimkou osobních údajů atd.) z řízení a může se ptát i na postup, tedy "Jaké kroky správní orgán učinil ve věci .... kde jsem sdělil identitu." Současně bych se ani nebál zeptat "Došlo k zániku potenciální odpovědnosti coby provozovatele ve věci ....?"

Jasně, není to moc "právnický" postup, ale vedlo by to alespoň (imo) k pomyslné trofeji, kterou by si mohl obviněný přilepit magnetem na lednici. Obdobný postup (InfZ k zjištění prekluze) jsem již viděl několikrát od nějakého legit advokáta.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #29 kdy: 31 Května 2022, 00:42:15 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána