30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu  (Přečteno 4464 krát)

kacafirek

  • Příspěvků: 232
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Šel jsem si na odtahové parkoviště vyzvednout auto. Zjistil jsem, že je vypuštěné zadní kolo. Řekli mi, ať si jej jedu nafoukat. Kolo jsem nafoukl ale zjistil jsem, že při jízdě lítá zadní náprava, a že je prasklá. Na odtahovém parkovišti mi řekli, ať neotravuju. Neví někdo, jak teď postupovat? Děkuji.

« Poslední změna: 24 Ledna 2021, 07:47:52 od kacafirek »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2021, 16:03:25 »

S jakoukoliv vymahatelností vám neporadím, ale určitě bych s tím vozidlem ASAP dojel do autorizovaného servisu a požádal je o prohlédnutí a o zprávu o stavu vozidla.

Já jsem to tak udělal, když jsme koupili auto z bazaru, které mělo zjevně skrytou závadu. V servisu mi na to napsali papír s razítkem a podpisem (který mi pak pomohl velmi jednoduše vymoct po bazaru náhradu).

Myslím, že ve vašem případě je nezbytné toto potvrzení mít, aby pak nemohli argumentovat s tím, že jste si to udělal sám..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2021, 16:13:12 »

V tomto případě bude asi problém dokázat to, že ona závada na autě nebyla předtím, nebo nevznikla až po převzetí. Tj. že to vzniklo při odtahu.

Kdyby jste měl aspoň papír o tom, že auto přebíráte s poškozenou pneu. Pak by se možná dalo hrát na to, že s tím něco provedli a přišlo se na to až časovým odstupem.
Jestli jste podepsal převzetí, tak tam určitě bude klauzule, že jste si auto zkontroloval a je bez závad.

Fotku na tom parkovišti taky nemáte?
Bojím se, že v tomto případě nemáte šanci uspět, protože nemáte nic v ruce.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2021, 16:33:34 »

Prasklá náprava = značná pravděpodobnost pádu= značná pravděpodobnost dalších škod = praktická jistota nutnosti podrobného přezkoumání těch. stavu. Převzetí bylo velmi nerozumné. Přesto bych neprodleně písemně uplatnil nárok náhradu škody a sbíral důkazy. Včetně napr. další návštěvy a skrytého nahrávání cíleně vedeného rozhovoru.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 232
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2021, 18:22:14 »

Děkuji všem za rady. Domnívam se, že náprava praskla při odtahu. Šlo o čtyřkolku DSG a byla zabržděná elektronicky. Asi použili odtahovku, kdy auto natahují po zadnich kolech. Ty byly zabržděné, a tak to asi prasklo. No uvidíme.

« Poslední změna: 24 Ledna 2021, 07:46:20 od kacafirek »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2021, 19:22:51 »

gumidos: tak zkusit se to může. Ale k soudu bych s tím asi nešel, bez pořádných důkazů.

Že by praskla náprava při natahování se mi nezdá. Ta náprava musí vydržet daleko víc. To by mohla v klidu prasknout při prudkém brždění, kde ty síly budou daleko větší.
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #6 kdy: 20 Ledna 2021, 19:28:17 »

A co přesně by na té nápravě mělo být prasklé?
Náprava je konstruovaná tak, aby vydržela veškeré statické a dynamické namáhání při běžné jízdě a deformovat/lámat se věci začnou až v případě nějakého většího nárazu.
Nedokážu si představit, co by s tím museli při nakládání dělat, aby se něco poškodilo a jestli auto bylo nebo nebylo zabržděné je, myslím, úplně jedno.

Nemůže být jenom rozhozená geometrie?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2021, 19:42:14 »

Nedokážu si představit, co by s tím museli při nakládání dělat, aby se něco poškodilo a jestli auto bylo nebo nebylo zabržděné je, myslím, úplně jedno.
To bylo první co mě napadlo, co to bylo prosím za vozidlo?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #8 kdy: 21 Ledna 2021, 17:28:22 »

Nedokážu si představit, co by s tím museli při nakládání dělat, aby se něco poškodilo a jestli auto bylo nebo nebylo zabržděné je, myslím, úplně jedno.
To bylo první co mě napadlo, co to bylo prosím za vozidlo?
Například fiat marea má jednoduchou zadní nápravu tvořenou trubkou. Hodně majitelů mělo smůlu a náprava přehnila. Vím o expertech, kteří zjistili, že se do nápravy vejde lešenářská trubka.  :o
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #9 kdy: 21 Ledna 2021, 17:31:53 »

Například fiat marea má jednoduchou zadní nápravu tvořenou trubkou. Hodně majitelů mělo smůlu a náprava přehnila. Vím o expertech, kteří zjistili, že se do nápravy vejde lešenářská trubka.  :o
4x4, DSG, elektronicky zabrzdene. Na ten vuz to nejak nesedi. :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

SunWuKung

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #10 kdy: 23 Ledna 2021, 14:58:56 »

jedna se o odcizeny vuz, ktery Vam vydali v Srbsku, dle Vaseho druheho vlakna? Paklize ano, mozna byste to mohl uvest i zde, rady "jak postupovat" to mozna podstatne ovlivni, a taky usetrite lidem cas.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #11 kdy: 23 Ledna 2021, 17:03:23 »

Tak nějak už se ztrácím v případech pana “kacafirek” mate už něco aspoň dořešené v těch ostatních případech?
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 232
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #12 kdy: 23 Ledna 2021, 20:36:18 »

Tak nějak už se ztrácím v případech pana “kacafirek” mate už něco aspoň dořešené v těch ostatních případech?
Nemám, jakmile to budu mít, dávám okamžitě sem, neboť si vážím zdejších poradců. Nevím na co narážíte?


« Poslední změna: 24 Ledna 2021, 07:44:25 od kacafirek »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 024
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #13 kdy: 23 Ledna 2021, 20:42:42 »

kacafirek> Případy z 09/2016, 06/2017, 07/201711/2019 a tak dále ještě nejsou ukončené?
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 232
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Odtahovka mi vydala auto, zjistil jsem, že má prasklou nápravu
« Odpověď #14 kdy: 23 Ledna 2021, 21:26:32 »

kacafirek> Případy z 09/2016, 06/2017, 07/201711/2019 a tak dále ještě nejsou ukončené?
Máte pravdu. Doplním. Nedoplnil jsem, protože výsledky nejsou zajímavé.
« Poslední změna: 24 Ledna 2021, 07:43:56 od kacafirek »
IP zaznamenána