30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání  (Přečteno 16096 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
[WIN] Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« kdy: 14 Ledna 2021, 12:16:43 »

Nebyl jsem příliš spokojen s výkony úředníka MěÚ Břeclav Marcela Houšky, tak mne zajímalo, kolik mu za tu "práci" platí. Rozhodl jsem se tedy využít infožádosti.

06.10.2020 - odeslána infožádost s dotazem na výši platů úředníka Marcela Houšky (bez titulu) za posledních 24 měsíců
05.11.2020 - doručeno rozhodnutí SO1 (žádost se zamítá)
20.11.2020 - podáno blanketní odvolání obyčejným e-mailem
25.11.2020 - podáno blanketní odvolání (SO1 nevyzval k doplnění blanketního odvolání)
14.01.2021 - doručeno sdělení o posouzení podání od SO2

SO2 se domnívá, že podání ze dne 25.11.2020 nebylo odvoláním, neboť neobsahuje náležitosti dle § 37(2) a § 82(2) SprŘ. To jsou věci, že? SO2 Patrně neslyšel o § 37(3) SprŘ.

Co teď ale s tím? Žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti SO2 směřovaná k SO3?
« Poslední změna: 19 Ledna 2021, 23:34:19 od Číkus »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #1 kdy: 14 Ledna 2021, 12:33:47 »

Já bych napsal na SO1 doplnění odvolání na základě toho, že jste se o nedostatcích v odvolání dozvěděl ze sdělení SO2.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2021, 00:00:27 »

Je SO3 v tomto případě vnitro, že?

Žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti
Dne 22.10.2020 vydal Městský úřad Břeclav (jako správní orgán prvního stupně; dále také jen „SO1“) rozhodnutí č. j. MUBR 172087/2020, které mi bylo doručeno dne 05.11.2020.
Dne 20.11.2020 jsem proti tomuto rozhodnutí podal odvolání.
Od té doby Krajský úřad Jihomoravského kraje (jako odvolací správní orgán, správní orgán druhého stupně, dále také jen „SO2“) nevydal rozhodnutí o odvolání, ačkoli mu § 90 odst. 6 a § 71 správního řádu dává povinnost vydat rozhodnutí v zákonem stanovené lhůtě. SO2 tuto lhůtu nedodržel a odvolací řízení doposud běží.
Tímto žádám o uplatnění opatření proti nečinnosti v této věci.
Předem děkuji za kladné vyřízení. O přijatých opatřeních a způsobu potrestání příslušných úředníků si přeji být vyrozuměn.

Jsem s pozdravem a těším se na další spolupráci.

Číkus
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2021, 10:22:32 »

Jj, vnitráci. Na JMK upadá pracovní morálka - taky mi nečinnost odbyli jakýmsi sdělením a asi budu muset obtěžovat Hamáček-boys dotazem. BTW: argumentaci kraje k testu proporcionality jsem loni dával do kat."vedení správního řízení".
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #4 kdy: 21 Ledna 2021, 21:01:19 »

obyčejný smrtelník nikdy neprojde tím jejich obecným testem proporcionality jelikož neprokáže roli hlídacího psa ve veřejném zájmu. JMK to dokáže zdůvodnit přes 8 stránek.

něco k tomu zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9745.msg105602#msg105602
« Poslední změna: 21 Ledna 2021, 21:04:44 od sennheiser »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2021, 17:09:29 »

IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #6 kdy: 09 Března 2021, 10:59:44 »

SO1 nadále ignorace ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #7 kdy: 09 Března 2021, 11:34:16 »

SO1 vydal příkaz. Ohledně infožádosti zatím nic.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #8 kdy: 16 Března 2021, 18:06:03 »

Paraziti si to přehazují jak horký brambor: Usnesení SO3. A stvořit tenhle žvást jim trvalo měsíc. Za co že si je platíme?
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #9 kdy: 17 Března 2021, 20:26:05 »

Pěkně se toho zbavili. Pro nečinnost a přezkum SO2  je příslušný ÚOOÚ - § 16b InfZ  (omlouvám se za mystifikaci výše – řešil jsem  s vnitrem nečinnost kvůli stížnosti na opičáky a nedocvaklo mi, že tady jde o InfZ).  Dal bych pod stejnou spisovou značkou  stížnost na postup SO2 dle § 175 SŘ za nevyzvání k doplnění odvolání, ať jim to tam jde komplet.  K platovému testu se můžete vyjádřit v rámci odvolání, povinnost to na základě výzvy SO není.  K odmítnutí žádosti nestačí jen nepodložená tvrzení SO. A jelikož jste známý jako hlídací buldog  s blogem, tak by tam potenciál mohl být (rozsudek NSS 2 As 88/2019 – 29)… Mě by třeba taky zajímal plat soudruha Hóšky ve vztahu ke spotřebované erární kávě.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #10 kdy: 30 Března 2021, 18:46:57 »

Doručeno usnesení OUUO:

"Úřad k uvedenému postupu uvádí, že z postoupeného rozhodnutí povinného subjektu ze dne 22.10.2020 pod č.j. MUBR 17287/2020 vyplývá, že toto bylo žadateli doručeno, dle doručenky České pošty, dne 5.11.2020, což žadatel potvrdil svým podpisem na uvedené doručence. Lhůta pro podání odvolání se počítá podle pravidel stanovených v § 40 správního řádu, přičemž do běhu lhůty se nezapočítává den, kdy bylo rozhodnutí oznámeno, proto počátečním dnem odvolací lhůty byl 6.11.2020. Lhůta 15 dnů uplynula dne 21.11.2020, což připadlo na sobotu. V souvislosti s pravidly pro počítání lhůt uvedených v § 40 správního řádu byl posledním dnem lhůty pro podání odvolání následující pracovní den, tedy 23.11.2020."

WTF? To se učili počítat od retardované máloprsté úřednice bez kalkulačky ze Židlochovic? Nebo jsem mimo já? Ať počítám jak počítám, tak v případě doručení rozhodnutí 5.11.2020 je posledním dnem pro podání odvolání 20.11.2020.

UOOU tvrdí, že jsem odvolání podal 26.11.2020, takže bylo podáno opožděně. To ale není pravda, odvolání jsem podal obyčejným e-mailem 20.11.2020 v 01:05 AM a následně jej v souladu s § 37(4) SprŘ potvrdil doporučeným dopisem odeslaným 25.11.2020 (ještě že jsem pečlivý a schovávám si podací lístky).

Tak zkusíme přezkum a otestovat postup dle § 40(2) SprŘ, jak to (ne)doporučuje hh?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #11 kdy: 30 Března 2021, 21:40:32 »

Jsou to retardi, poslední den byl 20.11., podání odvolání je taky v souladu.
Přiznali vůbec, že jim přišel ten email?
Některé úřady si jinak lhůtu pro potvrzení podání učiněného např. emailem vysvětlují tak, že má být potvrzeno respektive jim doručeno do 5 dnů, takže z jejich pohledu je 26.11., kdy jim to tam přistálo opožděně.
Už jsem se s tím párkrát v dávné minulosti setkal.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #12 kdy: 30 Března 2021, 21:46:30 »

O e-mailu se vůbec nezmínili.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #13 kdy: 31 Března 2021, 05:10:41 »

Což vysvětluje z jejich pohledu opožděně podané odvolání.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Břeclav a JMK: Infožádost a odvolání
« Odpověď #14 kdy: 31 Března 2021, 07:12:45 »

Je to ultrablábol. Lhůtu samozřejmě počítají blbě. Pravidlo, že do počátku lhůty určené počtem dnů se nepočítá den, kdy nastala skutečnost určující její počátek, funguje tak, že kdyby na něco byla lhůta 1 den, a událost určující počátek nastala dne D, pak úkon je třeba učinit do půlnoci D+1. Je to rozumná úprava, jak z hlediska obsahu (u lhůt určených ve dnech nedává smysl zkoumat, zda náhodou rozhodnutí nebylo doručeno dopoledne a odvolání podáno D+lhůta, ale odpoledne), tak z hlediska zvolené formulace (kdyby bylo ponecháno čistě na jazykovém výkladu, co znamená lhůta 1 den počínající D, nebylo by vůbec jasné, zda se myslí D nebo D+1). Pro lhůty delší než 1 den se pak postupuje indukcí.

ÚOOÚ zřejmě unikl drobný detail, že je-li 6. listopad prvním dnem 15denní lhůty, poslední den nemůže počítat jako 6+15, ale 6+15-1, protože počet přirozených čísel mezi M a N, počítám-li obě krajní hodnoty, není N-M, ale N-M+1.

Je tam ale úplně jiný problém. I kdyby e-mail z 20.11. nedorazil a odvolání tak bylo skutečně opožděné, je o něm SO2 povinen rozhodnout, a jako opožděné ho zamítnout. Je sice pravda, že by se nejednalo o nečinnost ve vztahu k původnímu řízení o odmítnutí infožádosti, protože marným uplynutím, odvolací lhůty je rozhodnutí pravomocné a řízení skončeno, ale to nic nemění na povinnosti vydat rozhodnutí o odvolání (kdyby se to pitvalo, půjde o řízení o opožděném odvolání, zahájené podáním tohoto opožděného odvolání, a skončené pravomocným rozhodnutím o této opožděnosti). Důvod, proč se i o opožděném odvolání rozhoduje, je právní jistota, a tím spíš by se to mělo dít bez odkladu - půjde zpravidla o jednoduché posouzení, kde vyřízení obratem nic nebrání.

Kauza je pěkná ilustrace toho, jak tragickou kvalitu má rozhodování veřejné správy

- nekecá-li Číkus o včasném podání e-mailem, mají zřejmě na JMK rozbitou e-podatelnu, nebo na ni navázané administrativní procesy, pokud se podání nedostalo do spisu

- SO by měl postupovat konzistentně, není přece normální účastníkovi tvrdit, že odvolání nebude projednáno proto, že nemá nějaké náležitosti, a nadřízenému úřadu pak tvrdit, že odvolání vyhodnotil jako opožděné

- ať tak či tak, kdyby podání nemělo náležitosti, nelze jej bez dalšího ignorovat a podatele o tom jen informovat neformálním přípisem, ale je nutné poslat výzvu dle § 37(3), pokud se tak nestalo, jde o nečinnost, naopak pokud by odvolání bylo opožděné, není nutné vady odstraňovat (rozhodnutí o opožděnosti to nebrání), ale je nutné o té opožděnosti rozhodnout, nestalo-li se, jde též o nečinnost

- pokud nekecá Číkus nebo nestraší na poště, tak navíc asi ani neumějí číst obálku, protože podle ÚOOÚ to odvolání (resp. jeho potvrzení) bylo podáno 26.11., Číkus tvrdí, že 25.11., což by byl poslední den lhůty na potvrzení, 26.11. už by bylo pozdě - ale i v tomto případě by bylo třeba rozhodnout o opožděnosti odvolání, SO sice může nepřihlížet k e-mailu, který nebyl včas potvrzen, ale nemůže ignorovat to potvrzení, představuje-li jinak řádné podání (např. - dne D mi bude doručeno rozhodnutí, D+1 pošlu mailem odvolání, D+8 potvrdím poštou, SO se nemůže tvářit, že mail ignoruje, protože nebyl potvrzen, a poštu taky, protože nejde o odvolání, ale jen potvrzení ignorovaného mailu).

Nečinnostní žaloba předpokládám bude následovat ...
IP zaznamenána