30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Převod vozidla s pomocí DS  (Přečteno 2624 krát)

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Převod vozidla s pomocí DS
« kdy: 09 Ledna 2021, 23:23:09 »

Prodávám vůz, kupující je spolehlivá osoba. Řeším jen formální aspekty, konkrétně jak to zařídit, aby kupující mohl provést převod na úřadě, aniž bychom museli složitě vymýšlet papírovou úředně ověřenou plnou moc (vozidlo předáme o víkendu, druhej konec republiky, celý je to trochu na rychlo...)

Kupující, vybaven všemi potřebnými dokumenty (vyjma té plné moci), osobně navštíví úřad v místě svého bydliště. Kupující DS nedisponuje, já ano.

Plná moc k převodu vozidla pro kupujícího musí mít úředně ověřený podpis nebo společná žádost o převod (§8) musí být úředně podepsána. O jiném možném způsobu převodu (nikoliv přechodu) vozidla nevím.

Neměl by být problém zaslat úřadu plnou moc prostřednictvím DS, ale vzhledem k tomu bordelu, co na úřadech obecně panuje, bych tam viděl minimálně časové a "úřední" komplikace (než to probublá podatelnou, než nějaké úřednici chudák kupující vysvětlí, že ta PN je "někde ve spisovce", a tak).

Proto si hraju s myšlenkou poslat jim formulář datovkou. Tím by mělo dojít k zahájení SŘ, přidělení č.j, atd. Kupující by tam pak dorazil vybaven těmito informacemi a podání "doplnil" o svůj podpis a potřebné dokumenty.

Máte někdo zkušenosti s takovým postupem? Nebo aspoň se zasláním PN skrz DS?

Rád to zkusim prokopnout, ale pokud už to někdo řešil, tak bych byl rád za jakékoliv informace nebo zkušenosti.

 -m.

IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla s pomocí DS
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2021, 14:15:18 »

Fandím Vám v pošlapávání uliček, ale z praktického hlediska, je opravdu vyrobení ověřené plné moci za 30 Kč na poště s CzechPOINTem takový problém?
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla s pomocí DS
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2021, 14:42:12 »

... je opravdu vyrobení ověřené plné moci za 30 Kč na poště s CzechPOINTem takový problém?

Není. Problém je dostat následně příslušný cár papíru včas a spolehlivě na druhý konec republiky.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla s pomocí DS
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2021, 15:48:58 »

Aha, ono se to vozidlo předává(lo) o tomto víkendu - já myslel, že mu prostě necháte tu plnou moc v tom autě. Takže už si to přebral i s velkým TP a případně i s protokolem od evidenční kontroly?

Česká pošta by ten cár papíru mohla být schopná do tří dnů na druhý konec republiky doručit.

Co se týče žádosti o zápis změny vlastníka v evidenci, to by datovkou (vzdáleně) jít mělo ... ale je otázka, jak moc zručný je ten člověk na druhé straně republiky, jestli se mu na tou ouřadě podaří "přiložit" příslušné dokumenty k té zahájené změně nebo jestli ho úředníci úspěšně pošlou do háje.
« Poslední změna: 15 Ledna 2021, 12:52:29 od solaris »
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla s pomocí DS
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2021, 18:34:19 »

Bral jsem vozidlo z bazaru na úvěr a fungovalo to tak, že bazar mě dal doklady od auta a HomeCredit poslal plnou moc na úřad přes DS, já tam jen došel s vyplněným formulářem a ostatní co potřebovali k zápisu provozovatele (HomeCredit) a odhlášení bazaru jako majitele z TP už tam měli právě skrze DS, takže jde to, otázka je, na jakého padnete úředníka.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla s pomocí DS
« Odpověď #5 kdy: 10 Ledna 2021, 18:44:04 »

Asi bych v tomto případě na místě prodejce vyplnil příslušný formulář (žadost o zápis změny vlastnika ...), vytiskl, podepsal, naskenoval a poslal datovou schránkou na MěÚ odbor dopravy dle místa bydlistě kupujíciho s poznamkou, že ostatni doklady přinese na tento úřad v nějaké lhůtě kupující osobně a žádost o ně doplní.
Formulář např. zde: http://www.mesto-orlova.cz/soubory_clanek/22401_12.pdf
Kopii naskenované žadosti bych poslal emailem kupujícimu i s potvrzením o doručení do datové schranky MěÚ. Ale chce to spolehlivého kupujíciho, který bude spolupracovat.
« Poslední změna: 10 Ledna 2021, 18:46:07 od alo.is »
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla s pomocí DS
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2021, 12:30:48 »

Krok 1 zafungoval, byť se orgán samozřejmě neobtěžoval i přes opakované urgence se sprostým podatelem jakkoliv komunikovat. Bylo nutné se obrnit trpělivostí a prokopnout to telefonicky přímo na daném pracovišti.

Tedy: žádost (kompletně vyplněný formulář pro změnu vlastníka) zaslán na magistrát, k rukám konkrétnímu pracovišti. Pracoviště zprávu obdrželo a je schopné ji dohledat skrz její ID (9místné číslo) nebo případně i přes VIN nebo další informace, pokud tu žádost už někdo zpracoval. Číslo jednací zřejmě existuje, ale nikdo ho neví.

Krok 2, tedy osobní návštěva nového majitele, nastane v blízké budoucnosti. Uvidíme. Údajně obdobný postup běžně aplikují bazary a leasingovky, takže by to snad nemusel být problém.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla s pomocí DS
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2021, 21:31:34 »

Krok 2 prošel bez komplikací, nový majitel sdělil ID datové zprávy a všechno proběhlo k (relativní) spokojenosti všech zúčastněných stran.

Shrnutí:

Registr vozidel umí pracovat s DS (plná moc i samotné podání). Pro urychlení návštěvy je vhodné mít ID datové zprávy nebo jinou spolehlivou identifikaci podaných dokumentů ve spisové službě (č.j., sp.zn., apod.)
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla s pomocí DS
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2021, 17:05:55 »

Fandím Vám v pošlapávání uliček, ale z praktického hlediska, je opravdu vyrobení ověřené plné moci za 30 Kč na poště s CzechPOINTem takový problém?
Díváte se na to špatně. Bude-li někdo vybaven DS či jinými instrumenty pro ověření osoby, pak není naprosto žádný důvod k pokračování toho prehistorického způsobu jednání s úřadem - žmouláním čepice, šoupáním podrážek a čekáním v nějaké frontě, až si na mě jeho blahorodí udělá čas.
Proč bych nemohl být na polární základně v Antarktidě a zároveň neprodávat vozidlo, nemovitost či provádět jiné činnosti, kde je nutný kontakt s úřadem? Přesně k tomu totiž mají tyhle prostředky komunikace na dálku sloužit. A spouští se bankovní identita - protože se jaksi přišlo na to, že pokud bankovní ověření stačí pro převod peněz, bude stačit i pro ověření nějakého pitomého formuláře.
Cílem je donutit úředníka se s tím naučit pracovat, donutit ho posílat spis emailem....prostě veškerou činnost, pokud jí bude občan chtět takto provádět.
IP zaznamenána