30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Off-Road - Rampa  (Přečteno 5624 krát)

BrownBear2

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Off-Road - Rampa
« kdy: 26 Února 2021, 23:16:01 »

Zdravím, mám offroada (suzuki samurai), se kterým jezdím samozřejmě i do terénu. Při jízdě v terénu silně nedostačuje základní osvětlení vozu, a proto bych rád do masky instaloval přídavná LED světla. Vzhledem k náchylnosti na poškození i k ceně vozu samotného něco s homologací nepřipadá v úvahu... Co mi můžou pachové, v případě kontroly? Jasně že na nějákou obranu a obhajobu jsem ready, jen mě zajímá, co by z toho mohli vykouzlit (fakt bych nerad přišel o řidičák, kvůli srandám s offroadem). P.S. Je rozdíl pokud to tam jen tak bude, a nebude to na sil. Kom. Použito, a nebo pokud mě vyhmátnou jak jsem si po cestě domů na sil. Kom. Abych netrefil srnku touhle světluškou posvítil bude na celou věc nahlíženo jinak? Díky všem znalým zde za pomoc.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Off-Road - Rampa
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2021, 09:53:11 »

Prosimtě, co na světlech s homologací stojí takové peníze?
https://www.auto-majaky.cz/p/led-rampa-prohnuta-378w-10-30v-r10

Na silnici to samozřejmě používat nemůžeš. Ale lze to tam vozit jako pracovní světlomety:

tato zařízení není přípustné užívat za obvyklého silničního provozu. Činnost těchto světlometů musí být nezávislá na ostatních světelných zařízeních vnějšího osvětlení vozidla a musí být signalizována v zorném poli řidiče nepřerušovaně svítícím sdělovačem žluté barvy.

Pokud ti to blbě svítí, tak si kup na silnici přídavný dálkový s homologací a můžeš to používat bezestrachu. Dyť se dají sehnat za 500,- nový s homologací.


A zamysli se nad montáží do masky. Ono má svůj důvod proč offroady, traktory a další věci vozí tyhle pracovní světla na střeše. Není to jen kvůli parádě.
« Poslední změna: 27 Února 2021, 09:54:48 od cocomoon »
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Off-Road - Rampa
« Odpověď #2 kdy: 27 Února 2021, 12:32:02 »

https://www.auto-majaky.cz/p/led-rampa-prohnuta-378w-10-30v-r10

"celkový výkon LED 378W"
"proudový odběr 5,2A/12V - 2,6A/24V" ... 62W... asi kouzlo :)

IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Off-Road - Rampa
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2021, 14:03:42 »

Mozna trochu off-topic  ;) . V terenu se pohybuju uz hodne dlouho, ale nikdy jsem nemel potrebu svitit jak orajici traktor na poli. Naopak se snazim byt spise nenapadny, nez svitit sto metru pred sebe a byt videt z siroka daleka. Chapu to u pracovniho auta, kdy potrebuju neco v seru dorezat v lese, posvitit si do krmelce pri zavazce , ale jinak me to moc nedava smysl - krome toho ze je to cool  ;)
IP zaznamenána

BrownBear2

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Off-Road - Rampa
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2021, 15:21:31 »

Díky všem za odpovědi... Je tu někdo kdo umí odpovědět na otázku? Jako jakou závadu lze toto montování nehomologovaného zařízení napevno na vůz považovat? Může to opičák navléct de iure i na vážnou závadu, s znemožněním další jízdy vč nouzového dojetí a můžou tak do hry přijít i noty? Nebo se bavíme pouze o pokutě. Zajímá mě nejhorší možnost postihu, ne to, jak to vyřešit praeter legem. Díky.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Off-Road - Rampa
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2021, 15:39:28 »

Podle vyhlášky č. 211/2018 Sb by to měla být závada B.
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.   B
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Off-Road - Rampa
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2021, 21:15:16 »

dle mého laického názoru
budete-li důsledně trvat na tom, že se jedná o pracovní světlo, pak se na vás výše uvedené nevztahuje
jak je to s užitím pracovních světel za jízdy nehodlám spekulovat
jinak svítí ty rampy pěkně  ;)
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Off-Road - Rampa
« Odpověď #7 kdy: 02 Března 2021, 22:14:25 »

Pokud by šlo o jedinou věc, co by mě pálila, tak bych světelnou rampu umístil na příčník na střechu a napájení řešil kablíkem do konektoru zapalovače, který bych na pozemních komunikacích odpojil a z rampy tím udělal regulérní náklad.
IP zaznamenána