30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání na Hanspaulce  (Přečteno 2696 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Stání na Hanspaulce
« kdy: 10 Ledna 2021, 01:12:18 »

Zdravím,
mám dotaz, jak je to s parkováním na Hanspulce na místě dla orázku (modrá zóna tam není nijak vyznačena).
Odkaz na mapy zde: https://www.google.com/maps/@50.1044005,14.3719889,3a,75y,180h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sMOsw0JCOdiBxJkh1r0AhMA!2e0!7i16384!8i8192
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Stání na Hanspaulce
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2021, 01:50:27 »

Pokud tam někde neni schovaná nějaká zóna zákazu stání nebo něco na ten způsob, tak bych v tom neviděl problém.

Nicméně mám trochu pochybnosti o těch 6 metrech. Jak jste to měřil?
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Stání na Hanspaulce
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2021, 05:39:54 »

Nicméně mám trochu pochybnosti o těch 6 metrech. Jak jste to měřil?

Tak jednak to tvrdil původní tazatel (ten co se ptal mně) a druhak to odvozuji od pokračující ulice, kde je jasně vyznačeno značkou (a snad i modrou fialovou čárou) při stejné šíři parkování  na pravé straně.

Edit: Tak jsem koukl ještě na mapy.cz. Zóna je to fialová a tam kde je podle mapy.cz vyznačena a stojí tam auta má ulice šířku také pouze 7m.
Jak to tedy je, mohou takhle upravit podmínky parkování ? Ještě mně napadá jestli to není tím "hybridním" chodníkem po levé straně. Pokud by se počítal jako vozovka zbývalo by na fialové cca 7m.

Pak se nabízí otázka, zda se na tom "hybridním" chodníku smí parkovat.
« Poslední změna: 10 Ledna 2021, 06:08:19 od pk202 »
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Stání na Hanspaulce
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2021, 11:30:24 »

Místní úprava má přednost před obecnou. Takže si klidně úřad může vyznačit parkoviště i tam, kde nezbude 6 m průjezdu, nebo třeba před přechodem nebo u křižovatky. V Praze je takových případů mnoho. Zejména ve vedlejších ulicích jsou ovšem obvykle modré zóny zároveň zóny s dopravním omezením zákaz stání. Nicméně to je jeden z příkladů, kde by se určitě dalo argumentovat absencí materiálního znaku přestupku.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Stání na Hanspaulce
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2021, 14:51:31 »

...druhak to odvozuji od pokračující ulice, kde je jasně vyznačeno značkou (a snad i modrou fialovou čárou) při stejné šíři parkování  na pravé straně.nabízí otázka, zda se na tom "hybridním" chodníku smí parkovat.

Jestli na ty letecké snímky koukám dobře, je chodník naproti tomu vyznačenému parkování o něco užší, resp. vozovka je o něco širší.

Zóna je to fialová a tam kde je podle mapy.cz vyznačena a stojí tam auta má ulice šířku také pouze 7m.
Jak to tedy je, mohou takhle upravit podmínky parkování ? Ještě mně napadá jestli to není tím "hybridním" chodníkem po levé straně. Pokud by se počítal jako vozovka zbývalo by na fialové cca 7m.

Pak se nabízí otázka, zda se na tom "hybridním" chodníku smí parkovat.

Koukáme na to samé místo? Z pohledu na jih do ulice Krocínovská tam žádné zóny nevidím, jen nespecifické podélné parkování při pravé části vozovky. (edit: never mind, ty snímky jsou z roku 2019) vidím zóny jen při pravé straně vozovky. V protisměru pak nevidím vůbec nic.

"Hybridnost" chodníku imho závisí na tom, jak je ta plocha vedená v katastru.
« Poslední změna: 10 Ledna 2021, 14:54:16 od mikky »
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Stání na Hanspaulce
« Odpověď #5 kdy: 10 Ledna 2021, 20:34:23 »

Koukáme na to samé místo?

Zóny jsou vyznačeny na mapy.cz - google je nezná.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Stání na Hanspaulce
« Odpověď #6 kdy: 11 Ledna 2021, 08:35:33 »

Těžko říct, jak moc to odpovídá realitě, ale ve vyznačeném místě v mapě žádnou zónu nevidím...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Stání na Hanspaulce
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2021, 12:32:20 »

Také tam není, je o ulici dále. Ale o to nejde. Evidentně tam je ulice příliš úzká.
IP zaznamenána