30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)  (Přečteno 4215 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Zdravím, P10 modré tady zdá se ještě nejsou, tak přidávám výzvu, zetím nic neřeším, dávám to sem jenom k dobru a postupně budu doplňovat. V mém případě to bude asi trošku jinak, protože:

1) Vůz tam stál několik týdnů, zatím za 2 dny mám v DS 3 výzvy.
2) V místě stání je modrá čára přerušena (viz. foto jiného vozu, v době malování tam stálo pár aut a tak na pár místech ulice je modrá přerušená).
3) Vůz byl nepojízdný (nyní má již půlku motoru v kufru a stojí v servisu).

Budu teď čekat, co vše dorazí, ale bude toho asi dost.
« Poslední změna: 07 Prosince 2022, 16:25:17 od swenak »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2021, 08:34:56 »

Pokud v daném místě modré zóny ještě nejsou, může se jednat o cokoli. Vyzvedněte po uplynutí lhůty pro doručení fikcí a uvidíte.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2021, 08:49:58 »

Jsou a viz příloha, kterou jsem přiložil.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2021, 10:33:35 »

Nestál jste ve vjezdu? :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2021, 10:58:05 »

Nn, opravdu je tam jenom plot a nic, prostě tam čáru nešlo namalovat a nikdo to dodatečně nedodělal:)
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2021, 13:43:32 »

Jo ještě drobnost. Pokud tam je svislá značka (jako, že asi bude) vyhrazené parkoviště. Tak je celkem jedno, že na tom místě, kde vaše auto stálo nebyly modré čáry. Důležitá je platnost té svislé značky...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2021, 14:17:34 »

Ale to bych asi musel kolem ní projet, což např. v případě výjezdu z boční ulice od paneláků myslím nehrozí. A taky, pokud na pár metrech není modra a jinak kolem je, asi by se dalo předpokládat, že je důvod, proč tam není, že je to záměr, právě jako u vjezdů, nebo v místech, kde prostě není záměrně. Jestli s tím uspěju, to se uvidí.
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #7 kdy: 08 Ledna 2021, 14:28:41 »

Jo ještě drobnost. Pokud tam je svislá značka (jako, že asi bude) vyhrazené parkoviště. Tak je celkem jedno, že na tom místě, kde vaše auto stálo nebyly modré čáry. Důležitá je platnost té svislé značky...
Toto je IMHO velmi špatná interpretace. Naopak modré čáry (V 10g) doplňují svislou značku a vyznačují, kde to upravené stání je.
Konkrétně dle TP 65:
Citace
9.3.3.7 Časově omezené stání (č. V 10g)
Značkou č. V 10g se vyznačuje stání, které je dovoleno jen za určitých podmínek, které jsou uvedeny na svislé značce označující parkoviště nebo dodatkové tabulce pod touto značkou. Režim časově omezeného stání je odlišen modrou barvou značky č. V 10g. Vyznačení způsobu a uspořádání omezeného stání se provádí jako v případě značek č. V 10a až č. V 10d.
Modré zóny jsou ale obvykle zároveň zóny se zákazem stání (mimo vyznačená parkoviště), takže pokud je to i tento případ, úřad se může točit na tom.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #8 kdy: 08 Ledna 2021, 15:29:12 »

Ano, to značení V10g + zákaz stání v celé zóně mimo vyznačená parkoviště by dávalo asi větší smysl, to se podívám, jak je to na tom konkrétním místě, resp. zóně.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #9 kdy: 03 Února 2021, 08:53:13 »

Tak dnes dorazily další 2, již jich mám 5.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #10 kdy: 02 Února 2022, 08:08:03 »

Doplňuji.

Čekal jsem delší dobu na další výzvy, aby toho bylo více najednou k projednání. Nicméně to byla konečná, celkem tedy 5 výzev za jednání z druhé půlky listopadu 2020, každá za 500,- Kč a namísto dalších výzev dorazil v březnu 2021 příkaz provozovateli na částku 2500,- Kč (tedy 5x 500,- Kč). Byl podán odpor, v květnu oznámeno pokračování v řízení a v červenci rozhodnutí - vinen. Následně blanket odvolání, výzva k doplnění, doplnění odvolání.

Koncem ledna 2022 bylo doručeno rozhodnutí o odvolání z MHMP s tím, že napadené rozhodnutí SO1 ruší a nařizuje SO1 nové projednání.

Přikládám odůvodnění, pár námitek mi uznali, některé neřešili, protože i těch pár už stačilo na zrušení + tam našli pochybení, o kterých jsem ani nevěděl (např. dodatečné založení listiny do spisu bez oznámení). Je to minimáně podruhé, co se MHMP vyřádil u nějaké MČ více, než jsem sám poukazoval a dali jim jejich postup, alespoň dle mého, sežrat. Jednou to bylo myslím kvůli neuposlechnutí výzvy PČR, řešil jsem to tady před lety a teď toto. Jinak mi tam některé pasáže přijdou zajímavé a zkusím to použít zase jinde. Je otázka, jestli jednotlivá "menší pochybení" sama o sobě budou stačit v jiném řízení, ale i maličkost se počítá.
« Poslední změna: 02 Února 2022, 09:16:12 od swenak »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #11 kdy: 26 Října 2022, 13:20:06 »

Doplňuji. P10 vydala další rozhodnutí, opět vinen. Podal jsem blanketní odvolání emailem. Než jsem ho potvrdil přes DS, poslali mi výzvu k doplnění podání do DS. Pojal jsem to tak, že mě vyzvali předčasně, jelikož se ještě nejednalo o správně řádně podané odvolání a než jsem přijmul tuto výzvu, potvrdil jsem blanketní odvolání z jiné DS. Pak jsem přijmul po pár dnech i tu předčasnou výzvu k doplnění, vůči ní jsem se blanketně odvolal emailem a pak přes DS potvrdil. K tomuto odvolání už jsem ani žádnou výzvu k doplnění neobdržel.

Před pár dny mi bylo doručeno z MHMP rozhodnutí o odvolání, kde opět zrušili rozhodnutí P10, opět se do nich obuli, že se neřídili předešlým rozhodnutím MHMP a opět nařídili P10 nové projednání s tím, co a jak mají udělat.

Trošku jsem očekával, že to bude pouze založeno na té chybě s poučením a podáním odvolání, ale nebylo tomu tak. Sice v rozhodnutí na to naráželi, resp. to v rozhodnutím MHMP bylo uváděno jako další bod, tak se tím z důvodu zrušení na základě jiných vad nezabývali. Nevím ale tedy, v jakém režimu vlastně postupovali, jelikož není nikde uvedeno, že by pouze přezkoumavali správnost rozhodnutí, já podal pouze blanketní odvolání, nicméně prostě jdeme do 3 kola.

Časem doplním rozhodnutí.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:P10 - modrá - nemodrá (výzva k úhradě určené částky)
« Odpověď #12 kdy: 07 Prosince 2022, 16:06:27 »

Doplňuji:

Dnes mi dorazilo a hned bylo vyzvednuto Usnesení o zastavení řízení, "neboť skutek, o němž se vede řízení, se nestal." Tedy WIN. Asi bych se mohl obout do odůvodnění a hrát si, ale nějak na to nemám zrovna náladu :-)

IP zaznamenána