30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: technické vybavení-záznamy v autě  (Přečteno 2341 krát)

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
technické vybavení-záznamy v autě
« kdy: 30 Prosince 2020, 21:08:03 »

Zdravím,

bohužel jsem na obvyklých serverech nenašel nic použitelného, všude se řeší nutnost a právní stránka nahrávání orgánů. Nicméně nikde jsem nenašel nějaké doporučení konkrétního vybavení.

Moje představa je zejména skryté audio nahrávání, které není přímo vidět zvenku. Nechci se moc babrat kabelováním, takže ideál nějaký mikrofonek nad sluneční clony a diktafon do schránky na brýle.

Další stupeň by pak byla kamerka na čelní sklo, tedy neskrytá, ta spíše pro případ nějakého ťukance než kvůli orgánům.

Tedy co používáte za spolehlivé značky, modely atd?

Díky

lc
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:technické vybavení-záznamy v autě
« Odpověď #1 kdy: 31 Prosince 2020, 00:00:14 »

Tak co se týče audionahrávky, tak se mi osvědčil normální placatej telefon strčenej vzhůru nohana do přední kapsy kalhot nebo do náprsní kapsy košile,bundy,etc.
Co se týče kvality nahrávky, tak překvapivě slušné. Co je problémem - ale asi s jakýmkoliv HW - je pokud se jedná o kontrolu a kolem sviští auta. V tu chvíli pokud padne něco podstatného udělám ze sebe hluchavku a dělám že jsem nerozuměl, například : "promiňte špatně jsem slyšel říkal jste že jedna a jedna jsou dvě ?" tím je zajištěna vypovídací schopnost záznamu.
Co se týče skrývání - no většinou to nijak neskrývám, ale ani nijak nepropaguji, tím že telefon zastrčím do kapsy nemohou z něj udělat zbraň. Ale pokud mám pocit, že je nutné nahrávat skrytě, tak telefon vyndám zcela nekrytě a současně se zapínáním nahrávání říkám "malý moment, vypnu si zvonění aby nás nikdo nerušil"
Co je podstatné a to PODTRHUJI je nahrávat opravdu hned od začátku kontroly, případně ještě před vstupem do budovy úřadu. Nahrávám jakoukoliv interakci se státní mocí. Dokonce i když se mně tuhle ptali na cestu, policistka měla krásné oči nad rouškou, tak jsem neodolal a dokonce jim poradil správně. Smazat se to dá vždycky.
Většinou si lidi dělají problémy tím, že začínají zapínat nahrávání až když je situace nějak vyhrocená, mávají policistům mobilem před obličejem xichtem a pod.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:technické vybavení-záznamy v autě
« Odpověď #2 kdy: 31 Prosince 2020, 08:12:58 »

Dobrý postřeh, ty kolemjedoucí auta jsou logická, ale trochu jsem na ně zapomněl. Ok, tak já se mrknu na nějaký standard od zelenýho zmrda.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:technické vybavení-záznamy v autě
« Odpověď #3 kdy: 31 Prosince 2020, 11:12:30 »

Dash kameru doporučuju ne jako další stupeň, ale jako první stupeň. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit, ať už při nehodě nebo při interakci s pomahačema. A potom co si ji namontujete, tak už se o ní prakticky nestaráte. Jinak montáž je překvapivě snadná, vezmete plochý šroubovák a kabel si postupně čalouněním vedete až k oknu - otázka cca 10 - 15 minut, když to děláte poprvé. Na aliexpresu je docela dost kamer, který si jako propisku můžete zastrčit do kapsy od košile.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:technické vybavení-záznamy v autě
« Odpověď #4 kdy: 31 Prosince 2020, 11:29:21 »

Dash kameru doporucim Xiaomi 70MAI Pro. Neni zdaleka bez chyb, ale funguje na urovni kamer 3-4x drazsich.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:technické vybavení-záznamy v autě
« Odpověď #5 kdy: 31 Prosince 2020, 11:53:55 »

Čekal jsem něco jiného v tomto tématu :)

Ale tak z záznamům. Ano, telefon plně stačí. Pro nenadálé případy mám ikonu záznamníku umístěnou hned na hlavní stránce v pravém horním rohu, abych ho nemusel dlouze hledat.

Taky mám 70Mai.
Líbí se mi, že nemá ten display, který je stejně k ničemu a většinu času jen v autě obtěžuje a taky zbytečně zvětšuje rozměry kamery. May se nechá schovat za zrcátko, takže by podle mě měla být předpisově OK. Nebrání ve výhledu a přesto se nechá dát do stíratelné plochy.
Taky doporučuji kameru dát výš, aby byla schopna zabírat semarofy, to že mám na půlce obrazu záznam vlastní kapoty je mi k ničemu.
Já mám starší verzi, kolega si koupil novější tuším že na konci má 1S a ta má o něco lepší noční záznam jak první generace.
Nějaké chybky jsem nezaznamenal. Jen občas kamera vyhodnotila z rádia nějaký hlasový povel a začla něco dělat. Toto jsem vyřešil úplnou deaktivací hlasových příkazů.
Dobré je, že pres WIFI se nechá stáhnout video přímo do mobilu a neni nutné si domů nosit kartu, pokud si chci zachovat nějaký zajímavý moment.

Ale z mé zkušenosti fullhd a 30fps je už dost málo. Například značka potijedoucího vozu nemusí už být čitelná. Chtělo by to něco v rozlišení aspoň 2k a 60fps.
Čekám, až se objeví nějaká za rozumné peníze a xiaomi potom půjde na zadní okno.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:technické vybavení-záznamy v autě
« Odpověď #6 kdy: 31 Prosince 2020, 13:00:14 »

Mobilem jsem občas nahrával, ale není to tak rychle nachystané, jak to vypadá. Je totiž vhodný flight modus, protože jinak se u mých posledních samsungů vypnulo nahrávání, jak nějaký blbec zrovna nevhod zavolal. Na xiaomi mrknu, díky za tip a vlastně i za doporučení na kamery bez displejů.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:technické vybavení-záznamy v autě
« Odpověď #7 kdy: 31 Prosince 2020, 16:49:53 »

Čekal jsem něco jiného v tomto tématu :)

Ale tak z záznamům. Ano, telefon plně stačí. Pro nenadálé případy mám ikonu záznamníku umístěnou hned na hlavní stránce v pravém horním rohu, abych ho nemusel dlouze hledat.

Taky mám 70Mai.
Líbí se mi, že nemá ten display, který je stejně k ničemu a většinu času jen v autě obtěžuje a taky zbytečně zvětšuje rozměry kamery. May se nechá schovat za zrcátko, takže by podle mě měla být předpisově OK. Nebrání ve výhledu a přesto se nechá dát do stíratelné plochy.
Taky doporučuji kameru dát výš, aby byla schopna zabírat semarofy, to že mám na půlce obrazu záznam vlastní kapoty je mi k ničemu.
Já mám starší verzi, kolega si koupil novější tuším že na konci má 1S a ta má o něco lepší noční záznam jak první generace.
Nějaké chybky jsem nezaznamenal. Jen občas kamera vyhodnotila z rádia nějaký hlasový povel a začla něco dělat. Toto jsem vyřešil úplnou deaktivací hlasových příkazů.
Dobré je, že pres WIFI se nechá stáhnout video přímo do mobilu a neni nutné si domů nosit kartu, pokud si chci zachovat nějaký zajímavý moment.

Ale z mé zkušenosti fullhd a 30fps je už dost málo. Například značka potijedoucího vozu nemusí už být čitelná. Chtělo by to něco v rozlišení aspoň 2k a 60fps.
Čekám, až se objeví nějaká za rozumné peníze a xiaomi potom půjde na zadní okno.

Mel jsem na mysli prave verzi Pro, ktera uz ma vyssi rozliseni, pripadne vice fps pri FullHD. Limitujici faktor je ale porad snimac, protoze pri velkem rozliseni tam je akorat videt detailneji sum a zase pri vyssich fps, kdy se produluzuje cas zaverky tam mate cmouhu, akorat treba misto na 2 framech je na 4.

U Pro prave vidim jako nejvetsi vyhodu v lepsim snimaci i objektivu. Displej je malinky a kamera neni zas o tolik vetsi nez zakladni verze.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:technické vybavení-záznamy v autě
« Odpověď #8 kdy: 01 Ledna 2021, 23:29:37 »

...
 a kabel si postupně čalouněním vedete až k oknu - otázka cca 10 - 15 minut, když to děláte poprvé.
...
pozor na jednu věc, v jednom z aut, se mi zásuvka - zapalovač, vypne spolu s klíčkem
tedy když vypnu motor a ještě navíc otočím až do úplného vypnuta - záznam končí cca. 10sec po tomto úkonu

druhé auto má zásuvku trvale pod napětím

čili doporučuji zkontrolovat, co to v konkrétním voze dělá, abyste náhodou nenahrávali i když myslíte, že nahráváte
IP zaznamenána