30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zdokumentovaná červená - hlavní město - helmut s přechodnou adresou v ČR  (Přečteno 5861 krát)

marvi8080

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil

Zdravím,
mám dotaz ohledně zdokumentovaného průjezdu na červenou establishmentem hlavního města. Já bych tady zase na oplátku zdokumentoval celý lifecycle řešení přestupku.

Zatím jsme ve fázi Výzvy. Tu asi nemá cenu nyní anonymizovat a přikládat. Zvolená strategie komunikace s úřadem, bude zřejmě aktivní naprášení Helmuta s přechodným pobytem v ČR.

Nechtěl bych ale na Helmuta pospíchat a rád bych ho napráskal tak pozdě, jak jen to půjde. Což byl také důvod přihlásit se do datovky až desátý den od obdržení emailové notifikace, že na mě Pokutový průmysl zase s něčím myslí.

Teorie říká, že úřad má šedesát dní na to aby udělal maximum pro zjištění správného řidiče, že? Jelikož mě o tom ve Výzvě opět řádně nepoučil, rád bych si potvrdil, který datum z výzvy je ten správný den D. 

Kdy se tedy úřad o přestupku vlastně dozvěděl?

Je to datum, kdy se přestupek skutečně stal, tedy to datum obsahující i přesný čas probliknutí? Ve Výzvě se toto datum nachází v úhledné tabulce pod tmavším reklamním bannerem, který jistě pravdivě hlásá, že většina občanů radši ochotně zaplatí.

Nebo je den D skoro až o měsíc zpožděné datum v pravém horním rohu Výzvy?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil

Kdy se úřad o přestupku dozvěděl zjistíte ze spisu. Můžete zkusit zažádat o informaci o stavu řízení podle par. 36(2) SprŘ.

Obecně se doporučuje udat řidiče 55. den od spáchání přestupku, protože do 60 dnů musí mít SO informaci na stole.

Je otázka, jestli zrovna zde hrát o každý den, když bude promlčecí doba restartována zahájením správního řízení s řidičem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 949
    • Zobrazit profil

U MHMP bych s udáním řidiče počkal na další výzvu.

j0hn> Zahájením správního řízení s řidičem bude restartována lhůta pouze pro řidiče, nikoli pro provozovatele.
« Poslední změna: 17 Prosince 2020, 08:11:58 od Číkus »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Kdy se tedy úřad o přestupku vlastně dozvěděl?

Ano to je problém.. kdy se úřad o přestupku dozvěděl zjistíte většinou jen ze spisu.
Jestli nechcete chodit nahlížet tak je sázka na jistotu předpokládat že se úřad o přestupku dozvěděl hned.. a počítat 60 dnů od přestupku.

Ale jak píše Číkus u MHMP můžete odpustek úplně ignorovat.
IP zaznamenána