30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stání na trávě a ISS  (Přečteno 7524 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stání na trávě a ISS
« Odpověď #15 kdy: 19 Prosince 2020, 18:12:46 »

Zásadní není katastr nemovitostí, nýbrž pasport komunikací.
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Stání na trávě a ISS
« Odpověď #16 kdy: 20 Prosince 2020, 11:07:22 »

To by ale musel být v katastru nemovitostí nějaký závazek/břemeno na sousední pozemek "vodní plocha" u pozemku se silnici. Nic takového tam ale není.
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Stání na trávě a ISS
« Odpověď #17 kdy: 23 Února 2021, 11:33:29 »

Vypadá to, že to šašci měšťáci vzdali ;-). Ještě jsem s nimi ale neskončil, mají se na co těšit :-).
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Stání na trávě a ISS
« Odpověď #18 kdy: 13 Dubna 2021, 09:47:32 »

Tečka. Přišlo mi Usnesení o zastavení řízení "neboť skutek, o němž se vede řízení nebylo obviněnému prokázáno".

Na vedoucího odboru přestupků MÚ Černošice Bc. Sedláčka jsem podal stížnost u hejtmanky Středočeského kraje paní Peckové a žádám jeho odvolání z funkce pro neznalost zákona.

P.S. Dotyčný vedoucí se mohl v rychlosti vyřízení podnětu ředitele Transparency International Ondráčka o údajném střetu zájmů pana premiéra Babiše přetrhnout. Když šlo ale o mé fyzické napadení tehdejší 1. místopředsedkyní ODS Alexandrou Udženijou, které jsem podal několik měsíců před "kauzou" pana Babiše, nekonal a musel jsem na něho podat stížnost u Krajského úřadu Středočeského kraje pro nečinnost. Věc poté zametl pod stůl a STBačku Udženiju nijak nepotrestal, dokonce mi odmítl poslat Rozhodnutí, že prý nejsem účastník řízení a poškozený... Samozřejmě jsem se oklikou k Rozhodnutí nakonec dostal  ;).

P.S: Vítejte u "nezávislých" úřadů v banánové ČR  >:(
« Poslední změna: 13 Dubna 2021, 10:18:31 od Kevil »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání na trávě a ISS
« Odpověď #19 kdy: 13 Dubna 2021, 11:45:01 »

Gratulace! Pochlubíte se tím usnesením (zejména pak jeho odůvodněním)? Mohlo by to být užitečné i pro ostatní.
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání na trávě a ISS
« Odpověď #20 kdy: 13 Dubna 2021, 12:04:58 »

Zdůvodnění:

Správní orgán po prostudování a zjištění dalších poznatků došel k závěru, že není možné spolehlivě prokázat, že se obviněný skutečně dopustil vytýkaného přestupku. Z dalších důkazních skutečností, zjištěných správním orgánem i vyjádření obviněného v podaném odporu bylo zjištěno, že pozemek, na kterém vozidlo stálo, patří dle údajů v katastru nemovitostí a pozemků Povodí Vltavy a je veden jako koryto vodního toku přirozené nebo upravené. V tomto případě soukromý pozemek, mající právoplatného vlastníka a vedeného jako koryto vodního toku nelze chápat jako silniční vegetaci dle ust. § 27 odst. 1 písm. r) zákona o silničním provozu stejně tak, jako dle ust. § 15 zákona o pozemních komunikacích.

Z výše popsaných důvodů správnímu orgánu, s přihlédnutím k základní právní zásadě ”in dubio pro reo” – v pochybnostech ve prospěch obviněného, nezbylo než rozhodnout, jak je uvedeno ve výrokové části tohoto usnesení.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání na trávě a ISS
« Odpověď #21 kdy: 13 Dubna 2021, 12:08:35 »

Ale že na vydání příkazu dost důkazů měly, kurvy jedny.

Já jsem trochu naivně čekal, že to vzdali ohledně Kosmonautmuta.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání na trávě a ISS
« Odpověď #22 kdy: 13 Dubna 2021, 12:45:59 »

Jen tak na okraj, to odůvodnění je ptákovina. Pokud staví úřad na jisto, že pozemek není silniční vegetací, pak skutek není přestupkem podle ZPPK (ani řidiče, ani provozovatele). Ve vztahu k řidiči by snad mohlo (podle dalších okolností) jít o zábor veřejného prostranství, případně přestupek proti majetku, a možná by i byla nějaká jiná berlička než klasický sprdel, skrz kterou by někdo mohl volat k odpovědnosti provozovatele, je ale jisté, že o přestupek podle § 125f nešlo. Takže žádné "in dubio pro reo", a žádné "není možné spolehlivě prokázat".

Pokud úřad sám netuší, co je to silniční vegetace, a zda o ni v daném případě jde či ne, pak též nemůže aplikovat "in dubio pro reo". To je pravidlo pro řešení skutkových nejasností, ne pro překlenutí potíží s aplikací platných předpisů na jinak plně zjištěný skutkový stav. Pokud chtěl úřad machrovat s latinou, měl hrábnout spíš po "in dubio mitius" nebo "nullum crimen sine lege certa".
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání na trávě a ISS
« Odpověď #23 kdy: 26 Dubna 2021, 14:27:40 »

Sice to je lehce off topic, ale blbci z MÚ Černošice si nedají pokoj...

Úřad v Černošicích opět řeší Babišův střet zájmů. Hrozí mu pokuta pět až 250 tisíc korun
IP zaznamenána