Ukončené případy > Jízda na červenou, pásy, světla

[WIN] Jizda na cervenou - SPRDEL

(1/3) > >>

v1kt:
Ahoj,

prosim o konzultaci pripadu:
3.5.2020 Jizda na cervenou - Vysoke Myto
18.6.2020 Vyzva - ignorovana
26.9.2020 Prikaz -> odpor
19.11.2020 Zahajeni jednani+Ustni
23.11.2020 Omluva z jednani (COVID) + Zadost o spis podle InfZ
14.12.2020 Dorazil spis - viz priloha

Strategie jak ji vidim dnes:
 - protahovat co to da
 - pokud nevyhovi omluve a rozhodnou tak se kolem toho tocit
 - technicke namitky na detekci - ale moc se mi to podle tech fotek nezda, na jedne z tech fotek pisou "Cas po cervene 0,9s"

Muzete prosim kouknout jestli z tech fotek neuvidite neco co ja nevidim? Pripadne uvitam jakekoli napady...

Dekuju!


Číkus:
Generál po bitvě: Byla chyba ignorovat sprdelní výzvu z 18.6.2020.

Na fotkách nevidím důkaz, že by vozidlo skutečně projelo na červenou. Maximálně lze říci, že zastavilo kousek za stop čárou. Ve spisu by měl být i videozáznam (viz konec druhého odstavce na straně 3 příkazu). Máte jej k dispozici?

edit: Ne úplně vážně: Možná by šlo ještě udat řidiče, věc bude odložena až dne 9.16.2020, což zcela jistě ještě nebylo.

v1kt:
Ad General - asi mate pravdu, budu muset zacit pujcovat vozidlo Helmutovi, takhle mam male hraci pole :-(

Ad Video - do datovky neprislo, vyzadam si info jestli soucasti spisu je nebo ne. Presto ale - na uplne posledni fotce (4 sec po prvnim zaberu) je videt moje auto uz za krizovatkou. Pravda castecne zakryte sloupem, ale ve vyssim rozliseni asi pujdou poznat kola na strese - pak mi asi neuveri ze ridic zastavil a pocouvnul / pockal na zelenou

v1kt:
Ahoj vsem,

po dlouhe dobe se opet neco deje v tomhle pripade. Po nejakych peripetiich (zatim je pro jednoduchost vynechavam) doslo k rozhodnuti (vinen) v 1. instanci.

Pokud chapu lhuty spravne (pro stary sprdel / novy prestupek provozovatele = lhuta 1 rok?) tak jsem vyhral?

V rozhodnuti se pise:
"Vzhledem k tomu, že provozovatel vozidla ve lhůtě splatnosti neuhradil určenou částku ... ani
správnímu orgánu nesdělil ... správní orgán podle ustanovení § 76 odst. 1 písm. k) zákona
o odpovědnosti za přestupky přestupek řidiče vozidla dne 16.9.2020 odložil.

Následně správní orgán zahájil řízení o uložení pokuty za přestupek provozovatele vozidla, a to
dne 16.09.2020, vydáním Příkazu... považuje za doručený desátým dnem ode dne jeho dodání do datové schránky, tj. dne 26.09.2020.
Proti tomuto příkazu obviněný podal v zákonné lhůtě odpor, a to dne 02.10.2020, ... podáním odporu byl příkaz zrušen
a správní orgán dále pokračoval v řízení.

Dne 09.11.2020 správní orgán nařídil v předmětné věci ústní jednání"

Rozhodnuti prislo do moji datove schranky 10.9.2021; dnes jsem je vyzvednul (tj 20.9.2021).

Chapu ty lhuty spravne? Nebo je tam jeste nejaky trik s tim prerusenim podanym Odporem?

Dekuji

v1kt:
Aha, tak to vypada ze jsem si popletl datum "vydani rozhodnuti" a datum kdy je rozhodnuti pravomocne.
Pak tedy Rizeni bylo zahajene 16.9.2020 a Rozhodnuti vydane 10.9.2021 - v poradku.

Tak se aspon jeste odvolam, i kdyz sance na uspech je asi velmi mala, snad je aspon zabavim.

Do odvolani me napadaji nejake Covidy, Materialni znak a ruzne chyby ves spisech. Pokud by Vas neco dalsiho napadlo, budu rad.

Prikladam anonymizovane rozhodnuti.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi