30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Modrá zóna P7  (Přečteno 2573 krát)

doza102

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Modrá zóna P7
« kdy: 11 Prosince 2020, 15:42:52 »

Zdravím, prodal jsem vozidlo, nová/ý majitel/ka parkoval na modré zóně ačkoliv slíbil/a v garáži cca 21 dní než bylo 'přepsáno' - to nikoho nezajímá, jen mě.

Mám DS, zatím nic, je to čerstvé, bude to trvat. Nicméně, jaký navrhujete postup? Rozhodně případných 21 odstupků platit nebudu a při nejhorším sprdel za 4750 ,-
Samozřejmě bych to chtěl snížit co nejvíce.

Vidím to moc černě a ELTODO tam nejezdí denně?
Mám šanci se z toho nějak vyvlíknout?
125f můžu aplikovat až po datu 'polo'převodu (on/a to přepsat nechce, vynutil jsem to).

Dík!
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna P7
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2020, 18:10:34 »

Jediná důležitá věc je, zda už je auto přepsané - z příspěvku to není úplně jasné, nejdřív píšete že 'přepsáno' bylo (tj. v minulém čase, a netuším, co chcete naznačit uvozovkami), a pak zase, že to nový majitel přepsat nechce (přítomný čas, nedokonavý vid), a že jste cosi vynutil (minulý čas, vid dokonavý). Těžko říct. Nic jako polopřevod už neexistuje, je pouze jednorázový přepis, o který má v případě převodu vlastnictví žádat společně původní a nový vlastník, případně si ho teoreticky může vynutit i jen jeden z nich bez součinnosti druhého, ale dotáhnout to není úplně snadné (zejm. nemáte-li udělanou čerstvou EVK).

Je-li přepsáno, pak ohledně možných postihů za sprdel stahujete kalhoty daleko před brodem. Počkejte, zda a případně v jakém počtu něco přijde. Kromě obvyklých možností můžete i udat nového vlastníka (ano, sice při nepodané žádosti to není liberační důvod ve vztahu ke sprdeli, ale to neznamená, že by se tím SO nebyl povinen ve fázi odpustku zabývat), ale bylo by fér to nejdřív řešit s novým vlastníkem, než ho někam naprášíte, a to i v případě, že nemáte úplně dobré vztahy a nějak se vám cukal s přepisem.
IP zaznamenána

doza102

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna P7
« Odpověď #2 kdy: 29 Prosince 2020, 10:03:42 »

Rozumím. Nový majitel to přepsat nechtěl (nebo bůh ví kdy), nakonec to ale převedl, protože jsem udělal bububu.

A to jen díky tomu, že byla evidenčka, tak já jsem vynutil převod bez součinnosti. Díky tomu mam papír s jednacím číslem, že jsem o převod požádal a tím to pro mě od daného data končí (díky 125f). Akorát do té doby, to pořád bylo "moje" ačkoliv to měl on na modré zóně (bylo to cca těch 21 dní, než jsem to začal řešit s úřadem).

On to pak dodělal asi 10 dní na to, co mu přišla výzva od úřadu.
No uvidíme, kdy a kolik toho přijde. Nicméně jsem si jistý, že on platit nic nebude (za okýnkem neplatné ZTP atp...).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna P7
« Odpověď #3 kdy: 30 Prosince 2020, 01:11:55 »

Jak bych postupoval já:
Hlídal bych si doručování (podle mojí adresy v registru před převodem).
Pak bych čekal do času [datum faktického prodeje]+55 dní.
V tu chvíli bych na každém odpustku který měl datum spáchání menší než [den kdy máte papír že jste požádal o převod] vyplnil údaje nového majitele a poslal na úřad.
Stejně a ihned bych to udělal i s dalšími případnými odpustky s datumem spáchání menší než  [den kdy máte papír že jste požádal o převod]
Na odpustky kde je datum spáchání větší než [den kdy máte papír že jste požádal o převod] bych odeslal odpověď s kopií papíru že jste požádal o převod.

Samozřejmě by to šlo ještě doplnit o zasílání kopií odpustků s datumem spáchání menší než  [den kdy máte papír že jste požádal o převod] novému majiteli (nejlépe doporučeně s doručenkou) a s žádostí o uhrazení - tím pak ještě argumentovat v nastávajících SPRDELních řízeních.

Dá se předpokládat, že SO přehodí vše na SPRDEL a pak se budete dožadovat sloučení řízení do jednoho společného řízení.

Je to asi nejnudnější cesta, ale zvládne ji i začátečník.

Neověřená teorie:
Taky by možná šlo na odpustky s datem spáchání větší než [den kdy máte papír že jste požádal o převod] nereagovat a doufat že lakotný úřad udělá chybu a z toho vzniklá SPRDEL se spojí dohromady s předcházejícími SPRDELEMI a tím (myslím) protože se vyviníte z toho jednoho přestupku padnou s ním i ty ostatní a to by bylo maximální WIN.
« Poslední změna: 30 Prosince 2020, 01:13:37 od pk202 »
IP zaznamenána

doza102

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna P7
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2021, 13:03:53 »

Díky. Akorát mi přišla první výzva 10 dní od prodeje (pořád je tam dalších 12 dní do převodu).

Budu čekat těch 12 dní, jestli nepřijde další. Očekávám, že to posílají sekvenčně a nepošlou mi další odpustek z dřívější doby.
Pokud by bylo odpustků pár, tak to asi nebudu řešit, to mi za to nestojí.

Nový majitel na výzvu reagovat nebude, je v exekuci, adresa na úřadě...
IP zaznamenána