30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podjatost při ÚJ s výslechem cajtů  (Přečteno 2199 krát)

Jojoba

  • Příspěvků: 439
    • Zobrazit profil
Podjatost při ÚJ s výslechem cajtů
« kdy: 08 Prosince 2020, 09:44:35 »

Prosím o rady, zda namítání podjatosti SO při ústním jednání a zejména při výslechu cajtů kteří měřili rychlost, může v extrémním případě vést až k novému jejich výslechu...?
Řízení jede moc rychle - údajný přestupek na začátku září a dnes už je po prvním ústním jednání, takže bych chtěl preventivně trochu natáhnout. Nechci ale ztratit možnost opřít se o zjevné nedostatky ve výpovědích cajtů, které by se do příště mohli pokusit napravit. Varianta předání případu jinému pracovníkovi na úřadě by znamenala také riziko opakování výslechu ?
+ Pokud žádám o doplnění spisu o kamerový záznam nebo záznam z provozní knihy, je úřad povinen o tom vydat rozhodnutí ? Nebo postačuje reakce "Sdělením" ... ?
Vím, že málo vím, ale snažím se ....... ÚJ jsem spáchal skoro na tři hodiny a z toho jednu hodinu přes pracovní dobu SO........ :P
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost při ÚJ s výslechem cajtů
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2020, 13:32:38 »

U dopravniho prestupku uspet s podjatosti, to je naproste sci-fi, ukazte mi jediny* takovy pripad, jde jen o zdrzovani a pridelavani prace urednikum. Navic zde uz rizeni evidentne bezi delsi dobu a namitat podjatost az po ustnim jednani, to je primo na ukazkove smeteni ze stolu.

Zadat muzete o cokoli, organ obcas casti (coz muze vest k dalsim svedectvim a ustnim jednanim) vyhovi, vetsinu ignoruje, vybidne k seznameni s podklady rozhodnuti a vyda rozhodnuti o vine.

*Z okoli vim o dvou pripadech mimo dopravni tematiku. Jeden o sousedskych sporech, kdy urednik vedel, ze z toho bude jen prace a zadne penize. Druhy o stavebnim rizeni, kdy se hralo o velmi hodne, na jedne strane spousta penez, na druhe kriminal.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 439
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost při ÚJ s výslechem cajtů
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2020, 13:58:08 »

Díky za váš názor. Samozřejmě mi jde o přibrždění rychlého průběhu řízení. Podjatost jsem stavěl na čerstvém ÚJ, kdy SO vyloženě kooperoval s cajty u výslechu svědků a mě držel při kladení otázek na krátkém řetězu. Zápis takto i spáchali, nicméně mám nahrávku ( audio ).  Pokud tedy není cesta přes podjatost - formulovat to jako stížnost ? K tomu bych asi vypotil i další chybky při vedení ústního jednání. Ale jak jsem již psal, nerad bych ohrozil pro mne celkem výhodné výpovědi cajtů. Předpokládám, že přestupek skončí jako nepřezkoumatelný/neprůkazný, nicméně jsem měl v úmyslu natahovat a zdržovat. ???
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost při ÚJ s výslechem cajtů
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2020, 10:33:33 »

Jestli toto byl prvni kontakt s organem, hodne jste se naucil, otrkal a navic by to bylo bez prohry, tak skvele, zvlaste 3hodinove ustni jednani zvladne malokdo i ze zkusenejsich. Pro priste... pokud jste mel otazky k tematu a nebylo je povoleno polozit, pak mate toto zminit v zapise o ustnim jednani. Pokud je zapis v rozporu s ustnim jednanim, toto pri jeho podepisovani dopsat do nej nebo jako vyjadreni do spisu. Ohledne podjatosti rovnou zduvodnete, proc az ted, co jste pri poslednim ukonu zjistil, cituji ze spravniho radu:

"...Účastník řízení může namítat podjatost úřední osoby, jakmile se o ní dozví. K námitce se nepřihlédne, pokud účastník řízení o důvodu vyloučení prokazatelně věděl, ale bez zbytečného odkladu námitku neuplatnil..."
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 439
    • Zobrazit profil
Re:Podjatost při ÚJ s výslechem cajtů
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2020, 13:19:31 »

Děkuji za dobré rady, stále se ještě mám co učit...... pro doplnění - ÚJ mám nahrané ( audio ) a do protokolu jsem dopsal nesoulad zápisu s výpovědí svědka, vyjádření ke spisu bude hooodně dlouhé - pečlivě budu komentovat každou odpověď cajtů i zásahy SO - je toho dost . vyžádáno bylo opakovaně dodání záznamu z palubní kamery cajtů..... při výslechu předstírali, že už asi bude přemazaná.....  což by bylo dobře, protože jim pak můžu nasypat výměnu řidiče před zastavením a ztotožněním.... pokud "bohužel" záznam dodají, očekávám, že na něm bude prokázáno, že radar nastavovali "letmo" ( bez vytýčky ).
Podjatost jsem úmyslně formuloval široce ( na celý úřad ) a bez zdůvodnění - očekávám výzvu k doplnění - a čas běží, i když by to sestřelili tak další pasáž do odvolání...... kromě podjatosti podána i stížnost na odmítnutí poskytnutí kopie protokolu z ÚJ......
Pro dlouhé vánoční večery chystám ještě požádat o převedení spisu/řízení do mého okresu, správní řád nabádá k bránění zbytečným nákladům s odkazem na již podanou stížnost a další co ještě naleznu jen trochu použitelného.......když se nepodaří - další bod do odvolání, když se podaří, tak - čas běží........
Stále uvítám dobré rady !   ;)
IP zaznamenána