30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neplatiče na dálnici od ledna odhalí nový systém. Umí toho ale mnohem více  (Přečteno 1837 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Argos také zjistí, zda má auto platnou technickou, jestli je pojištěné, či je v registru dlužníků, například kvůli nezaplaceným pokutám.
https://olomoucky.denik.cz/zpravy-z-ceska/argos-dalnicni-znamky-nove-system-20201127.html
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

Trochu tápu v těch pokutách. Co si pod tím představit? Nezaplacené parkování v různých prdelích nebo nějaké změření od pčr?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil

Taky me nenapada co si pod tim predstavit, ale operujou s tim u vice institutu. Napr. ten navrh zabavit "neplaticum pokut" auto. Aby za neplatice nebyl oznacen nakonec ten kdo to posle do spravniho.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Už pár měsíců zpátky jsem to viděl kdysi na FB ČT, tehdy měl tu reportáž tuším Richard Samko. A se správním řízením by to nemělo mít nic společného. Neplatičem by měl být ten, kdo neuhradí částku po tom, co rozhodnutí nabyde právní moci.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

A co ty parkovačky? Za mne typicky cizí RZ, kterou nezkásnou např. v Pze přes Eltodo. Tedy teoreticky je v evidenci jako x přestupků, není známý provozovatel (zatím nelze dožádat do zahraničí, viz některé mé příspěvky z dřívějška). Pak se takové auto stopne na dálnici. Sprř nikdy nebylo, pouze byl přestupek, navíc nelze určit, že zastavený řidič má něco společného se starými přestupky.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil

No... Tak budeme dřít z kůže jen tuzemce, ne? Samozřejmě zahraničím vymahačům české řidiče práskat budeme i nadále.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

V té reportáží nějaký pomahač tvrdil, že k užití tohoto systému budou sahat pouze výjimečně (lol) a že jim jde zejména o postihování řidičů, kteří sem párkrát ročně jezdí, páchají přestupky a jsou relativně nedosažitelní. A pak tam ještě zmiňoval, že to budou používat proti řidičům kamiónů ze zahraničí.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

No kdysi při zavedení 50 v obci místo tehdejších 60 se taky prsili, že to je jen formalita, ale nebude striktně vymáhaná... Ale jak je různě vidět, tady i na df, jediný způsob, jak zajistit, aby se pravomoc nezneužívala je ji neposkytnout.
IP zaznamenána