30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vodorovná platná versus svislá neplatná dopravní značka  (Přečteno 1369 krát)

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Vodorovná platná versus svislá neplatná dopravní značka
« kdy: 27 Listopadu 2020, 13:48:47 »

Zdravím,

Když jsem projížděl Karlštejnem, tak jsem zpozoroval toto parkoviště (viz přiložený soubor). Měl bych na vás otázku. Svislá dopravní značka je neplatná(alespoň podle mě, protože v zákoně žádná taková značka není), vodorovná značka vyhrazené parkoviště je sice platná, ale nejde  určit pro koho je vyhrazená (nebo lze?), mohu zde parkovat? Mimo jiné bych měl zmínit, že pro obec Karlštejn platí zona zákaz stání.


Díky všem za odpovědi :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Vodorovná platná versus svislá neplatná dopravní značka
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2020, 13:57:56 »

IP 12: Vyhrazené parkoviště
Značka označuje místo, kde je dovoleno zastavení a stání pouze některých vozidel.
Údaje o tom, pro koho je parkoviště vyhrazeno (např. název organizace, státní poznávací značka, symbol zařízení) a popřípadě v jaké době, jsou uvedeny na dodatkové tabulce a mohou být uvedeny i na značce místo nápisu. Mimo dobu, po kterou je parkoviště vyhrazeno, smějí na takto označeném místě zastavit a stát i řidiči jiných vozidel, pokud není stanoveno jinak.
Případný stanovený způsob stání se vyznačuje obdobně jako na značkách „Parkoviště“ vyznačujících způsob stání. Značka, na které je uveden symbol zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku, je vždy doplněna vodorovnou dopravní značkou „Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce postiženou nebo osobu těžce pohybově postiženou“.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Vodorovná platná versus svislá neplatná dopravní značka
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2020, 14:06:56 »

Děkuji, tu jednu větu jsem nějak v zákoně přehlídl...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Vodorovná platná versus svislá neplatná dopravní značka
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2020, 14:10:07 »

Vyhláška 294/2015 Sb.
IP zaznamenána