30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: parkování na modré vozíčkáři a neandrtalci, kteří to ignorují  (Přečteno 1172 krát)

M4rtin

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Dobrej pánové a dámy,

Jak já jsem nasranej... Bydlím v Praze v nějaké ulici otagované modrou zónou a vyhrazenýma dvěma místama pro vozíčkáře. 1. Jak někdo může na prasáka namalovat vozíčkáře do křižovatky? Kdy minimálně při couvání do řady stojících vozidel, na vyhrazené místo, musíte vjet na hulváta do poměrně frekventované silnice a pak zacouvat na místo. Jako vážně? Druhé skvělé místo je v Dejvicích při zaparkovaní na místo neotevřete dveře, protože tam je strom tak velký, že bud stojíte prdelí nebo předkem mimo vymezený prostor. Jestli tu někdo chce body, klidně mu soukr, pošlu několik fotek, který mě jako vozíčkáře fakt urážejí a znemožňují prakticky vystoupit z auta.

2. Jenže když nějaký řidič povětšinou s pracovní dodávkou nebo drahým mercedesem zaparkuje přes obě parkovací místa. nezbývá mi, než si stoupnout na modrou a zaplatit si modrou zónu třeba i na celý den... Cítím velkou nespravedlnost ve chvíli, kdy mi pak přijdou symbolické 4 stovky za stání v zákazu zastavení podle dopravní značky č. B28 - zákaz zastavení, která v naší ulici ani není.

3. jako vozičkář si zaplatím celoroční staní na modré zoně za sníženou taxu oukej, ale pak se mi stalo, že přišel týpek a říká: "nevidíš, že je tu plno proč parkuješ na modrý a ne na svém místě my tam parkovat nemůžeme a zabíráš místo s vozíčkářem, který má dvě místa o sto metrů dál." Má pravdu.

Prosím o radu, jak by jste tohle řešili.

Díky za pozornost.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:parkování na modré vozíčkáři a neandrtalci, kteří to ignorují
« Odpověď #1 kdy: 04 Prosince 2020, 11:21:38 »

Píšete více ne zcela souvisejících věcí dohromady, ale:

1. Návrh na změnu dopravního značení je v Praze potřeba dát typicky na Odbor dopravy konkrétní městské části.

2. Pokud jsou vyhrazená místa zabrána někým, pro koho pravděpodobně nejsou vyhrazena, asi by neměl být problém dát to na modrou zónu vedle, vyfotit situaci, a pak orgánům argumentovat chybějícím materiálním aspektem přestupku. Na druhou stranu, pokud všechna vyhrazená místa budou zabrána auty vozíčkářskými, ocitáte se v situaci běžného řidiče, který nemá kam zaparkovat.

3. Pokud si zaplatíte modrou zónu paušálem, můžete pochopitelně parkovat kdekoli - použít vyhrazené místo je právo a ne povinnost. Na druhou stranu to opravdu může z pohledu ostatních řidičů vypadat zvláštně. Chcete-li se vyhnout interakcím s ostatními občany, je možná nejjednodušší v takových situacích ten parkovací průkaz schovat do kastlíku.
« Poslední změna: 07 Prosince 2020, 11:14:06 od solaris »
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:parkování na modré vozíčkáři a neandrtalci, kteří to ignorují
« Odpověď #2 kdy: 04 Prosince 2020, 11:39:22 »

A další možnost je, nechat si zřídit vyhrazené místo.
IP zaznamenána