30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pozdrav z MěÚ Poděbrady  (Přečteno 8289 krát)

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
[WIN] Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« kdy: 25 Listopadu 2020, 17:45:56 »

Do datové schránky mi dnes přišel dle emailové notifikace nějaký pozdrav z MěÚ Poděbrady. Co to může být? V Poděbradech mají také automatický radar bez obsluhy?

Citace
Do datové schránky "Alo.is", typ schránky Fyzická osoba, dorazila nová datová zpráva do vlastních rukou číslo 84xxx s anotací "výzva k uhrazení částky (provozovatel): xxx/DOP/2020/LKr". Odesílatelem zprávy je datová schránka "Město Poděbrady" (ID schránky: 3qrbxg3).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2020, 18:03:02 »

Kovanická ulice? Určitě neuděláte chybu, když necháte sprdelní výzvu 10 dní uležet.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2020, 18:19:24 »

Děkuji, 10 dnů neotevřu DS, desátý den vychází na sobotu 5.12.2020.
Tamtudy jsem určitě v poslední době nejel, ale mám na sebe dvě auta a druhým jezdí příbuzný, takže možná on.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopadu 2020, 21:30:37 »

To může být i parkování, ne? V Poděbradech jsou nějaké zóny afaik.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #4 kdy: 05 Prosince 2020, 10:31:15 »

Nakonec to je opravdu parkování, žádná rychlost. Dnes jsem otevřel DS. Sice je odpustek 300 Kč nízký, ale zase se mi to zdá vyhratelné, pokud řidič neprojel kolem předmětné dopravní značky, ale přijel z boční ulice a zaparkoval hned naproti boční ulici v křižovatce tvaru "T". Lhůta 15 dnů od doručení na zaplacení odpustku nebo podání vysvětlení mi vychází na 20.12., což je neděle. Musím tedy reagovat do pátku nebo stačí až v pondělí?


IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #5 kdy: 05 Prosince 2020, 10:44:09 »

Místo parkování je tady: https://mapy.cz/zakladni?x=15.1193983&y=50.1458432&z=17&source=coor&id=15.1193983%2C50.1458019
Zaparkoval tam příbuzný mým autem, ale přijel ulící Palachova a ne tou jednosměrnou ulicí nám. T.G.M., kde je ta dopravní značka se zákazem parkování. Ale on to řešit nechce, dal mi 300 Kč, ať to zaplatím, a pokud nezaplatím a budu se bránit, tak že on nikam jít svědčit nechce, nechce tím být obtěžován a raději zaplatí. Já bych zas raději neplatil, zdá se mi to jednoduše vyhratelné. 
« Poslední změna: 05 Prosince 2020, 10:51:09 od alo.is »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #6 kdy: 05 Prosince 2020, 11:00:55 »

Tak ať dá plnou moc.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #7 kdy: 05 Prosince 2020, 11:28:49 »

Lhůta 15 dnů od doručení na zaplacení odpustku nebo podání vysvětlení mi vychází na 20.12., což je neděle. Musím tedy reagovat do pátku nebo stačí až v pondělí?

Pokud jde o zaplacení, tak musí být určená částka na jejich účtě do 15 dnů.
U podání vysvětlení se nemusíme vázat na těch 15 dnů.
Je jen potřeba podat vysvětlení dříve, než to překlopí na sprdel, což je zpravidla po 60 dnech od toho, co jim to bylo doručeno nebo kdy se o přestupku dozvěděli.

Ale on to řešit nechce, dal mi 300 Kč, ať to zaplatím, a pokud nezaplatím a budu se bránit, tak že on nikam jít svědčit nechce, nechce tím být obtěžován a raději zaplatí. Já bych zas raději neplatil, zdá se mi to jednoduše vyhratelné. 


Faktický řidič s tím nemusí mít nic společného, provozovatel může jako řidiče nahlásit sám sebe.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #8 kdy: 05 Prosince 2020, 15:22:50 »

Děkuji, takže když tam píší, že oznámení přestupku MP Poděbrady je z 11.11.2020, tak 60 dnů uplyne 10.1.2021, to je zase neděle, pošlu jim ten den vysvětlení datovou schránkou.
Ale ještě bych mohl mezitím možná zkusit vyžádat kopii spisu do datové schránky? Tam asi není na co čekat?
« Poslední změna: 05 Prosince 2020, 15:30:06 od alo.is »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #9 kdy: 05 Prosince 2020, 22:00:18 »

60 dnů uplyne 10.1.2021, to je zase neděle, pošlu jim ten den vysvětlení datovou schránkou.

Poslal bych pro jistotu o pár dní dříve (třebas v pátek). Lhůtu 60 dnů má úřad a ne vy a neplatí tam že když to pošlete ve lhůtě a dostanou to později tak se tím musejí zabývat.

Ale ještě bych mohl mezitím možná zkusit vyžádat kopii spisu do datové schránky? Tam asi není na co čekat?

Ve fázi odpustkové výzvy ještě žádné řízení neběží.
Teoreticky i tak můžete chtít vidět podklady (třebas z důvodu určení osoby řidiče), ale v téhle fázi se dá ještě počkat.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #10 kdy: 05 Prosince 2020, 22:15:05 »

Ale ještě bych mohl mezitím možná zkusit vyžádat kopii spisu do datové schránky? Tam asi není na co čekat?

Toto jsem řešil pár měsíců zpátky. Řízení se nachází v předprocesní fázi. Já tam ve fázi výzvy nalítnul a neměli problém s nahlédnutím do spisu, nicméně oni neměli problém s ničím. Všechno jim bylo úplně jedno. V mém případě nicméně byla ve spisu pouze jedna fotografie a OÚO mě upozornila, že tam "v této fázi nebude o nic víc, než co mi dorazilo poštou".

Vzhledem k tomu, že v SŘ není fáze koncentrace, tak je dost možné, že stav důkazů bude jiný po zahájení SŘ, než by byl při nahlédnutí teď.

Nicméně zažádáním o kopii spisu i v této fázi nic nezkazíte a vytížíte nějaké ty kapacity úřadu, navíc jim ukážete, že se plánujete bránit a že to s vámi nebude jednoduché =) A až bude případné řízení zahájeno s řidičem, tak bych tam i fyzicky naběhl nahlédnout do spisu.

BTW jsem absolutní amatér, ale Poděbrady mám kousek a kdyby to bylo potřeba, rád s nějakou buzerací úřadu pomohu.
« Poslední změna: 05 Prosince 2020, 22:19:08 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #11 kdy: 07 Prosince 2020, 07:52:01 »

Tak ať dá plnou moc.

Lépe nahlásit sám sebe.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #12 kdy: 10 Prosince 2020, 01:20:33 »

Teoreticky i tak můžete chtít vidět podklady (třebas z důvodu určení osoby řidiče), ale v téhle fázi se dá ještě počkat.

Vyžádal jsem tedy kopii spisu, jako důvod jsem dle vaší rady uvedl, abych mohl určit řidiče:
Citace
Dobry den,
zadam o komletni kopii spisoveho materialu, abych se mohl ucinne branit. Jelikoz je na me vedeno registrem vozidel vice vozidel zn. Skoda, jejich registracni znacky si z hlavy nepamatuji, doklady k vozidlum mají u sebe jejich ridici, nemohu z vasi vyzvy urcit, o ktere konkretni vozidlo slo. Pote, co to urcim z kopie spisoveho materialu, vam udaje totoznosti ridice sdelim. Kopii spisoveho materialu mi muzete zaslat do datove schranky, vzhledem k epidemii CoViD-19 a vladou vyhlasenemu nouzovemu stavu povazuji za nevhodne, abych se dostavoval na vas urad nahlednout do spisu osobne a tim zbytecne zvysoval riziko rozsireni epidemie.

Kopii spisu druhý den zaslali do DS:
« Poslední změna: 10 Prosince 2020, 01:23:59 od alo.is »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #13 kdy: 10 Prosince 2020, 01:26:25 »

Ale nějak nechápu, proč ke kopii spisu přidal MéÚ Poděbrady ten první list s názvem "Sdělení". Má to sdělení nějaký negativní procesní význam? Něco jako zahájení řízení?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #14 kdy: 10 Prosince 2020, 01:55:37 »

Měl jsem za to, že značka parkoviště ukončuje platnost zákazu stání, ale našel jsem to jen v již neplatné vyhlášce.

edit: Chápal bych, kdyby držkovali za neuhrazení parkovného, ale zákaz stání? Navíc když auto parkovalo až v křižovatce, přičemž křižovatka ruší zákazy. Nehledě na to, že řidič mohl přijet po ulici Palachova.

edit 2: Pokud byste potřeboval spolupracujícího řidiče, dejte vědět.
« Poslední změna: 10 Prosince 2020, 02:09:47 od Číkus »
IP zaznamenána