30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Obuté auto a co teď? (Multi parking delikt)  (Přečteno 6043 krát)

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Obuté auto a co teď? (Multi parking delikt)
« Odpověď #15 kdy: 22 Února 2021, 14:54:22 »

Dorazil další dopic, je to - asi kvůli kovidu - trochu nestandardní a vyšťourali i věci co se mi úplně nehodí do krámu.

Prosím o přesun do neveřejné sekce, nahraji spis.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Obuté auto a co teď? (Multi parking delikt)
« Odpověď #16 kdy: 22 Února 2021, 15:38:33 »

Díky za přesun.
To podstatné ze spisu viz níž.

Co mám já:
- nemají řidiče
- v den přestupku auto nebylo moje
- Oznámení od MP je jiné než jsem si na místě vyfotil (bohužel jsem nevěděl, že má i zadní stranu - je to ale podle fotek přední strany jiný papír, jinak rozmístěný text, něco je navíc atd)
Audiozáznam, který prokazuje
- nebylo po mně požadováno vysvětlení (tedy podle zákona; na pozdrav na mě opicajt zařval "steřidič!" na což jsem reagoval tak, že se nebudu vyjadřovat)
- vozidlo nešlo nastartovat (ozbrojení zedníci toho byli svědky)

Co maj oni:
- fotky auta zahozeného na hlíně
- Oznámení od MP, kde je že jsem se nevyjádřil a hlídka že má předat věc k SO
- výpis z karty vozidla - to mě trošku mrzí, protože den před údajným ofroutparkingem bylo vozidlo na evidenčce a pár dnů po něm se stalo mým majetkem dle registru vozidel (sice to nic neprokazuje, ale orgán se může snažit něco domejšlet)

Vyjádření k podkladům bych viděl asi ve stylu že vozidlo nebylo zaparkované, ale z důvodu poruchy odstavené tak aby zůstala zachována průjezdnost komunikace (v okolí cca 500m není možné legálně zaparkovat v režimu 3+3 - úzká ulice) a že ze spisové dokumentace nevyplývá, kdo tam to vozidlo odstavil. A navrhnu provedení ÚJ, abych se zeptal opicistů, proč je to Oznámení jinej dokument než mi dali na místě (a při té příležitosti by mi mohli dosvědčit že vozidlo bylo porouchané :) ).

Za postřehy a podnětné tipy předem děkuji.

BTW, Není správní orgán podjatý, když podle něj spisový materiál nebude doplňován o nové skutečnosti?



IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Obuté auto a co teď? (Multi parking delikt)
« Odpověď #17 kdy: 07 Dubna 2021, 12:14:22 »

Proběhlo vyjádření, dorazilo usnesení.

Červeně jsem podtrhal lži ;D
Vlastníkem a provozovatelem jsem se stal až týden po údajném ofroutparkingu :)
Parazitka má problém s počty, vyjádření bylo podané ve lhůtě (ne že by to něco měnilo, ale rejpnu si v odvolání).
Opicie lže, výzva ke sdělení totožnosti řidiče neproběhla, a fotky viz výše byly pořízeny jindy (stojí tam další auto, které tam při debotičkování již nebylo), oznámení mi ukázal položené na deskách.  (Mám audiozáznam a vlastní fotky.)

Odvolání bude, o co mi ale jde především je to zeleně podtržené - jsou to štěky zhrzené parazitky, nebo se mám něčeho obávat? Co to můžou chtít zkoušet??? Když se nepodaří obviněného okrást podle jednoho zákona, můžou řízení usnesením zastavit a o dveře vedle se obviněného pokusit okrást znovu podle jiného zákona??
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Obuté auto a co teď? (Multi parking delikt)
« Odpověď #18 kdy: 07 Dubna 2021, 12:14:58 »

(nechce mi to nahrát přílohy - selhala bezpečnostní kontrola)
« Poslední změna: 07 Dubna 2021, 12:23:49 od plešoun »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Obuté auto a co teď? (Multi parking delikt)
« Odpověď #19 kdy: 07 Dubna 2021, 12:39:39 »

Vlastníkem a provozovatelem jsem se stal až týden po údajném ofroutparkingu :)
Tohle si nechejte až jako úplně poslední záchrannou brzdu, pokud dojde k zahájení správního řízení s Vámi jako s provozovatelem.

Tahle kauza IMHO při správném postupu nejde prohrát. Nejprve to bude chtít podat odvolání (pro začátek blanketní) proti usnesení o zastavení řízení.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Obuté auto a co teď? (Multi parking delikt)
« Odpověď #20 kdy: 07 Dubna 2021, 14:03:18 »

Jak píše Číkus, proti řidiči, kterého nemají, je to vyhrané, ale určitě neuškodí podat odvolání a trochu se v tom povrtat. Už proto, že to nejspíš zpozdí nebo možná úplně zastaví další kroky, kterými úřad hrozí.

Jinak to, co hrozí, je otravování provozovatele, ale tím, že SO už neúspěšně stíhal řidiče, aniž by předtím poslal odpustek, se dostal mimo obvyklý algoritmus, a možnosti obrany budou bohaté. Nicméně pokud není SO úplně neschopný s správně si najde, kdo byl provozovatelem v rozhodné době a začne otravovat jeho, bylo by fajn si ujasnit, zda vám to vadí a zda s ním případně koordinovat postup.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Obuté auto a co teď? (Multi parking delikt)
« Odpověď #21 kdy: 07 Dubna 2021, 14:50:39 »

S trochou štěstí se nejprve pokusí zahájit správní řízení o přestupku provozovatele vozidla s plešounem jako s provozovatelem.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Obuté auto a co teď? (Multi parking delikt)
« Odpověď #22 kdy: 07 Dubna 2021, 15:03:40 »

To by samozřejmě byl nanejvýš žádoucí scénář, ale nepočítal bych s tím automaticky (vždy je lepší SO přecenit, než podcenit). Takže udělat si jasno, kdo je bývalý provozovatel, není od věci - typově je mnoho variant (leasingovka, která si sankci může přeúčtovat skrz smlouvu, někdo z rodiny/známý, cizí subjekt, od kterého bylo auto na volném trhu standardně zakoupeno ...) a pro každou se asi nabízí trochu jiný postup.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Obuté auto a co teď? (Multi parking delikt)
« Odpověď #23 kdy: 07 Dubna 2021, 15:04:26 »

nejsem majitelem vozu dle registru vozidel (a přestože se domnívám, že původní majitel bude spolupracovat, chtěl bych ho tím pochopitelně obtěžovat co nejméně)
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Obuté auto a co teď? (Multi parking delikt)
« Odpověď #24 kdy: 29 Ledna 2022, 20:46:43 »

Možno přesunout do vyřešených nebo smazat, vcelku žádný přínos toto téma nemá.

Proti usnesení jsem se odvolal, ať se nenudí, ale na výzvu jsem nedoplnil, nějak jsem se vylenivěl. Pak bylo dlouho ticho po pěšině a když už jsem si říkal, že by to sneslo prošťouchnutí, dorazilo rozhodnutí SO2 (odvolání zamítl).
Provozovateli už také pokud vím nic nedorazilo a nikdo se v ničem dál nešťoural, ani botičkovné nebylo po nikom vymáháno.

Moral of the story - lepší je parkovat na trávě než na asfaltu, ale to se taky asi všeobecně ví :)

Všem zúčastněným děkuji za rady.
IP zaznamenána