30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Reakce na Výzvu - následný postup  (Přečteno 5555 krát)

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
[WIN] Reakce na Výzvu - následný postup
« kdy: 29 Září 2017, 14:12:51 »

Ahoj,

dle předchzoích rad a doporučení jsem odeslal reakci na výzvu SO, uvedl jsem tedy jen to nejnutnější (Helmutovo jméno, příjmení, trvalé bydliště (EU) a korespondenční adresu (ČR, u mě doma). Dovolil bych si zeptat ještě na další související věci:

1) MUSÍ úřad obeslat Helmuta na obě udané adresy nebo může (legálně) tu kontaktní zde v ČR ignorovat?

2) Lhůta 60 dní pro zjištění přestupce končí koncem příštího týdne. Je lepší teď nevyvíjet žádnou další aktivitu a čekat, zda se úřad ještě vůbec ozve nebo mám požádat Helmuta, aby, ještě před koncem té lhůty, se sám od sebe orgánu písemně doznal, ve snaze vyřešit problém, který mi svojí nedisciplinovaností za volantem půjčeného vozidla způsobil? Mám k dospozici i smlouvu, na základě které měl ode mě půjčeno auto...

Poštovní doručovatelku o možnosti nového příjemce pošty u mě doma samozřejmě uvědomím, cvičně pošlu i kontrolní zásilku...

Děkuji, Sepp
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Reakce na Výzvu - následný postup
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2017, 14:32:19 »

1) Úřad často z vysoka kašle na to, zda něco musí nebo nemusí a chová se jako hovado. Pokud by ale postupoval v souladu se zákony, měl by Helmuta obeslat alespoň na korespondenční adresu (může i na trvalou).

2) Helmutovi samozřejmě nemůžete zakázat, aby orgánu něco poslal. Já bych ale vyčkal na další tah orgána.

Nechybí vám u Helmuta datum narození?
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Reakce na Výzvu - následný postup
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2017, 14:47:23 »

Děkuji, pane Číkusi, zkusím tedy počkat, co se bude dít dál...

Helmutovo datum narození mi chybí pouze zde v příspěvku ::), do odpovědi SO jsem ho uvedl...

Díky, Sepp
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Reakce na Výzvu - následný postup
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2017, 19:56:30 »

2. Já jsem si zvolil zase cestu, kdy se Helmut přiznal k řízení vozidla již během té fáze "zjišťování pachatele", nicméně oboje je podle mě správně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Reakce na Výzvu - následný postup
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2020, 20:44:00 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Reakce na Výzvu - následný postup
« Odpověď #5 kdy: 02 Listopadu 2020, 21:16:18 »

Jak to dopadlo?

Dobře,  po udání Helmuta už to tenkrát nechali plavat...
IP zaznamenána