30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hlinsko (sprdel) 3. díl: Číkusmut  (Přečteno 15079 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 3. díl: Číkusmut
« Odpověď #45 kdy: 26 Října 2022, 12:07:21 »

hh> Děkuji. Mám se pokusit sesmolit nějaký draft, nebo to mám nechat celé na Vás?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 3. díl: Číkusmut
« Odpověď #46 kdy: 01 Listopadu 2022, 00:52:57 »

Rozsudek byl panu D doručen dne 21.10.2022. Pokud správně počítám, deadline na podání je 04.11.2022, ale advokát by to chtěl mít s nějakým rozumným předstihem (2 dny předem). Stíháme?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 3. díl: Číkusmut
« Odpověď #47 kdy: 01 Listopadu 2022, 07:54:43 »

Díky za upozornění, netušil jsem, že to tak hoří. Dám ještě dnes vědět.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 3. díl: Číkusmut
« Odpověď #48 kdy: 02 Listopadu 2022, 22:09:46 »

hh> Smím se drze připomenout?
IP zaznamenána

Voldemort

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 3. díl: Číkusmut
« Odpověď #49 kdy: 04 Ledna 2023, 16:35:44 »

Vypadá to tak. Soud zjevně mozkovým myšlením dospěl k tomu, že datum pokusu o doručení při nezastižení adresáta rovná se datum uložení na poště a počátek lhůty pro počítání fikce. Dalo by se asi souhlasit, že když není adresát zastižen, že ten samý den někde ve sféře vlivu pošty zásilka uložena je, ale rohozhodně nemusí být naplněno zákonné k vyzvednutí připravena. Mám dojem, že tyhle nuance už jsou v judikatuře poměrně přesvědčivě vyřešeny, a taky by se dalo předložit hafo výzev, ze kterých přímo plyne, že den pokusu o doručení != den k vyzvednutí připravena.

To, že výzva vůbec nebyla vhozena do schránky a žalobce dopis vyzvednul náhodou osobně, není v tom draftu žaloby vůbec zmíněno. IMHO je to škoda. Sice chápu, že by se to blbě prokazovalo (navrhovat vyslechnout pošťačku), a že se to nejevilo být nutné, když i tak to vycházelo dobře. Ovšem bez výzvy vlastně nebylo fikcí doručeno vůbec, a s výzvou by logickým zásadním důkazem byla právě ta výzva vhozená do schránky (protože tou se má subjektivně adresát řídit a od toho je podle zákona lhůta i fiktivního doručení odvozeno) - takže asi bylo vhodné to aspoň zmínit, minimálně jako vysvětlení, proč žalobce nepředložil přímo výzvu a její obsah (pro případ, že vhozena byla, ale nějakou shodou okolností se už k adresátovi nedostala) odvozuje nepřímo z obálky a trackingu.
...

6 Azs 254/2018
IP zaznamenána