30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Příkaz vhozen do schránky sousedovi se stejným příjmením - prošvihnutí lhůty  (Přečteno 6667 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Tak si to shrňme. Byl vám doručován příkaz, podle všeho blbě. Vy jste v nějakém okamžiku (z vlákna neplyně přesně kdy) podal žádost o určení neplatnosti resp. pozdějšího data doručení dle § 24(2) SprŘ, což sice vycházelo z prvotních rad na fóru, ale na základě neúplných informací od vás (neobtěžoval jste se popsat, že úřad uvedl chybnou adresu, a pošta to pak asi hodila vašemu jmenovci ve vedlejším vchodě).
Hlavně ty rady byly podat žádost o určení neplatnosti zároveň s odporem.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

... doručeno je totiž okamžikem, kdy jste se s dokumentem mohl prokazatelně seznámit. Což jste díky sousedovi mohl a příkaz tak nabyl právní moci i přes nedokonalé doručování.
Kdybych se příkazem seznámil ve spise, datové schránce někoho jiného, úřední desce, nebo jiném oficiálním uložišti, nic bych proti tomu neměl, ale považovat za prokazatelné seznámení se s něčím, co mi bylo třetí neznámou osbou bez doručovací licence vhozeno jen tak do schránky, byť v úřední obálce a číslem jednacím, může být dle mého názoru také pochybné. Přede mnou to prošlo zřejmě rukama někoho jiného, neoprávněného, kdo ani není nositelem poštovního tajemství. Autenticita dokumentu i doručování tak byla jednoznačně narušena, navíc mohlo dojít k porušení mých práv i z titulu narušení listovního tajemství.

Mně nepřesvědčíte, a i kdyby nic Vám to nebude platné. No tak běžte a přesvědčte o své pravdě správní orgán. Budu Vám držet palce.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil

Je to krásný případ jak si svoji nadbytečnou aktivitou uškodit...
Lidi mají opravdu nutkání se SO omlouvat a vysvětlovat ve chvíli, kdy to není naprosto vhodné.
Přito stačilo hrát mrtvého brouka a čekat na tah od SO a nebo když už tedy pokušení bylo nepřekonatelné a
SO bylo nutně potřeba z vlastní iniciativy něco poslat, tak to mělo být dle rad - tzn. jak uvádí p.hh a p.Číkus - SOUČASNĚ S ODPOREM.

Tenhle případ by se měl přesunout  do oddílu základní dovednosti a sloužit jako ukázka, jak si můžou vlastní zbytečnou aktivitou lidé uškodit.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil

Ale zase takhle si to zapamatuje mnohem líp, než kdyby si to jen 10x přečetl.
Takhle už má tu vlastní koupenou zkušenost.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Zde si dovolím s Vámi nesouhlasit. Podle mého názoru mi příkaz, i když se mi dostal do ruky, doručen nebyl. Je zřejmé, že správní orgán jej doručoval prostřednictvím provozovatele poštovních služeb, ale do mé schránky mi byl vhozen evidentně někým jiným, což dle mého názoru správní řád neumožňuje
Umožňuje, říká se tomu materiální doručení (jako že se vám to fakticky dostalo do ruky, byť formálně nemuselo být postupováno přesně podle předpisů) a zákonný základ je v § 20 SprŘ - fyzické osobě lze však doručit, kdekoli bude zastižena. Dokonce existuje i zákonný základ pro doručení přes „souseda“ v § 20(3) SprŘ, byť jen u věcí ne do vlastních rukou.

No, každopádně jsem tam uvedl číslo jednací toho příkazu, které je asi jedinečné. Takže LOST. Vzdávám to a jdu zaplatit.
Zaplatit je rozumné, příkaz nejspíš je pravomocný, sice by asi SO s vymáháním ani nespěchal, ani by ho nehrotil, ale jsou to drobné, a kdyby ještě nastal zvrat, je snadné vyžádat platbu zpět. Úplně to vzdát není nutné, klidně si s úřadem dopisujte ohledně toho, jak a kam doručuje dopisy, třeba přistoupí na vaši interpretaci, že příkaz nebyl doručen vůbec, nebo je ukecáte na prominutí zmeškání úkonu. Je třeba to ale brát tak, že to je skoro určitě prohrané, a jakýkoliv úspěch považovat jen za štěstí, co přeje připraveným.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Dobře, děkuji hh za motivaci k další aktivitě, nevzdávám se a jdu do toho dál. Potřeboval bych jen poradit, jak dále postupovat? Nic nedělat, čekat, až začne SO příkaz vymáhat a pak se snažit argumentovat nedoručením příkazu nebo si začít s SO dopisovat a vyjádřit se k jeho sdělení, nebo počkat, až skočí nouzový stav a pak zkusit podat žádost o prominutí zmeškání úkonu z důvodu překážky – nouzového stavu?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Můj názor:

-nic nedělat - nesmysl - ničeho tím nedosáhnete máte objektivně doručeno
-pokračovat v započaté konverzaci na téma zmeškání úkonu je IMHO jediné správně
-počkat na konec NS - nesmysl - NS není překážkou podání odporu

IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Pokračoval jsem tedy dle doporučení v konverzaci s SO a poslal jsem mu dopis s vyjádřením, kde jsem trval na nedoručení přikazu. Nyní pokračování. Přišlo vyrozumění obviněného o možností seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí ve věci řízení o žádosti o prominutí zmeškání úkonu (určení neplatnosti doručení písemnosti příkazu). Tímto jsem vyrozumívan o tom, že mám možnost seznámit se podle paragrafu 36 zákona č 500/2004 Sb s podklady před vydáním rozhodnutí o prominutí zmeškání úkonu o které jsem písemně požádal. Budu se moci seznámit s výsledky prošetření mé žádosti ve věci prominutí zmeškání úkonu. Dále po mě požadují, abych věrohodně do výše uvedené doby T +1 prokázal a správnímu orgánu doložil v jaké době a čase jsem objevil ve své poštovní schránce zalepenou v neoriginální obálce písemnost s Příkazem. Problém je, že vyrozumění jsem převzal čase T ale možnost seznámit se s podklady je už v čase T + 1. Takže nestíhám.Co teď?

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Poslal jsem tedy SO omluvu, že nejsem schopen se v tak krátkém termínu dostavit a zároveň požádal stanovení termínu nového. Bylo mi vyhověno a stanoven nový termín. Na ten jsem se nedostavil a místo toho poslal mé vyjádření, že si přesně nepamatuji, kdy jsem zásilku v neoriginální obálce se vzkazem souseda objevil, žádné převzetí písemnosti jsem nepodepisoval, ale pamatuji si, že to bylo někdy krátce před tím, než jsem odeslal žádost o prominutí zmeškání úkonu, a navíc, že mám pochybnosti o úplnosti a pravosti písemnosti, neboť nebyla v originální obálce, a nemám tudíž jistotu, že je to přesně to, co mi poslali. Dále prosím moderátory o vyřazení vlákna z LOST, neboť řízení pokračuje. Děkuji.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Přišlo usnesení o neprominutí zmeškání úkonu. Dle tohoto usnesení může kdokoliv telefonicky zavoláním na poštu odklánět úřední zásilky na libovolné adresy. Stačí znát číslo zásilky a vydávat se za adresáta. Může někdo poradit co do odvolání? Děkuji všem.
« Poslední změna: 12 Srpna 2021, 07:31:51 od kacafirek »
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Odvolání v 9/2021
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Alibistické zamítnutí odvolání 1/2021, typická práce, opsany paragrafy a nesouvisející úryvky z rozsudků, bez jediného argumentu.
« Poslední změna: 11 Ledna 2024, 21:18:33 od kacafirek »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Co k tomu dodat. Kacafirek se uveřil vlastní blbostí :
1) Nepodal zde úplné informace
2) Byl vůči SO zbytečně aktivní
3) A hlavně se pořád točil na tom , že bylo doručeno sousedovi a nikde jsem nezaznamenal, že by uvedl základní problém a to že zásilku SO špatně adresoval do čísla 24 a ne do čísla 24a !
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Děkuji všem za rady a za poučení pro příště.
« Poslední změna: 13 Ledna 2024, 03:38:06 od kacafirek »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

3) A hlavně se pořád točil na tom , že bylo doručeno sousedovi a nikde jsem nezaznamenal, že by uvedl základní problém a to že zásilku SO špatně adresoval do čísla 24 a ne do čísla 24a !

Tak zrovna toto se řešilo hned na začátku #4 - #6.
IP zaznamenána