30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nebezpečný odstup vozidel  (Přečteno 3991 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #1 kdy: 13 Listopadu 2020, 08:36:45 »

Citace
Platí tu tedy dvě pravidla. První je udržování poloviční vzdálenosti oproti aktuální rychlosti, což znamená, že když jedu rychlostí 100 km/h, tak by bezpečná vzdálenost měla být alespoň 50 metrů.

Tak to by mně zajímalo, jak dlouho se bude rozjíždět kolona ve městě, když při 10km rychlosti budete před sebou nechávat 5m díru :)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopadu 2020, 08:51:38 »

Tak nejdříve by slavná pčr a besip mohli začít s osvětou, že na víceproudých silnicích se jezdí v pravo.
85% řidičů udávají, že je obtěžují jiní lepením se na ně. Ale taky je třeba říci, že 85% řidiců na tříproudé dálnici jede jen v levém a prostředním pruhu.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #3 kdy: 13 Listopadu 2020, 12:21:42 »

Přiznám se, že lepením na dálnici obtěžuji taky. Nejčastěji když jedu svých plynulých 180, vidím na půl kilometru dopředu, že se za kamionem táhne fóbia a v okamžiku kdy jsem za ní 20 metrů prostě MUSÍ začít předjíždět. Ano, v tu chvíli ji prostě musím obtěžovat lepením...
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #4 kdy: 13 Listopadu 2020, 17:31:43 »

Hm, takže až budu s  nákladákem předjíždět na dálnici, tak budu muset smrdět v levém daleko víc času, než by bylo nutné.  :(
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #5 kdy: 13 Listopadu 2020, 19:11:43 »

Přiznám se, že lepením na dálnici obtěžuji taky. Nejčastěji když jedu svých plynulých 180, vidím na půl kilometru dopředu, že se za kamionem táhne fóbia a v okamžiku kdy jsem za ní 20 metrů prostě MUSÍ začít předjíždět. Ano, v tu chvíli ji prostě musím obtěžovat lepením...
A to je přesně na pokutu (a i v DE).

Hm, takže až budu s  nákladákem předjíždět na dálnici, tak budu muset smrdět v levém daleko víc času, než by bylo nutné.  :(
V DE je tam výjimka, pokud se vozidlo chystá předjíždět, může odstup zkrátit. Interpretace v ČR se taky dost bojim.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #6 kdy: 13 Listopadu 2020, 19:34:53 »

Tak pokud jezdím po dálnici 180, tak je na mě abych předvídal. Pokud vidím fábku jak dojíždí kamion, tak počítám s tím, že bude predjíždět. A pokud jedu o 50 km/h víc, než je limit, tak musím počítat hlavně s tím, že ostatní účastník si může myslet, že má na předjetí dost času.
Takže nevidím sebemenší důvod, proč se mu lepit na zadek.

V čr to máme také. Bezpečnou vzdálenost lze porušit, pokud se chystám k předjetí. Akorát nevím jak se to bude interpretovat. Protože chystat se můžu za hustého provozu klidně několik km :D
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #7 kdy: 13 Listopadu 2020, 20:03:16 »

Nemyslím si, že bychom se takto měli chovat. Když jedu pomalu vpravo a dojíždím kamion, tak se v první řadě přesvědčím, abych nikoho neomezil a pokud bych omezil, ať už jede třeba 200, tak zpomalím já. Ne ten, co jede vlevo nad limit.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #8 kdy: 13 Listopadu 2020, 20:45:50 »

Tak pokud jezdím po dálnici 180, tak je na mě abych předvídal. Pokud vidím fábku jak dojíždí kamion, tak počítám s tím, že bude predjíždět. A pokud jedu o 50 km/h víc, než je limit, tak musím počítat hlavně s tím, že ostatní účastník si může myslet, že má na předjetí dost času.
Zda jedu nad nebo pod limit je úplně jedno, chybu druhých musim v týhle rychlosti předvídat protože při takovym rozdílu rychlostí jde o životy. Ani v Německu se těsně za sebou jedoucí kamiony nemíjí ve 180ti, ale prostě se zpomalí protože se předvídá že to tam pošle a to žádný limity nemaj.

Nemyslím si, že bychom se takto měli chovat. Když jedu pomalu vpravo a dojíždím kamion, tak se v první řadě přesvědčím, abych nikoho neomezil a pokud bych omezil, ať už jede třeba 200, tak zpomalím já. Ne ten, co jede vlevo nad limit.
Ano, prakticky v létě, při 30 stupních a slunci v zádech nemá ten důchodce v tý fabii šanci vidět a vnímat někoho kdo ho předjíždí 200, on se podívá, auto je daleko (nebo ho ani nevidí) a pošle to tam. V ČR se k tomu ještě přidává argument "jel hodně přes limit, nemohl jsem ho vidět když jel takhle rychle". Teorie je hezká, ale tohle je běžná praxe. Předvídat a předvídat, reagovat na teoretickou hrozbu.

Já předjíždim lidi 200 i v ČR, snad se naučí dívat do zrcátek, ale spíš asi ne a zůstane to u "to je ale debil, snad zabije jenom sebe a ne někoho nevinnýho". :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #9 kdy: 13 Listopadu 2020, 21:12:11 »

je to jen otázka vyspělosti a cviku
nemám nejmenší problém někomu ve 200+ bliknout ať jede ( tedy krom kamionu )
a stejně tak od ostatních očekávám, že jsou schopni určit jak rychle se blížím a prostě se mi tam nenacpat

a naopak, když jezdím tím pomalejším, tak ocením, že mi někdo blikne, ať jedu
a já naopak uhýbám mezi kamiony, abych ho nebrzdil
( uhýbání berte v "", myslím mezeru, kde já ve 110 nebudu brzdit a on ve 160+ pohodlně zmizí )

ale tohle chování se v zemi, kde hlavním bezpečnostním kriteriem je ručička tachometru přilepená na správné číslovce , jaksi nenosí
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #10 kdy: 13 Listopadu 2020, 21:45:06 »

Nevím jestli tady někteří pochopili co jsem popisoval za situaci. Vidíte fobii, která se OČIVIDNĚ za tím kamionem vleče už tak hodinu. Vidíte ji na půl kilometru a nejeví nejmenší chuť ten kamion předjíždět. Jedete stále plynulou rychlostí. V okamžiku, kdy jste těsně za fobií se její řidič rozhodne, že prostě ON posoudil, že jedete nad limit a pošle vám to před čumák tak, že jste rádi, že to dobrzdíte - z čehož plyne, že v ten okamžik se mu lepíte na prdel. A nevidím důvod proč bych měl zpomalovat na dálnici na 70 jen proto (protože abych se nelepil tak musím zpomalit pod JEHO rychlost), že mě zkouší nějakej zmrd vychovávat...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #11 kdy: 14 Listopadu 2020, 09:33:39 »

Nebude to tim, ze pokud jedete 200 on 100, rozdil je 100[km.h-1], tedy vy ho vidite 18s, on vas v zrcatku nema sanci videt(v zrcatku je vozido podstatne mensi) a neni duvod hledat driv nez na vzdalenost nejakych 200m, tedy vas vidi od ~7s pri vasich 200 (coz pri jeho ocekavani vasi rychlosi i 150[km.h-1] mu dava 18s casu).
Tedy potrebuje cca 1s na odhad vasi rychlosti, to uz ma na predjeti cca 6s(165m).
Pokud byste se pohyboval beznou rychlosti, kterou mmuze ocekavat tedy berme 150 [km.h-1], tak ziej v domeni ze na to ma 12s.
Tedy pokud je za nim 15m, TIR ma 15m o n se poslusne zaradi pred nej 15m, tak to vsechno stihne pri tom, ze zrychli ze 100 na 105[km.h-1].

Neni jeho povinnosti podle ustalene judikatury(cestovni rychlost 200 jednoznacne spada rychlosti, ktere ridic nemusi predpokladat), ani bezneho provozu a moznosti ridice/vozidla - a tedy vam prujezd(predjeti) umoznit. Dle meho skromneho odhadu se ani nikdo nesnazi Vas umyslne vychovavat, duvody viz vyse.
Osobne me spis zajima,  jak to delate s predjizdenim TIR, ze Vas jeste neseskrabovali z narazniku.
Uz se mi nekolikrat stalo, ze mi to kamion narval do meho pruhu naprosto necekane ~25m co bych ho mijel ve ~135, protoze se rozhodl predjizdet v 93 kolegu co jel 88.
« Poslední změna: 14 Listopadu 2020, 10:40:24 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #12 kdy: 14 Listopadu 2020, 11:01:53 »

No tak konkrétně u té fóbie jsem jel v závěsu za blikající sanitkou a té fóbii se to zjevně nelíbilo. Ale můžeme o rychlostech a časech polemizovat donekonečna, nicméně jsem myslel, že jsme na fóru kde většina účastníků jezdí bezpečně dle schopností, nikoli značek a nesmyslů. Ten řidič o mě VĚDĚL a udělal to zcela záměrně. A ne, fakt to nebylo 18 sekund. Pořád se bavím o rovné dálnici. A i kdyby vyhodnocoval jak chtěl tak i kdybych jel předpisově tak to nemění nic na tom, že mi to poslal přímo před čumák což je nejen zakázané, ale přímo debilita, protože jsem to brzdil i ušima. Ale můžete vychovávače obhajovat dál... Stejně tak jako tu někteří nadávají na levoproudaře - no vždyť on to není levoproudař, on jenom už asi 15 minut tím levým prostě předjíždí. Koho? No, to s dovolením odmítne vypovídat a najednou je z levoproudaře vzorný řidič, že ano....
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #13 kdy: 14 Listopadu 2020, 12:42:15 »

Polemizovat o konkretnim pripadu uz dal ani neminim.
Jednou pisete:
...jsem jel v závěsu za blikající sanitkou...
...Pořád se bavím o rovné dálnici....
 a to samo o sobe je v rozporu, protoze pokus jste byl v zavesu, byl jste v min. castecnem zakrytu, neni moc dalnic co by se nekroutilo a sanitu jsem jeste nevidel jet vic jak ~150.

Je mi jedno na jakem foru jsem, pokud se to nekomu nelibi, muze me vykopnout a proste rozloucime.
Fyzika, biologie a statiska mluvi pomerne jasne a neda se moc politicky ukecat(bohuzel BESIPU se to dari).

Jezdete jak uznate za vhodne, je to mira rizika, kterou jste prijal.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #14 kdy: 14 Listopadu 2020, 12:55:29 »

No tak zrovna od vás bych čekal trošku větší míru představivosti. Nevidím rozpor v tom, že jela blikající sanitka na dálnici a dokonce víc než 150 a dokonce ani v tom, že to byla poměrně rovná dálnice. Jela prostě mých oblíbených cca 160-180. Z toho důvodu bylo pohodlné jet v (bezpečném odstupu) závěsu za ní. Všichni levoproudaři hezky uhýbali až na jednoho vychovávače. A pokud já vím tak než na dálnici vjedu do levého tak se musím PODÍVAT abych tam někomu nevpálil před čumák. A pořád vidím větší ohrožení a nedbalost u debílka, který někomu vletí před čumák než u někoho kdo jede plynulou rychlostí... Tím tuto debatu končím, jelikož otázka byla o "lepičích na prdel", nikoli o tom, nakolik věříte zkušenostem z dálnic.
IP zaznamenána