30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: Utahování šroubů ve velkém stylu - Whatsapp, Telegram, Threema, Signal apod.  (Přečteno 14019 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

To, co se tu už vymýšlí je ale hodně veliký overkill :D V praxi by podle mě stačil VeraCrypt a klidně bych risknul i ten silnej elektromagnet. Pokud bude mít disk kompletně zašifrovanou partition, pak (pokud se nepletu) nebude stačit obnovit pouze 75%, mělo by být potřeba obnovit úplně vše.

Ale rozpouštět beton chemicky :D To byste musel mít sakra vzácná a citlivá data.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Ono je otázka, proč šifrovat celý disk. Já šifruju data do kontejneru, ten připojuju, jenom když jsou potřeba. Další kontejner mám na online práci, tam jsou uložena třeba data prohlížeče, sw pro správu hesel. Čistě teoreticky toto můž mít u souseda a připojovat se online, nebo třeba někde ve sklepení a tak podobně. Ale já jsem neškodný, takže i kdybych to měl odemčené, nebyl by to konec světa.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Behem zrani betonu je prostredi vysoce agresivni a exotermicke a pote je problem s odvodem tepla a provozem + armovani nema smysl u tloustek pod 10cm.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil

Rozpouštět beton chemicky by mě nenapadlo  ;D . S teplem zrání určitě problém nebude, to SSD muselo přežít reflow oven. Chemickou odolnost vyřeší zmíněná šprcka, pokud ne latex, tak PU šprcka.

U šifrování mě trápí ještě jeden problém. Bude legální, když fízl získá heslo podvodem?
Představme si situaci, kdy fízlové se potají (bez vědomí, v nepřítomnosti vyšetřovaného) vlámou do bytu, z PC seberou disky, zjistí, že jsou šifrované.
Disky poté nahradí svými disky se svým fízl softwarem.
Já pak nevědomky sednu k počítači, zapnu, vyskočí screen Bitlockeru, zadám heslo... a on to nebyl Bitlocker, bylo to něco, co se jen tváří jako Bitlocker a zadané heslo už sítí putuje na fízlárnu.
Je to v naší semitotalitní společnosti přípustné? Lze se tomu nějak bránit?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Lze se tomu nějak bránit?

Obávám se, že prakticky to nepůjde, protože oni vloupání a podvod nepřiznají a to že rozlouskli data přičtou schopnostem techniků.
Takže zbývá nalíčit pastičky, které prozradí manipulaci s počítačem.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Rozpouštět beton chemicky by mě nenapadlo  ;D . S teplem zrání určitě problém nebude, to SSD muselo přežít reflow oven. Chemickou odolnost vyřeší zmíněná šprcka, pokud ne latex, tak PU šprcka.

Teplo je problem pri provozu pro SS/HH/D(odvod)  a teplo pri zrani je problem pro sprcku(kombinace kaucuku - konecna byva nad 80C).
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

Citace
Je to v naší semitotalitní společnosti přípustné? Lze se tomu nějak bránit?
Jistým polovičatým řešením je, že část dat mám schovanou na disku, který je uložený v lokalitě se zabezpečením na úrovni jaderné elektrárny (no joke).
Pokud by se dostali nenápadně i tam, tak klobouk dolů.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil

Na to podle mě stačí mít VPS (disky samozřejmě šifrované) v zahraničí mimo EU a zásadně na ni lézt přes VPN (a i té nevěřit a používat SSH). Chtěl bych vidět české opicajty, jak získávají data od poskytovatele třeba v Argentině... Navíc, pokud to bude platit třetí osoba (ideálně taková, se kterou si vás těžko spojí), tak ani nebudou vědět, že mají něco hledat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil

Behem zrani betonu je prostredi vysoce agresivni a exotermicke a pote je problem s odvodem tepla a provozem + armovani nema smysl u tloustek pod 10cm.
v daném tématu to bude OT, ale nemusí být armování jen 20mm roxorem
dnes existují armovací " perlinky ", které se používají třeba do potěrů
letmo tuším, že klíčové slovo do gůglu je Vertex  8)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil

chtěl bych podotknout, že sice proces tuhnutí betonu jest procesem exotermickým, nicméně pokud se bavíme o hmotě asi 1 kg, je vzniklé teplo zcela zanedbatelné, ne-li  přímo neznatelné!
Spíš bych měl větší starosti s následným provozem disku. Ale myslím si, že následná masa hmoty by teplo z disku měla snad vyzářit do okolí bez problémů…
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Rec byla o zelezobetonu, kdy vystuz nema smysl pri stene mensi jak ~5cm(tedy dohromady 10 na stenu, tedy kostka radove 20cm+rozmery disku), protoze neprenasi zadne napeti.
3.5" disku to je (0.1+0.15)*(0.1+0.1)*(0.1+0.4)[m]*2500[kg/m]=~63kg, ci lepe  (0.2+0.15)*(0.2+0.1)*(0.2+0.4)[m]*2500[kg/m3]=~158kg a teplo se bude koncentrovat uvnitr.
Navic to bude ve forme a melo by dojit k zavibrovani coz disky nemaji zrovna rady.

Problem je s prenosem hdd-vzduch-sprcka-beton. Bezny disk je 5W+
Problem je i s uzavrenim do obycejneho ocel. boxu a to se dotyka hdd(kov)-box(kov) a napovi uz jen součinitel prostupu tepla>
Železobeton λ = ~1.5 W/mK
Ocel  λ = 40 W/mK
Hlinik λ = 237 W/mK
Zelezobeton neni zrovna dobry napad - resi se to da modifikatory, (pred)chlazenim smesi apod., ale proste to neni zadna vyhra.

Jeste ukazka hdd a termitu  https://www.youtube.com/watch?v=IswedVuIboo bohuzel neumi smes zapalit a jeste se zameruje PCB a silnejsi/vodivejsi AL stenu, namisto tenkeho plechu z druhe strany.


« Poslední změna: 18 Listopadu 2020, 01:19:46 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

František Dobrota

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil

Jsem vnitrne presvedceny o tom ze k likvidaci SSD postaci jedno primitivni rele na jehoz kontaktech bude sitove napeti idealne s takovym odporem aby to nevyrazilo jistic ale lechtalo to vnitrnosti primerenym vykonem, troufam si rict ze 50W pri napeti 230V udela z drtive vetsiny polovodicu budto nevodice nebo plne vodice, zvlaste bude li tomu domlouvat v rytmu 50Hz. Verim i tomu ze by to proslo i pripadnou vestavenou ochranou pokud tam vubec nejaka je. Neverim ze po takove lecbe by zustal na kameni kamen. Pokud by byl nekdo gurman, pouzije rele dve, prida ho i na datove vodice. Docela by mne zajimalo kolik z tech obvodu by bylo viditelne rozstrelenych.

Te ja jsem to chciple ssd vyhodil, takova skoda, mohl jsem to zkusit... Pres nejakou 50W halogenku, jak dlouho by dokazala svitit a zdali vubec, ta destrukce by mohla byt velmi rychla ze se opali privodni cesty na plosnaku...

Kazdopadne na ten podstrceny HDD, neexistuje v biosu nejaky HW otisk a ten kdyz se zmeni tak bios  da vedet? Kazdopadne v tomto smeru vidim sifrovani jako velmi neucinne, staci aby organi navstivili me obydli, podstrcili nekde nejakou fajnovou kameru a ja bych jim to heslo asi naserciroval sam jak na zlatem podnosu... S moji rychlosti psani by jej meli asi do minuty... Jelikoz jsem neskodny tak se toho neobavam, ale pokud se nekdo dostane do hledacku, je lepsi asi nejdriv kompromitovat HW a prijit si pro nej pozdeji. Takovy logger v klavesnici taky musi potesit. Verim i tomu ze kazdy stisk klavesy ma jiny zvuk, takovy zvukovy otisk pristupoveho hesla by taky mohl dramaticky snizit pocet pouzitych znaku a namixovat je na konretni pozice.

Vidim to tak ze pokud to nekdo bude chtit ty data jako ze opravdu moc tak to dostane.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Datové vodiče u SSD jsou velmi citlivé. Často se komunikace přeruší i obyčejnou osciloskopickou sondou, čili paralelním připojení relé na 99 % nebude fungovat. Navíc vysokým napětím můžete odrovnat pouze řadič. Ideálně ruční lis a rozdrtit přímo paměťové čipy, bude jich tam 8 nebo míň. Rozdrcením pouzdra se přetrhají vodiče z čipu a i pokud nerozdrtíte čip, nikdo ho už pod mikroskopem pájet nebude.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil

Krom čísel 8, 18, 88 a 1488 budou zakázána i všechna prvočísla součiny dvou prvocisel..

Ty si děláš srandu, ale telefonní číslo 1488 opravdu existuje a je to číslo se zvláštní sazbou. Chudák firma co ho používá, ti jsou už jednou nohou v base ;D
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

VeraCrypt poskytuje kromě bezpečného šifrování i tzv. deniable encryption, tj. zašifrujete disk dvěma hesly a podle toho co chcete odemknout, takovým heslem se poté přihlásíte. Slouží to k tomu, že když vám drží někdo u hlavy pistoli, nebo jste v jurisdikci která trestá za nevydání hesla a vy potřebujete vydat heslo, které se jeví funkční, můžete vydat to druhé. Útočníkovi bude fungovat, odhalí to data která pro tento účel připravíte. Dalším prvkem v TrueCryptu (VeraCryptu) je, že ani forenzní analýzou není možné dokázat, že byla partition odemčena druhým heslem - neexistuje tedy důkaz proti podezřelému, že vydal nějaká falešná data. To je důležité.

V případě domácí ochrany dat jsem za ta léta nějakou komplexní formu ochrany vypustil, protože vaše největší riziko je mezi příbuznými, kteří počítače v zásadě nechrání a nešifrují vůbec, vaše rodina má typicky vaše fotky a různá data různě poházená po baráku nebo na disku, faktury a ekonomickou aktivitu musíte stejně povinně hlásit stbákovi už teď. Takže množství dat, která lze skutečně před režimem chránit se podle člověka různí. U lidí, kteří mě o pomoc požádali jsme největšího zlepšení dosáhli osvětou dětí, které na TikToku streamují úplně všechno a pozorný člověk během týdne podle těch videí sestrojí kompletní půdorys obydlí vč. rozvrhů všech členů domácnosti. Pokud vás to nějak trápí, tak doporučuji si třeba na Arduinu udělat jednoduché čidlo otevřených vchodových dveří. Pokud někdo projde dveřmi do kanceláře a nezmáčne čudlík na stole, odpojí arduino relé k routeru, případně relé k zásuvce. Pokud máte data, které před režimem skutečně potřebujete utajit, tak na to je ten VeraCrypt naprosto dostačující a vřele ho všem doporučuji. Hodí se podotknout, že VeraCrypt sice opravuje mnoho nedostatků původního TrueCrypt, ale všechny korporáty, kde jsem viděl ochranu nejdůležitějších dat touhle metodou, používá stále TrueCrypt 7.1a, protože ten jediný prošel auditem.
« Poslední změna: 04 Února 2021, 00:33:12 od mcsoap »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6