30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění  (Přečteno 3285 krát)

Streight

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« kdy: 07 Listopadu 2020, 17:56:31 »

Dobrý den,

stala se mi nemilá věc a byl jsem změřen policejním Supem s Ramerem 10 při předjíždění. Jel jsem za vozidlem, které jelo 90 km/h a naskytla se možnost ho předjet. Vozidlo jsem předjel a pokračoval dále. Za 2 km mě najednou sup dojel a stáhl si mě na kontrolu. Údajně mi byla naměřena rychlost 167 km/h. Nicméně doma jsem se kouknul na svůj kamerový záznam, Supa jsem minul naproti hned při předjetí vozidla v mém pruhu a dle GPS rychlosti z mé kamery jsem Supa míjel okolo 110 km/h. Zatím mi ještě nic nepřistálo ve schránce, jelikož je to čerstvé. Nicméně se s Vámi chci poradit, když vím, že jsem udávaných 167 km/h určitě nejel, jak to dále rozporovat až budu mít možnost nahlédnout do spisu a na fotku z Rameru, na co se především zaměřit.

Předem díky za jakékoliv rady.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2020, 18:47:40 »

záznam ze své GPS kamery máte? (střežte jako oko v hlavě!!!)
Podepisoval jste něco a co?
« Poslední změna: 07 Listopadu 2020, 18:49:29 od ViktorN »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2020, 20:10:00 »

Superb jel do protisměru? Nemohla být překročena maximální rychlost pro ramer 250 km/h?
IP zaznamenána

Streight

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2020, 20:47:08 »

Záznam mám uložený v počítači a pro jistotu i na flashce. Podepsal jsem nesouhlas s přestupkem a nevyjádřil jsem se. Navíc jsem si to jako blbec bohužel nevyfotil, protože mi to v tu chvíli nedošlo.  :(

Sup jel v protisměru, myslím, že těch 250 km/h překročeno nebylo, jelikož jeli podle mého okolo těch 90 km/h a já těch 110 km/h. Ze zadní kamery je vidět, že hned jak mě minou, jdou na brzdy a čekají na možnost se tam otočit a pronásledovat mne. Dojeli mě až u vjezdu do Litomyšli.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2020, 21:15:26 »

Pokud naměřili 167, museli jet max. 83 km/h.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #5 kdy: 07 Listopadu 2020, 22:02:47 »

sice netuším, jak jste k tomu došel, ale tak nějak by to odpovídalo rychlosti, která je omezující a v podstatě neumožňuje bezpečné předjetí bez překročení nejvyšší povolené rychlosti.
čili bych i věřil, že tak rychle jeli
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2020, 10:20:26 »

Nešlo by to uhrát na to, že to předjížděné vozidlo zrychlilo, tak jste byl donucen překročit povolenou rychlost, aby jste mohl bezpečně dokončit předjíždění?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #7 kdy: 08 Listopadu 2020, 12:07:35 »

A neztratili Vás na chvilku z dohledu, že by jste jste mezi tím nahradil řidiče, který jel autem v době měření? A taky, opravdu je to z měření v protisměru? Neměřili třeba pak, až Vás dojížděli?
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #8 kdy: 09 Listopadu 2020, 14:49:58 »

Pokud jste jel 90 a následně vás změřili při (nebo těsně po) předjíždění, tak bych skoro řekl, že 167 snad ani není možné... pokud tedy nemáte nějaký supersport. Buď změřili bůh ví co, nebo kecali.
Tak jako tak, teď prostě počkejte, co přijde od úřadu. Vyzvedněte až desátý den a hoďte to sem.
IP zaznamenána

Streight

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2020, 07:59:40 »

Zdravím,

omlouvám se za odmlku, čekal jsem jestli něco dorazí a nebo ne. Nakonec dorazil rovnou příkaz s pokutou a odevzdáním ŘP.

Byl jsem nahlédnout do spisu, vše si vyfotil a teď se tím prohrabávám. Nicméně bych se zde chtěl zeptat, v návodu k Rameru 10 z roku 2015 je v technických parametrech rozsah zaručované přesnosti měření rychlosti 20-250 km/h. Je tím míněno, že pokud hlídka pojede 90 km/h, tak změřit vozidlo v protisměru, které jede více jak 160 km/h je tedy nesprávné a není v souladu s návodem? Nebo se tyto rychlosti nesčítají? A ještě se chci zeptat, jestli se může do měření negativně promítnout i to, že vozidlo měřené zrychlovalo a nejelo konstantní rychlostí.

V protokolu od PČR je, že vozidlo bylo stále v dohledu hlídky, nicméně mě na 30 vteřin ztratili z dohledu, což mohu i dokázat a ještě je v protokolu zaškrtnuto, že žádám o o příjezd rychlé záchranné služby, což je nesmysl.

Děkuji za veškeré info.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #10 kdy: 10 Prosince 2020, 08:20:17 »

Pokud můžete prokázat že lžou, zcela jistě to udělejte a vykoupejte fízly na křivé výpovědi. Potom bude jejich svědectví zcela nepoužitelné.  Trvejte na ústním jednání, kde je donutíte lhát cíleně položenýma otázkama, které si připravte podle kamerového záznamu.

Čím více lží poví tím rapidně se nepůjde o jejich svědectvé opřít.  Navíc pokud máte video snadno Vaší rychlost půjde spočíst. V kombinaci s otázkama které na fízly připravíte aby lhali, + nastavení radaru a jejich téměř jistou neochotu se o nastavení bavit máte vysoké šance tohle zcela jistě neprohrát. O záznamu ale zatím nikomu neříkejte ( SO, fízlové)
.
Zajistěte spis ať víte co mají - jaká ramer použili a potom se do návodu podívejte jak to je s měřením za jízdy.

jaký úřad to má?
« Poslední změna: 10 Prosince 2020, 08:29:27 od dk »
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #11 kdy: 10 Prosince 2020, 09:27:06 »

Ad sčítání rychlostí vozidel - Ramer měří v režimu radaru relativní rychlost vozidel a od ní, v případě protijedoucích vozidel, odečítá rychlost měřícího vozidla. Pokud jel sup 83 a Vy 167, pak Ramer změřil relativní rychlost vozidel 250, ale tato hodnota nikde není. Rychlost obou vozidel by měla být na snímku.

Pokud je relativní rychlost mimo rozsah 20 - 250 km/h, měl by Ramer vyhodnotit měření jako neplatné.

Změna rychlosti při měření. Ramer provádí ověřovací měření. Podle velikosti rozdílu proti prvnímu měření vyhodnotí, zda je měření platné nebo neplatné. Neplatnost z důvodu velkého rozdílu těchto dvou měření může způsobit i změna rychlosti PaChového vozidla nebo prudká změna směru měřeného vozidla. Nenapadá mě, jak případnou změnu rychlosti dokázat ani zda by to k něčemu bylo.

Ujistěte
A neztratili Vás na chvilku z dohledu, že by jste jste mezi tím nahradil řidiče, který jel autem v době měření? A taky, opravdu je to z měření v protisměru? Neměřili třeba pak, až Vás dojížděli?
+1 na ztrátu vizuálního kontaktu i zda Vás nezměřili znovu při dojíždění.

Spis máte, nahrajte fotku.

Mám za to, že jsem výše uvedené kdysi v návodu četl, ale teď se mi to nedaří dohledat.
IP zaznamenána

Streight

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #12 kdy: 10 Prosince 2020, 09:52:40 »

Dle fotky jel Superb 89 km/h a moje rychlost na fotce byla naměřena 167 km/h, což při součtu rychlostí dává 256 km/h, což je mimo interval v návodu k obsluze a jestli to tedy správně chápu, Ramer by měl vyhodit neplatné měření.

Změnu rychlosti mého vozidla mohu doložit ze svého záznamu, že jsem zrychloval i při jejich míjení.

Při dojíždění mě určitě nezměřili, protože než se otočili, ujel jsem jim přes kilometr a pak ztratil se za zatáčkou dojeli mě až když jsem jel okolo 80 km/h v koloně.

Až se mi podaří anonymizovat fotku, nahraji ji sem.

IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #13 kdy: 10 Prosince 2020, 10:32:04 »

Tak z fotky je snad jasné, kdy Vás změřili. Buď je vyfocen Váš předek nebo zadek.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost +50 mimo obec, změřen při předjíždění
« Odpověď #14 kdy: 10 Prosince 2020, 11:26:26 »

Včas podejte odpor a čekejte na další psaní z úřadu. Mezitím zkuste najít, zda je v nějaké dostupné verzi návodu popsáno, jak je to s omezením na max 250 km/h.

Pár bodů máte a proti příkazu hrajete jen o tisícovku za náklady řízení.
IP zaznamenána