30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkovani v krizovatce "T"  (Přečteno 2905 krát)

bigsam72

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Parkovani v krizovatce "T"
« kdy: 07 Listopadu 2020, 11:14:55 »

Dobry den,

  jdu si pro radu. Predkozky na P10 zavedly modre zony a tim defacto znemoznili legalni parkovani v ulicich (vypalne platit nehodlam ani to nelze protoze nejsem rezident P10). Jde mi konkretne o krizovatku ulic Olesska/Uhrineveska kde prijedu Olesskou jednosmerka a zaparkuji v krizovatce "T", je to legalni (ja si myslim ze ano) ?  https://goo.gl/maps/zBGEL21b45kspXYb9  Normalne bych zaparkoval napriklad v Uhrineveske ktera byla vzydcky prazdna a ted je ultraprazdna, protoze jsou tam ty zmrsene modre zony. https://goo.gl/maps/sSiUWASPyBHa37Re7

Jde mi o pouziti tohoto: (1) Řidič nesmí zastavit a stát
d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,


Dekuji.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani v krizovatce &quot;T&quot;
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2020, 12:50:42 »

Legální to je. Je potřeba dodržet 3 metry pro každý směr a kouknout, jestli se tam nenachází jiné značení. Především zóna se zákazem stání, což bývá pravidlem.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani v krizovatce "T"
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2020, 12:54:17 »

zde stačí dodržet jen 3m volný pruh vedle zaparkovaného auta - je to jednosměrka.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani v krizovatce &quot;T&quot;
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2020, 12:11:43 »

Nesmíte tam parkovat, protože ... tam parkuju já:)

IP zaznamenána