30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odmínutí zaslání spisu  (Přečteno 15540 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Odmínutí zaslání spisu
« Odpověď #15 kdy: 03 Listopadu 2020, 00:21:54 »

Aha, a já žil v domnění, že video je sekvence fotek... Pro příště přenechám technické termíny na technicích.

Mimochodem bychom mohli utnout tady ten off-topic a počkat, až se k tomu vyjádří zakladatelka.
IP zaznamenána

Anna87

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Odmínutí zaslání spisu
« Odpověď #16 kdy: 03 Listopadu 2020, 04:42:54 »

Díky za upozornění, opraveno v malování, snad už to bude OK.

2500 Kč (1500 + 1000 správko) chtějí za parkování v boční slepé ulici, na první pohled využívané k venčení psů, stání u zdi na hlíně tak, že jsem nikomu nezavazela. Hrají to na 3+3 metry.

Proces je ve stavu, že po mě chtěli zaplatit, podala jsem myslím odvolání/odpor? (podle návodu tady na stránkách, jsem na jiném pc než mám uložené ty dopisy). Požádala jsem o spis (zvláštní dopis). Odvolání zamítli. Blanketní odvolání na kraj, odpověď že chtějí do 5 dnů doplnit. Tak to jsem jim napsala, že 5 dnů neberu za dostatečné, že jsem žádala o zaslání spisu, ke kterému se zatím nikdo nevyjádřil a neměla jsem tedy možnost se seznámit se spisem. Do toho došlo odmítnutí o zaslání spisu (cca po týdnu). To jsem dostala včera.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Odmínutí zaslání spisu
« Odpověď #17 kdy: 03 Listopadu 2020, 09:29:24 »

2500 Kč (1500 + 1000 správko) chtějí za parkování.
Jde tedy o přestupek provozovatele nebo řidiče?

Proces je ve stavu, že po mě chtěli zaplatit, podala jsem myslím odvolání/odpor? Odvolání zamítli.

Tahle kombinace moc nedává smysl, jaké odvolání zamítli? Chtěli zaplatit = přišlo co, příkaz? Rozhodnutí? Co přesně jste proti tomu podala? Ideální by bylo nahodit sem nějakou orientační časovou osu, kde uvedete kdy co přišlo a co jste podala.

Požádala jsem o spis (zvláštní dopis).
Jak vypadala žádost? Byla dle InfZ?

Za této situace by bylo vhodné spis co nejdříve zajistit - kde se momentálně nachází spis víte? (tj. jestli už ho SO1 předal)
IP zaznamenána

Anna87

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Odmínutí zaslání spisu
« Odpověď #18 kdy: 05 Listopadu 2020, 04:30:29 »

Tak postup byl takový.
Přišel
6/20 Příkaz (pokuta 1500 + 1000 správko), neponecháno 3 metry pro každý jízdní pruh, naměřeno 4,7 (jak už jsem psala, slepá ulice, minimální doprava, auto z větší části na hlíně nacpané úplně u zdi, na pohled ulice využívaná pro sport a venčení psů, auta stály skoro všude, prostě parkování kolem širšího centra), přestupek provozovatele, řidiče jsem nenaprášila
7/20 Vyrozumnění o provedení dokazování mimo ústní jednání a výzva účastníkovi řízení
8/20 Rozhodnutí
-> 9/20 Žádost o spis - vzor odtud z fóra (Tímto v souladu s ust. § 14 zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím (dá-le jen „InfZ“), žádám o zaslání kompletní kopie spisového materiálu, vedeného výše uvedeným správním orgá-nem pod výše uvedeným číslem jednacím, a to ve lhůtě do 15 dnů (§ 14 odst. 5 písm. d) InfZ).)
-> 9/20 Blanketní odvolání - odvolání na kraj
10/20 Usnesení - chtějí doplnit do 5 dnů blanketní odvolání, ale odpovídá mi město a ne kraj
-> Doplnění blanketního odvolání - napsala jsem, že nesouhlasím s termínem 5 dní, protože jsem se neseznámila se spisem o který jsem žádala, ale zatím bez odpovědi
10/20 Rozhodnutí - že mi spis nepošlou
« Poslední změna: 05 Listopadu 2020, 07:13:40 od Anna87 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Odmínutí zaslání spisu
« Odpověď #19 kdy: 05 Listopadu 2020, 20:16:54 »

Třeba se pletu já, ale připadá mi to z vašeho popisu, že možná máte bordel mezi pojmy odpor a odvolání.

Pokud jste začátečník (jako třeba já), bylo by zde příště založit vlákno už po přijetí výzvy. Zdá se, že jste promarnila několik příležitostí, jak minimálně správnímu orgánu přidělat práci. Zejména tedy možnost udat řidiče, ať už byste to byla vy, nebo Helmut.

Pak je otázka, proč jste měla automaticky u příkazu náklady řízení, ty by tam defaultně být neměly, nebo se pletu? Viz. lokální case s poraženou značkou. Šlo uplatnit jako dobrý argument do námitky podjatosti.

O zaslání spisu přes InfZ & přes SŘ bych žádal už jen z preventivních důvodů, ale měla jste si ho (fyzicky) zajistit dřív, cca v době udávání řidiče. Jsem sice totální amatér, ale s jistotou mohu říct, že na tom, že Vám neposkytli spis přes InfZ to rozhodně nevyhrajete, zejména protože jste si ho mohla zajistit jinou cestou.

Do odvolání patří už nějaká skutečně promyšlená argumentace, protože SO2 bude samozřejmě automaticky na straně SO1 a ve váš prospěch rozhodně právě pouze v případě, že vaše argumentace bude skutečně dobrá. Pokud nechcete podávat správní žalobu, což se obecně běžnému člověku nevyplatí (zejména u parkování), tak je právě rozhodnutí SO2 konečné, je to tedy poslední šance, jak na ně něco naházet (přezkum nepočítám).

Přeji vám v tomto případě štěstí, ale zdá se mi, že jste většinu nábojů naházela do potoka. Alespoň se můžete pokusit úřad pořádně zatížit a přidělat jim práci, ale nejspíš to nebude nic moc platné. Výhoda je, že pokuta už horší nebude, takže pokud se vám to nepříčí, můžete jim v odvolání naložit nějaký decentní spam.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Odmínutí zaslání spisu
« Odpověď #20 kdy: 05 Listopadu 2020, 20:42:18 »

Tak ono tomu 6/20 Příkazu provozovateli něco předcházelo a je dost možné, že ten Příkaz nebyl prvním úkonem v řízení, pak by ta tisícovka byla v pořádku.
« Poslední změna: 05 Listopadu 2020, 22:15:32 od solaris »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Odmínutí zaslání spisu
« Odpověď #21 kdy: 05 Listopadu 2020, 20:49:29 »

Tak ono tomu 6/20 Příkazu provozovateli něco předcházelo, a je dost možné, že ten Příkaz nebyl prvním úkonem v řízení, pak by ta tisícovka byla v pořádku.

Já vím no, ale když to tam není napsáno..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Anna87

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Odmínutí zaslání spisu
« Odpověď #22 kdy: 06 Listopadu 2020, 04:32:40 »

Tak byl lísteček za stěračem, dopis od policie... Ale tohle už asi nedohledám.
Květen/červen jsme se stěhovali (nepořádek tu je ještě teď) a v druhé půlce června jsem nastupovala do nové práce. Takže byly úplně jiné starosti než řešit pokutu.
IP zaznamenána

bonob

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Odmínutí zaslání spisu
« Odpověď #23 kdy: 17 Listopadu 2020, 18:04:37 »

Požádala jsem o spis (zvláštní dopis). Odvolání zamítli.
Podle toho, co je v tom zipu, tak zamítli pouze žádost o spis a to ze zřejmých důvodů, protože podle tohoto zákona o něj nelze požádat, pokud je dotyčný účastníkem řízení.
IP zaznamenána
Chceme, aby úřady platily nám a né my jim. Pak snad přestanou otravovat.