30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě  (Přečteno 2888 krát)

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

jsem předvolaný úřadem města Ústí n. Labem k podání vysvětlení.

Jde o porušení povinnosti stanovených v obecně závazných vyhláškách obcí a krajů vydaných na úseku jejich samostatné půsovnosti, podle ust. § 4 odst. 2 zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, ve znění zák. č. 178/2018 Sb.

Půjčil jsem auto bráchovi, podle mě s tím dělal nějaké chujoviny. Možná ho nechal někde na veřejné komunikaci stát, bůh ví. Auto tou dobou nemělo stk a ani pojistku, původně to měl dát do ekolikvidace. Nicméně já měl do 1.9. nařízenou izolaci kvůli covidu.

Plánuji se dostavit, vyslechnout si o co jde a odvolat se na mou izolaci a dále osobu blízkou.

Je to vhodný postup? Co když tam auto už 14 dní stálo? Zeptal bych se bratra, ale nedaří se mi jej kontaktovat.

Děkuji.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2020, 15:52:47 »

Obecný rámec je zpravidla shodný pro všechny přestupky. Projděte si toto fórum a hledejte podle klíčových slov "podání vysvětlení". Návod je ZDE.

Co se týče individuálního posouzení, může to být prakticky cokoliv, od venčení psa bez vodítka po nevím co. Bylo v tom dopise číslo obecní vyhlášky? Můžete sem anonymizovanou výzvu nahrát?
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2020, 19:05:30 »

Nastuduji, díky

myslím si že je to fakt tím že to auto někde stálo kde nemělo bez stk

// edit: přílohu jsem smazal kvůli špatné anonymizaci. -IZS-
« Poslední změna: 25 Října 2020, 19:16:53 od IZS »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2020, 19:14:39 »

Máte špatně anonymizováno, ty černé čáry jdou v Adobe Readeru smazat!

Něco ohledně auta by mě celkem překvapilo, protože je to přestupek na úseku územní samosprávy, zatímco věci týkající se vozidel jsou upraveny na úrovni zákonů, maximálně vyhlášek, ale nikoli OZV obecních či krajských.

Edit: - přílohu jsem pro jistotu smazal. Dávejte na to pozor.
« Poslední změna: 25 Října 2020, 19:19:57 od IZS »
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2020, 20:02:39 »

(Díky za edit.. Tak to je masakr, iphone mi papír převedl na textové pdf)

Určitě to musí být ohledně auta, buďto to brácha zaparkoval někomu na pozemek a nebo to vyhodnotili jako černou skládku. Tou dobou jsem byl v Praze.

IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #5 kdy: 25 Října 2020, 20:04:13 »

druhá strana
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #6 kdy: 25 Října 2020, 20:22:08 »

Já bych se tam dostavil, prostudoval dostupné podklady, nafotil je, doznal se a doznání nechal zaprotokolovat. Například:  "Ano, přiznávám, zabil jsem Johna Fitzgeralda Kennedyho. Ale už je to promlčené, tak na mne nemůžete. Dobře Vám tak."

Také je lze prostě úplně a jednoduše ignorovat a počkat, zda z nich něco vypadne.

Takovým kompromisem je jim písemně poslat stanovisko, že odpíráte výpověď a tedy se nedostavíte.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #7 kdy: 25 Října 2020, 21:34:39 »

Dále je možno to zkombinovat s požadavkem na zaslání kompletního spisu s odkazem na upřednostnění písemného, elektronického či telefonického kontaktu před osobním ve všech případech, kdy je to možné, dle povinnosti uložené správnímu orgánu krizovým opatřením vlády. Když jsou v tom předvolání tajemní jak hrad v Karpatech a neuvádějí ani čeho ani jakého paragrafu se došlé oznámení má týkat, tak ať se aspoň snaží s Usnesením, kterým se ten požadavek budou snažit zamítnout.
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #8 kdy: 25 Října 2020, 23:28:50 »

To se mi zamlouvá. Ten termín je ale zítra. Už mám den naplánovaný tak abych tam těch 100km jel. Takže písemné stanovisko jim dorazí po termínu kdy jsem se měl dostavit.

Je to ok? A nebo mail?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #9 kdy: 26 Října 2020, 02:05:21 »

§ 4(2) zákona o některých přestupcích je obecný přestupek spočívající v porušení obecní (případně krajské) vyhlášky. Chce-li touto cestou úřad řešit něco ohledně motorového vozidla, dost to smrdí, buď bratr vyváděl něco opravdu hodně divného, nebo spíš úřad moc neví co s tím a zkouší to touto cestou a nejspíš chybně. Pokud by mělo jít o odstavení někde na veřejné komunikaci, mají to řešit jako přestupek podle ZPPK (či zákona 13/1997 Sb., 56/2001 Sb., 168/1999 Sb.), ale zde není žádný prostor pro obce něco upravovat vyhláškou. Nakládání s autovrakem zase řeší zákon o odpadech (opět bez možnosti obcí vymýšlet lokální specifika). Stání někde na veřejném prostranství mimo PK zase pokrývá přestupek dle § 5(1)(g) zákona 251/2016 Sb. a i když se to může krýt s nějakými obecními zkrášlovacími vyhláškami o ochraně obecní zeleně, měl by mít přednost tento přestupek před porušením obecní vyhlášky (obec nemá co zakazovat něco, co už zakazuje zákon).

Nicméně to, že případný přestupek úřad/komise možná blbě právně kvalifikuje, jim zatím nebudeme prozrazovat, mohla by z toho být taktická výhoda. Podstatné je zjistit, o co má jít konkrétně, ale hnát se kvůli podání vysvětlení, navíc v současné době, někam 100 km, je tedy hodně velký masochismus.

Jak už ve vlákně padlo - můžete to zatím ignorovat, ono z nich určitě ještě něco vypadne, budou-li to chtít řešit. Nebo jen odehrát míček ze své strany hřiště - např. rovnou odepřít podání vysvětlení (s odkazem na poučení, které je součástí předvolání, bez bližšího vysvětlování), z libovolného důvodu se omluvit, požádat o informace, čeho přesně se to má týkat (kvůli tomu, abyste mohl informovaně zvážit, zda máte právo odepřít podání vysvětlení), navrhnout, zda by úkon vzhledem k současné situaci a vládním opatřením (zejm. 426/2020 Sb.) neměl proběhnout distančně, ať pošlou otázky a spis ...

Z toho, že je předvolání na zítra, si nedělejte velkou hlavu. Pořádková pokuta z toho nebude (kdyby náhodou ano, bude snadné se v odvolání ubránit). A jinak tím o nic nepřicházíte, neběží vám žádné lhůty, nepropadají žádná práva.
« Poslední změna: 26 Října 2020, 02:10:01 od hh »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #10 kdy: 26 Října 2020, 07:00:56 »

...písemné stanovisko jim dorazí po termínu kdy jsem se měl dostavit.

Pošlete to hned  emailem na emailovou adresu podatelny a následně to samé pošlete do 5 dnů doporučeným dopisem.

Nikam bych rozhodně nejezdil - taky se Vám může stát že tam dojedete a nic se kvůli koroně konat nebude.
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #11 kdy: 26 Října 2020, 13:29:24 »

tohle bych tedy poslal
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání - přestupek proti pořádku v územní samosprávě
« Odpověď #12 kdy: 30 Října 2020, 16:20:23 »

Přišla mi odpověď.

Omluvu příjímají, ale jinou formou prý věc řešit nejde. Prý mě znovu obešlou.
IP zaznamenána