30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prymula v hospodě a bez roušky....  (Přečteno 9272 krát)

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #30 kdy: 25 Října 2020, 18:28:08 »

Samozřejmě extrémismus na jedné i druhé straně je špatně. Ergo kladívko, volovina je roušky propagovat v situacích, kdy spíše škodí i šmahem je odmítat vždy a všude. V současné situace jejich rozumné používání považuji za vhodné. Vidět v nich politický symbol vnímám právě jako ten extremismus. Tuhle diskusi jsme tu ale už vedli a ukončil bych ji s tím, že přesvědčení se nepřesvědčí. Což platí i na mne.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #31 kdy: 03 Listopadu 2020, 17:10:39 »

Tak mi právě přišla odpověď z Ministerstva zdravotnictví ČR, na požadované informace. Sami posuďte kvalitu a dodržení zákona 106/1999Sb.

Kdo je nadřízeným orgánem MZ ČR pro odvolání pro neposkytnutí informace dle 106/1999Sb.? Je to přímo ministr nebo jiný orgán?

Zde citace, Kobílková se s tím fakt nemaže, zákone nezákon:
Odpověď Ministerstva zdravotnictví na žádost o informace dle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů
K Vámi podané žádosti o poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, doručené Ministerstvu zdravotnictví dne 23. října 2020, evidované pod č. j.: MZDR 46466/2020-1/MIN/KAN, kterou jste požadoval odpovědi na následující otázky (cituji):
1. Mohu beztrestně navštívit restauraci?
2. Mohu tam být bez roušky?
3. Může mít restaurace otevřeno, resp. může umožnit vstup osobě, která tam prokazatelně nepracuje?
4. Může beztrestně navštívit restauraci ministr Roman Prymula?
5. Může ministr Roman Prymula, být v restauraci bez roušky?
6. Může mít restaurace otevřeno, resp. může umožnit vstup ministru Prymulovi, který tam prokazatelně nepracuje?
7. Mám jako občan stejná práva podle LZPS, jako Prymula?
s tím, že všechny otázky jsou vztaženy ke dni 22.10.2020 20 hodin, Vám sděluji následující:
Každý bez výjimky je povinen dodržovat přijatá opatření, tzn. v této souvislosti a v daný moment veškerá platná krizová/mimořádná opatření.
S pozdravem
Mgr. Daniela Kobilková
ředitelka odboru Kancelář ministra
podepsáno elektronicky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #32 kdy: 03 Listopadu 2020, 19:25:22 »

Ano, souhlasím, kvalita vyřízení infožádosti je mizerná, stejně jako samotná infožádost. Správným postupem dle zákona by bylo žádost v celém rozsahu odmítnout s odkazem na § 2(4) InfZ, protože ve všech bodech se ptáte buď na názor, nebo pokládáte nějaké vágní hypotetické otázky, nejde o dotaz na existující informaci, kterou by povinný subjekt disponoval.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #33 kdy: 03 Listopadu 2020, 21:02:29 »

Tak účelem toho bylo jim nežalovatelně dát najevo, co si o nich myslím a taky jim přidat trošku práce.
A já jako občan, si takové podání mohu dovolit (tedy nepřesné či jak jej nazvat), každopádně úřad musí jednat plně podle zákonů, tedy odpověď i odmítnutí a to odmítnutí musí být řádně odůvodněno.
Možná mám málo invence, že jsem nenašel v danou chvíli originálnější způsob, nicméně stát nám zakázal podnikat - vydělávat, účty ale platit musíme, žaloba na stát, který vše bez rozmyslu zakázal se rovná sci-fi, tak se ještě musím trochu pobavit, než spousta z nás příjde o všechno a než si to půjdeme hodit.
Ale sytý hladovému neveří....
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #34 kdy: 03 Listopadu 2020, 22:05:15 »

hmm a já si myslel, že moje InfZ jsou na pomezí zneužití práva a trollingu :D

Brzy snad přinesu (snad) zajímavé statistika o tom, jak hygieny řeší přestupky spojené s vládními nařízeními.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2020, 22:16:30 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #35 kdy: 03 Listopadu 2020, 23:20:22 »

Ty nestíhají ani trasovat. Kdo je příslušný pro řešení přestupků jako zákaz vycházení, nedodržení karantény? Všechno obecní úřad nebo hygiena?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #36 kdy: 03 Listopadu 2020, 23:38:07 »

Ty nestíhají ani trasovat. Kdo je příslušný pro řešení přestupků jako zákaz vycházení, nedodržení karantény? Všechno obecní úřad nebo hygiena?

Imo všechno hygiena.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #37 kdy: 04 Listopadu 2020, 01:43:57 »

Tak účelem toho bylo jim nežalovatelně dát najevo, co si o nich myslím a taky jim přidat trošku práce. A já jako občan, si takové podání mohu dovolit [...]
Nemyslím si a ani náznakem netvrdím, že byste si snad něco takového nemohl či neměl dovolit. Vyložené trollení úřadů infožádostmi nemám moc rád, protože v konečném důsledku to akorát škodí žadatelům a přístupu k informacím jako takovému. Úřady to ve skutečnosti nijak zvlášť nebolí (a i za současné úpravy mají efektivní možnosti, jak neutralizovat pošuky, kteří se každý den pomocí infožádosti ptají, kolik je hodin), ale pečlivě si vedou kazuistiky a pohotově pomocí nich dodají munici k utažení šroubu, kdykoliv je infozákon v PSP „otevřen“. Žádost, o které je tohle vlákno, je v tomto smyslu naprosto v pohodě, je sice jasné, že vám vůbec nešlo o informace, spíš o poskytnutí zpětné vazby, ale neposíláte-li tam podobné dotazy denně, je to velmi civilizovaná forma občanské neposlušnosti a zrovna tohle proti infozákonu určitě nikdo nepoužije.

Důvodem mé reakce nebylo trefovat se do vaší žádosti, ale posoudit kvalitu dodržení infozákona, což jste sám v tom příspěvku po čtenářích chtěl. A v tom skutečně MZ pochybilo, protože ani neodpovědělo na položené dotazy, ani žádost neodmítlo (což byl správný postup). Můžete si klidně dát stížnost, nadřízeným orgánem je v tomto případě ministr - dle § 20(4) InfZ se použije § 178 SprŘ, který ministerstva explicitně řeší, na aplikaci § 20(5) InfZ už nedojde.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #38 kdy: 04 Listopadu 2020, 02:49:32 »

Taky mám teď jednu (ale v zásadě seriozní) 106ku (v multipodání s nesmyslnou žádostí) na MZ. Představa, že budu mít v ruce dopis přímo od Blatníka mě láká na tolik, že snad tu stížnost podám preventivně  ;D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #39 kdy: 04 Listopadu 2020, 03:35:51 »

Ministr to jen podepíše, fakticky tyto věci rozhodne rozkladová komise tím, že schválí nebo nechá přepracovat draft, který dokonce obvykle nepíše osobně nikdo z komise, ale nějaký anonymní podržtaška. Jde-li vám čistě o „dotek“ ministra, tak myslím, že získat jeho autogram jde i jednodušším způsobem.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #41 kdy: 04 Listopadu 2020, 13:45:27 »

swenak: Trval bych na stejném exemplárním potrestání. Odstoupení z pozice ministra a vyznamenání řádem bílého lva ať se mu to líbí nebo ne…
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #42 kdy: 04 Listopadu 2020, 14:54:25 »

A proč? Vždyť daruje 10tis, tím to je vyřešeno:)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #43 kdy: 04 Listopadu 2020, 22:22:38 »

to by ho ovšem nejprve museli ministrem jmenovat
a to by ovar asi nedal....
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána