30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prymula v hospodě a bez roušky....  (Přečteno 9397 krát)

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #15 kdy: 23 Října 2020, 14:04:51 »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/tiskova-konference-odstupujiciho-ministra-prymuly-40340202

Citace
"Myslím, že jsem toho zas tolik neprovedl. Předevčírem jsem na ministerstvu seděl do 21:30, pak jsem byl pozván na úřední schůzku vzhledem k tomu, že další den už mělo být omezení pohybu. Na schůzku jsem dorazil někdy kolem půl desáté. Není pravdou, že bych tam vstupoval bez roušky. V autě jsem byl s rouškou a do salonku, kam jsem byl v pozván, jsem přišel s rouškou," řekl Respektu Prymula.

No tohle bude jeste sranda. Skoda, ze mezitim, co se tu bavime sasky ve vlade nam kolabuje ekonomika, zdravotnictvi a lidi...
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #16 kdy: 23 Října 2020, 14:06:24 »

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/straznici-se-boji-nadchazejicich-dnu-lide-prestanou-po-kauze-prymula-dodrzovat-opatreni-40340224#dop_ab_variant=0&dop_req_id=nOf2Z6HwjH4-202010231202&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

To je přesně ono. Hlavně argumentace fízláci za nic nemůžou, jen dohlíží na dodržování. Jasně, na čáře taky jenom dohlíželi na nepřekročení, akorát místo pokutičky byla dávka. Ale nic špatně nedělali, oni jenom plnili rozkazy. A tohle je stejný
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #17 kdy: 23 Října 2020, 15:36:35 »

tak prostě není důvod cokoliv dodržovat.
To že se někdo chová jako debil neznamená, že musíme taky. V dnešní době bych fakt nechtěl někoho z rodiny poslat do špitálu nebo nechat napospas hygieně. Je to prostě stejný jako když je tu každý rok chřipka. Nechodit mezi lidi, mejt si ručičky a papat pomeranče.
Tohle není důkaz, že se někdo chová jako debil, ale toho, že tady žádný smrtící virus není. Oni to moc dobře vědí, že jde pouze o nafouknutou bublinu - oni jsou ti kdo ji tvoří a živí.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #18 kdy: 23 Října 2020, 15:54:58 »

S tímhle souhlasím, protože jinak by nebyli vidět politici před a po debatě bez roušek, ale měli by stažené půlky a ani by radši nikam nešli.

To co mne nejvíce mrzí je, že se těch 500 miliard, když musely být utraceny, neinvestovaly do ochrany těch ohrožených, tedy starých lidí a lidí se sníženou imunitou. Měli dostávat respirátory a další pomoc a ekonomika mohla běžet.

A na argument, že umírají i mladí odpovím, že ve všem existují vyjímky a hlavně díky neexistenci pitev ani u těchto lidí se vlastně reálně neví, proč umřeli.

A abych nemluvil za cizí, mně babička umírala v LDNce způsobem, který bych já zažít nechtěl, umřela pak hladem a žízní, částečně je to vůbec nezajímalo a možná částečně, s posledním vědomím, už nechtěla jen takhle čekat na smrt.

Já osobně raději umřu ve svých 51ti letech třeba i na tenhle virus, ale chci umřít alespoň trochu důstojně, asi tím tady rozjitřím vášně, ale to co se děje už nemá s rozumem nic společného...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #19 kdy: 23 Října 2020, 18:28:15 »

Jestli si nepletu časovou posloupnost, pak Prymulova "akce" proběhla ve shodnou středu, kdy všechny obchody praskaly ve švech a kadeřnictví a barber shopy měly otevřeno přes noc do 06:00 čvrtečního rána.
Navíc byl plukovník na v tu dobu prakticky opuštěném Vyšehradě, takže se z toho já osobně nehroutim a plukovníkovi tuhle akci nějak nezazlívám. Možná bych dokázal i pochopit, že už měl plné zuby jednání s těmi kretény z vlády a pivko prostě bodlo. Také si nemyslím, že nápis "restaurace" na štítu automaticky znamená, že cokoliv se v ní uskuteční, je chlastačka.
Konspirační teorie moc neberu, neboť znám osobně řadu lidí, kteří tuhle "chřipku" už měli a chovala se prostě jinak, než obvykle.
Možná že problém je jinde - plukovník změnil rétoriku a začal hovořit srozumitelně a uchopitelně. Možná že do týdne klesnou počty a situace se stabilizuje, což by plukovníka  velmi lehce katapultovalo vysoko nad  to blábolící hovado ze slovenska a červenou mikinu (tč.nakaženou), kteří stávají s ním u pultíčku.
Takže podstatu problému tuším někde jinde - proto by mě fakt zajímalo, kdo a na čí popud to fotil o půlnoci na nejspíše liduprázdném Vyšehradě.
« Poslední změna: 23 Října 2020, 18:30:34 od gumidos »
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #20 kdy: 23 Října 2020, 18:55:33 »

Jestli se nepletu, časová posloupnost:
1. Ti mačkající se lidé žádné nařízení neporušili
2. Prymula porušil
3. pokud nezjistí, že se nachází neje před restaurací ale ani uvnitř restaurace, tak by neměl mít hlasovací právo a občanku
4. taky bych si rád zašel do hospody jen s tolika lidma, s kolika tam byl Prymula, já ale nesmím, protože mi to Prymula pod hrozbou vysoké pokuty zakázal
5. Taky Prymula by měl pochopit, že toho, kteréna Prymuly a dalších mám plné zuby a že bych si chtěl zajít na 2-3 točené.
6. KOnspirační teorie, že tam někdo poslal "bulvární" Blesk taky fakt neberu.
7. Prymula začal mluvit rozumně a srozumitelně?  ;D ;D ;D ;D ;D

Tak to byl pohled z druhé strany, ale já i Ty máme právo na osobní názor.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #21 kdy: 23 Října 2020, 19:11:13 »

7. Prymula začal mluvit rozumně a srozumitelně?  ;D ;D ;D ;D ;D
Prymula jo, co z něj udělaly Babišovo média je věc druhá. https://youtu.be/pkYah1wxk_I
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #22 kdy: 23 Října 2020, 22:27:07 »

IMHO bavíme se tady o tom že někdo neměl nesmyslnou roušku na nesmyslném místě a porušil nesmyslný zákaz otevřených hospod. Přitom na pozadí se jedná o plošném testování, což je kšeft za miliardy a v nouzovém stavu se dá k ceně přihodit krásný desátek aniž by prakticky cokoliv hrozilo. I sestava Prymula, Faltýnek a člověk zodpovědný za pilotní projekt Havrlant odpovídá tomu, že se především jednalo o tomto a schůzka měla být utajená. Další spekulace si učiňte sami.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #23 kdy: 23 Října 2020, 23:22:21 »

Navíc byl plukovník na v tu dobu prakticky opuštěném Vyšehradě, takže se z toho já osobně nehroutim a plukovníkovi tuhle akci nějak nezazlívám.

Ale problém je jinde..
můžete si myslet že se má každý chovat s rozumem bezpečně a odpovědně..
ale on je ve vládě za ideologii nemyslet a plnit rozkazy.

A navíc jeho práce je přesvědčit lidi aby věřili tomu co dělá vláda.. a to se vládě nedařilo zatím..
..a když přesvědčili Zemana zrušit rozdávání medailí jeho kamarádům tak zase ministr pořádá noční schůzky v hospodě.. tak kdo to "zůstaňte doma" ještě může brát vážně..
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #24 kdy: 24 Října 2020, 00:37:23 »

Romanovi tuhle situaci nezávidím, ale je to stejné faux pas jako když Alenka chodila v březnu vždy perfektně ostříhaná. (a bude chodit i teď)

Odkládání roušek chápu, jednají spolu celé dny, rotušky si nasadí jenom na tiskovkách pro efek. Stejně jako my v práci, když jdeme někam mimo.
Nicméně po celém dni s klidnou hlavou si říkám, proč se na něj uspořádal takový hon, zatímco na ostatní ne. Jenom pro připomenutí: zabijačková párty, Alenka s vlasy aka beauty vlogerka, možná byli i jiné přešlapy, které se přešli, ale z Prymuly se udělá největší zlo, byť je to strašnej fail.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #25 kdy: 24 Října 2020, 12:24:03 »

závěr článku D-Fense upozorňuje na hlavní podstatu tohoto "honu" .A roušky to fakt nejsou

http://dfens-cz.com/dog-eat-dog-facemask-edition/

Efko je proslulej těma "oficiálními" jednáními v hotelech a restauracích .. A vždy to byly nějaké šméčka..
Brněnské hotely a resturace by mohly vyprávět..
IP zaznamenána

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #26 kdy: 25 Října 2020, 11:43:00 »

Přečtěte si tento článek na spřáteleném webu: http://dfens-cz.com/dog-eat-dog-facemask-edition/
Cituji: "Člověk by si řekl, v čem je problém. Plukovník Prymula je dospělý svépravný vzdělaný člověk, laureát nějaké obskurní hraní medajle, určitě dobře ví to, co ví i mnoho dalších lidí. Totiž že roušky vůbec nejsou o ochraně, ale o ovládání. Je to jednoduché psychologické zařízení, které má materializovat strach. No tak si ji nevzal. No bože."

Náhubky (eufeministicky roušky) mají primární účel terorizovat obyvatelstvo strachem. A vytvořit takénesmyslný důvod k pokutám a trestům. Primula to ví, jenže on je představeným Kovidové církve. U něj nenosti náhubek je něco jako porušit svaté či spíše satanovo přikázání.


Mimochodem řízení auta s náhubkem je rizikové kvůli zvýšení CO2 a zpomalení reakcí řidiče. A také je to naprosto nelogické, auto je samo o sobě uzavřený prostor s filtrací vzduchu kabinovým filtrem.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #27 kdy: 25 Října 2020, 13:06:18 »

v tom autě je to jen pokud tam jedou cizí lidi - což má aspoň nějakou logiku - Ale pořád jde o to o jaké roušce se bavíme.
Obyčejný hadr co vypadá jako rouška , funguje pouze krátkodobě a s velice malou účinností. Roušky s filtrem nebo nanovláknem už jsou s účinností mnohem lepší.. A pak respirační polomasky FFP2 jsou asi nejpohodlnější - nejsou vyloženě nalepeny na xichtu a po "vyčištění" UV-C světlem se dají používat opakovaně.
Virová nálož je totiž adekvátní době expozice a velikosti prostoru.
Proč asi nepadají pokladní v supermarketech jako hrušky? Větší prostor - krátká doba případné expozice.
A zaměstnanci open office jsou často nakažení... Menší prostory - dlouhá doba expozice.
Spíš by mne zajímalo, jak je to třeba s pečivem  v obchodech, které je nebalené a je normálně v regálech nebo bedýnkách.. Chleba doma neumyjete a je otázka jestli ten povrch dlouhodbě může udržet větší množství viru.
O tomhle nikdo nemluví- A nevíme jestli to je nebo není hrozba.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #28 kdy: 25 Října 2020, 15:28:07 »

Tvrzení, že roušky nefungují, mi svou pitomosti přijde nehodné poměrně vysokého inteligenčního průměru členů tohoto fóra: https://youtu.be/DNeYfUTA11s, https://youtu.be/0Tp0zB904Mc.
« Poslední změna: 25 Října 2020, 18:22:45 od Jenyk »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Prymula v hospodě a bez roušky....
« Odpověď #29 kdy: 25 Října 2020, 16:50:05 »

No tak teda nevím. Ať koukám jak koukám, tak rozdíl mezi "no mask" a "1 Layer" - což odpovídá těm oslavovaným hadrům, která si (obvykle pouze pod čumák) nasazují rouškojasánci, nevidím žádný nebetyčný rozdíl. Navíc tam vůbec není zachycená situace, kdy poslušný rouškař má po cestě do krámu hadr na hubě a hezky do něj střádá virovou nálož, kterou po vstupu do krámu jedním zakašláním hezky vypustí mezi spoluovčany.
Ne nadarmo WHO nedoporučovala plošné nařizování roušek, protože to vede k jejich zcela kontraproduktivnímu používání a navíc to vede k falešnému pocitu bezpečí - mám roušku nemůže se mně ani nikomu jinému nic stát. Což je samozřejmě pitomost, kterou snad uzná i Jenyk.
IP zaznamenána