30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: zaslani spatneho PDF  (Přečteno 1916 krát)

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
zaslani spatneho PDF
« kdy: 05 Listopadu 2020, 20:08:54 »

Na vyzvu udani ridice jsem omylem poslal spatny PDF dokument. Namisto priznani Helmuta, jsem poslal puvodni vyzvu. Bohuzel jsem si toho nevsiml, az nyni kdy mi prislo rozhodnuti, urad to komentuje:
"Na výzvu provozovatel zareagoval podáním, které bylo správnímu orgánu doručeno do datové schránky dne XX.XX.XXXX, a které obsahovalo pouze prostou kopii výzvy bez jiného doplnění, vysvětlení či jakéhokoliv sdělení."

Lze nejakym zpusobem uradu dorucit spravny dokument, prip.popsat omyl do odvolani? Diky.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:zaslani spatneho PDF
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2020, 20:43:48 »

A úřad to komentuje kde? V Příkazu? V Rozhodnutí? Nebo v nějakém jiném přípisu?
IP zaznamenána

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:zaslani spatneho PDF
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2020, 11:46:32 »

A úřad to komentuje kde? V Příkazu? V Rozhodnutí? Nebo v nějakém jiném přípisu?
V rozhodnuti.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:zaslani spatneho PDF
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2020, 13:49:19 »

Pak se obávám, že zhojit to není jak a je potřeba to vzít jako lekci ohledně pečlivosti v komunikaci s úřadem. Můžete mít pochopitelně nějaké argumenty, které Vám dovolí vést Odvolání buď k vítězství nebo promlčení, ale osoba řidiče už v přestupku provozovatele správní orgán zajímat nebude.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:zaslani spatneho PDF
« Odpověď #4 kdy: 06 Listopadu 2020, 17:30:27 »

S tím se bohužel nic moc dělat nedá. Kdyby byl býval SO velmi benevolentní, mohl aktivovat proceduru odstranění vad podání, ale povinnost to v daném případě nebyla (to, co jste poslal, asi nejde považovat ani za vadné/neúplné podání, není tam žádný náznak vašeho projevu vůle, s výjimkou toho, že jste asi chtěl něco SO poslat). Ex post by se to dalo poslat znovu spolu s žádostí dle § 41 SprŘ (tj. prominutí zmeškání úkonu, důvodem byla záměna souborů, nějak okecat, jak k tomu došlo, svést to na zlé počítače) - ale opět platí, že vyhovět tomu SO může jen bude-li sám chtít a bude extrémně vstřícný, protože postupováno striktně podle zákona je neučinění úkonu zaviněné podatelem (i když jen nedbalostně) a na to se § 41 SprŘ nevztahuje.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2020, 21:23:03 od hh »
IP zaznamenána