30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nebezpečný odstup vozidel  (Přečteno 4009 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #15 kdy: 14 Listopadu 2020, 15:24:24 »

Tak pokud nějaké auto pustí sanitku, tak se dá logicky očekávat, že se vrátí do svého pruhu. Nejdřív tu tvrdíte že celou dobu jede za kamionem a pak z vás vypadne toto.

Vy jste ten, kdo překračuje max rychlost, takže vy musíte přemýšlet za ostatní, protože se k nim přiblížíte daleko rychleji, než oni čekají.
Takže nevím na co si tu stěžujete. Jen se ukazuje, že chcete jezdit po dálnici 180, ale evidentně na to prostě nemáte, aby jste jezdil bezpečně.

A to raději vůbec nekomentuju co, že využíváte sanitku, aby vám dělala místo.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #16 kdy: 14 Listopadu 2020, 15:47:16 »

Promiňte ale umíte číst? Já psal, že za tím kamionem jela FOBIE! Nepouštěla, táhla se za tím kamionem celou dobu. A jestli tak usuzujete z "Všichni levoproudaři hezky uhýbali až na jednoho vychovávače." tak tam NIKDE není napsané, že ta konkrétní fobie uhýbala. Ta v levém pruhu vůbec nebyla.
Já jel s tou sanitkou konstatně cca 15 km v levém pruhu. Pro jistotu dodávám, že za námi nikdo nejel abych ho já v levém blokoval.
Já musím přemýšlet za ostatní aby při změně jízdního pruhu koukali do zrcátek? Jako FAKT?
Co přesně vidíte jako ne-bezpečně na tom jet po dálnici 180? To, že nějakej vychovávač to úmyslně pošle před vás FAKT není o tom jak jedete vy. Bylo by to v pořádku kdybych jel 130? Nebylo. Je to v pořádku když jedu 180? NENÍ!

A to raději vůbec nekomentuju co, že využíváte sanitku, aby vám dělala místo. / Na tom je něco špatného? Prosím, rád se nechám poučit....
« Poslední změna: 14 Listopadu 2020, 15:51:17 od Fogyn »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #17 kdy: 14 Listopadu 2020, 18:46:30 »

Já musím přemýšlet za ostatní aby při změně jízdního pruhu koukali do zrcátek? Jako FAKT?
Ano, předvídání je součástí řidičského umění.

Co přesně vidíte jako ne-bezpečně na tom jet po dálnici 180?
Pokud předvídáte tak vůbec nic, často jezdím rychleji. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #18 kdy: 14 Listopadu 2020, 19:39:19 »

Já musím přemýšlet za ostatní aby při změně jízdního pruhu koukali do zrcátek? Jako FAKT?
Ano, předvídání je součástí řidičského umění.
V takovém případě bychom na dálnici NIKDY NIKOHO nepředjeli.... Jak si přesně Kefalín představujete takové předvídání abyste mohl bezpečně minout debila, který vám to bez podívání pošle do pruhu? Jakože když mi to tam pošle tak to dobrzdím? No, to se přesně stalo, psal jsem to už v prvním, že tím okamžikem jsem se stal "lepičem"....
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #19 kdy: 14 Listopadu 2020, 19:49:42 »

Já to dělám asi staromódně, ale když se dostávám ke skupince vozidel, nebo do situace, kdy se ta skupinka může utvořit, tak prostě "potupně" přibrzdím na běžnou rychlost. A to mám za cestovní rychlost i 200+, v náladě i 250+. Prostě mi nevadí přibrzdit, nechci polekat okolí.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #20 kdy: 14 Listopadu 2020, 19:55:58 »

Pokud myslíte 250+ dle GPS, tak je opravdu bezpečná rychlost, neboť je mimo měřicí rozsah Rameru  :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #21 kdy: 14 Listopadu 2020, 20:05:25 »

Ale to nesmíte brzdit, jako už se mi stalo, to mi pak naměřili 241:) Příště nebudu hrdina a přidám.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný odstup vozidel
« Odpověď #22 kdy: 15 Listopadu 2020, 11:02:44 »

[...] nicméně jsem myslel, že jsme na fóru kde většina účastníků jezdí bezpečně dle schopností, nikoli značek a nesmyslů.
Jak jezdí většina zdejších návštěvníků netuším, neděláme testy ani pohovory. Osobně si nedělám velké iluze, myslím, že se to moc neliší od obecné řidičské populace.

Společným tématem fóra je odpor proti přebujelé regulaci a represi, která často slouží k něčemu úplně jinému, než zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu. Škrtneme-li policii a úřady, nemám dojem, že bychom zde měli hájit a prosazovat konkrétní řidičský styl, ale snad by mohla panovat shoda alespoň na tzv. Spiderman principle, tedy čím víc si někdo myslí, jak je skvělý řidič, a čím víc se řídí svými vlastními pravidly provozu místo těch obecně platných (jejichž dodržování s určitou rezervou ostatní účastníci provozu očekávají), tím víc je jeho povinností a odpovědností chovat se tak, aby nikoho nezrakvil ani neohrozil, včetně předvídání chyb a sebevražedných sklonů jiných řidičů.

Ve vašem příběhu se sanitkou a Fobií mi chybí jedna dost podstatná informace, a to, zda Fobie dávala blinkr, a v jakém předstihu. Pokud ne a bez varování vám to tam její řidič poslal, šlo zřejmě o pokus o sebevraždu. Pokud znamení dávala a vám to nestálo za reakci, jste magor vy.
IP zaznamenána