30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pomáhat a chránit v Plzni  (Přečteno 2199 krát)

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Pomáhat a chránit v Plzni
« kdy: 11 Října 2020, 15:23:13 »

Ahoj,
na vlastní kůži jsem zažil pomáhání a chránění v plzeňském stylu, a chtěl bych se zeptat na rady, co s tím?

Bylo to v noci na vlakovém nádraží u vstupu, kde jsme popíjeli nápoje bez roušek a byli přivoláni Pachové. Řešeno údajně domluvou (jen si zapsali doklady a odtáhli). Pak jsme se na chvíli přesunuli s kamarádem dovnitř, protože mu jel vlak a já měl přes hubu tričko. Pokud byl dostatečný rozestup (hala téměr prázdná) a jelikož je to místnost s vysokými strope, tak jsem ho občas neměl a benga přijeli znovu. Okamžitě jsem byl zatčen a odveden k fízlautu a naložen dovnitř. Na to mám svědka, nijak jsem se nebránil, v této době laboruju se zraněným ramenem. Jakmile jsme odjeli z prostoru nádraží, tak jsem ve voze začal dostávat nakládačku pěstmi a totéž probíhalo i na stanici včetně pendreku. Mlácení se věnoval pouze 1 opicajt, dalšímu to nijak nevadilo, pak v místnosti procházeli i další. Pak jsem v této místnosti musel sedět nahý a asi za hodinu už mě zmláceného vozili po 2 špitálech. Pak jsem byl odvezen do cely předběžného zadržení, kde jsem byl držen 12 hodin, bez možnosti kontaktu s kýmkoliv. Nikdo mi neřekl proč, mlčení bylo bráno jako přitěžující okolnost, samozřejmě žádné poučení před zákrokem. Jediné poučení bylo na cele, na co mám právo vč. kontaktu na právníka či rodinu, ale kontakt nepovolen.

Když jsem byl propuštěn, chtěli se mnou sepsat protokol, kde bych se mohl vyjádřit. Bude to prý podklad pro správní řízení o údajném přestupku. Řekl jsem, že nejsem ve stavu nic s nima řešit, ať si mne eventuelně předvolají. Nikde jsem nic nepodepsal, k ničemu se nevyjadřoval. Podle opicajtky, která chtěla sepisovat protokol, prý byl opakovaný výjezd a došlo k vyhrocení situace. Protokol jsem v ruce neměl. Žádná zkouška na alkohol (chtěli dejchnout, odmítnuto, krev nebyla odebírána).

A teď, co s tím? Podat rovnou trestní oznámení na ty 2, kteří se nijak nepředstavili, ale snad jsem si zapamatoval jejich čísla? Podat to na státní zastupitelství nebo jiný útvar policie? Nebo to řešit ještě přes nějakého právníka? Mohl by mi někdo někoho doporučit? Ideálně v Plzni, ale podmínka nutná to není. Ideální stav na konci je, že dotyční skončí v civilu, protože to je dle mého totální selhání snad ve všech směrech, které nařizuje zákon o policii.

S důkazy je to bohužel slabší. Měl jsem za to, že mobil nahrává, ale žádná nahrávka v něm není. Byl mi okamžitě odebrán, byl jsem nucen vydat pin, aby zkontrolovali, jestli nahrává. Odmítnuto, mobil odebrán a odnesen do vedlejší místnosti a vypnut. Mam 1 svědka, který může dosvědčit, že jsem se nijak nebránil zatčení, že jsem do auta nastupoval zdravotně v pořádku, mám lékařské zprávy o zraněném ramenu před 14ti dny. Měl by existovat nějaký záznam o návštěvě 2 ambulancí cca hodinu po zatčení, kde už jsem byl zmlácen. Tyto zprávy nemám, možná budou v nějakém spise. Je otázka, jestli existuje (a bude existovat) nějaký zvukový záznam z auta. Teď mám své selfie, jak se krásně vybarvuje obličej a záda od pendreku.
IP zaznamenána

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit v Plzni
« Odpověď #1 kdy: 11 Října 2020, 16:21:00 »

Nechápu, proč dvě různé ambulance a ne jedna stejná dvakrát? To se mi zdá nelogické. Možná se jim lékarská zpráva z první ambulance nelíbila, tak zkusili jinou? Já bych si tedy do těch dvou ambulancí došel a požádal je o kopii lékařské zprávy. Pak bych se rozhodl co dál, jestli zranění popsané v lékařských zprávách odpovídá příběhu a aby tam třeba lékař nenapsal něco o agresivním chování vyšetřovaného při lékařském vyšetření apod., což by mohlo být problematické.
« Poslední změna: 11 Října 2020, 16:31:18 od polda »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit v Plzni
« Odpověď #2 kdy: 11 Října 2020, 16:37:25 »

První ambulance je přes řeku od fízlárny. Tam provedli vyšetření obličeje a poslali nás na rentgen do nemocnice. Rentgen se nekonal, lékař pohmatem rozhodl, že zlomené nic není. Vyžádat si zprávu z nemocnic je asi dobrý point.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit v Plzni
« Odpověď #3 kdy: 11 Října 2020, 18:38:04 »

Tohle je neskutečný.. myslel jsem si, že takové věci se už defacto nedějí.. Je mi jasné, že když je policista zmrd, tak mě může z důvodu přestupku dusit, případně předvést (i když mám za to, že za BESIP předvést nejde).. ale že až takhle..

Dotaz pro místní - jak se tomuto může člověk aspoň nějak bránit? Jak z takové situace pořídit aspoň nějaký důkaz?
dotaz2: Jaký postih mohu dostat za odmítnutí dechovky, pokud nejsem řidič čehokoliv a mám důkaz o tom, že ani nikterak neruším veřejný pořádek?
Pro autora - good luck, zkuste ty zmrdy co nejvíc vyburzerovat a rozhodně se o něco pokusit. Sice budete tahat za kratší konec, ale má to smysl..

Já bych asi měl problém se v takové situaci udržet a nevymyslet něco za hranou zákona  :x
« Poslední změna: 11 Října 2020, 18:40:46 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit v Plzni
« Odpověď #4 kdy: 11 Října 2020, 20:01:00 »

Dobrý den,
vynechám emoce, které ve mne Váš příspěvek vyvolal. Zaměřím se na technikalie.

Rozhodně bych podal trestní oznámení. Sepsal bych ho sám, případně zajít za advokátem. Udělejte to co nejdřív, a to z důvodu, že existuje tak 0,001 % šance, že fízlové zapomněli vymazat záznam z palubní kamery, případně jiné kamery, která by mohla něco dosvědčit.

Rozhodně bych zašel za nějakým odborníkem nebo někým, kdo technicky opravdu rozumí dolování dat z telefonu nebo jiných paměťových zařízení. Třeba to smazali, třeba se to neuložilo, ale mohlo by to nekde na disku stále být, dokud tento záznam neprepisete jinými daty. O to se opirejte, je to alfa omega. Jakvýpovědmi ekoliv Vaše tvrzení bude smeteno jejich výpovědmi, kde si navzájem dosvědči, že k ničemu co popisujete nedošlo. Záznamy z kamer se poškodí nebo ztratí. Záleží, jaké důkazy předložíte Vy.
Ale i kdybyste nic neměl, trestní oznámení podejte.

Trestní oznámení bych podal státnímu zastupitelství, případně pres tím bych zavolal na GIBS, co Vám řeknou tam.
« Poslední změna: 11 Října 2020, 20:03:01 od Sudaler »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit v Plzni
« Odpověď #5 kdy: 11 Října 2020, 23:12:45 »

Vyplenit nějakou plzeňskou četnickou stanici se s Vámi asi nevydám, ale pokud by byly problém peníze na dobrého advokáta, rád v dané věci přispěji částkou i větší než malou.
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit v Plzni
« Odpověď #6 kdy: 11 Října 2020, 23:20:39 »

Rád také přispěji. Z klubu plzeňských kund&kurv je mi nablití.
IP zaznamenána