30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zábor a soukromé auto  (Přečteno 4401 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
[WIN] Zábor a soukromé auto
« kdy: 07 Října 2020, 17:07:16 »

S firemním autem to bylo nějaké nudné, tak bylo na stejném místě zaparkováno soukromé auto.

Byl jsem předvolán k podání vysvětlení a také se dostavil (byť  něco později, z čehož byli místní paraziti mírně nervózní). Vrhli se na mě hned tři najednou a výsledkem je patrně nejkratší podání vysvětlení v historii. Mám za to, že jsem překonal i již klasické přiznání Otakara Švankmajera.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2020, 17:18:28 »

LOL
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto
« Odpověď #2 kdy: 07 Října 2020, 21:16:07 »

Proc nam to delate? Proc to ctu az zde a nemohl jsem u toho byt? ;D ;D ;D
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto
« Odpověď #3 kdy: 07 Října 2020, 22:22:04 »

 ;D Může ale tohle realně být bráno jako přiznání? Nebo vám o to vůbec vzhledem k nesprdelizovatelnému přestupku nejde? :D

gj anyways  :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto
« Odpověď #4 kdy: 07 Října 2020, 22:35:02 »

Tak ona to byla odpověď na otázku kdo tam s autem zaparkoval. Akorát tu otázku ti umělci nějak nezvládli zaprotokolovat.

edit: A to jsem na ně ještě byl tak hodný, že jsem jim ke konci podání vysvětlení (ještě před podpisem zápisu) nabídl, že když se mi omluví, že mne obtěžovali, mohu ještě změnit výpověď. Neměli zájem. Inu, kdo chce kam, chuj s ním. :-)
« Poslední změna: 12 Října 2020, 19:30:54 od Číkus »
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 170
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto
« Odpověď #5 kdy: 14 Října 2020, 21:32:56 »

Mám trochu OT dotaz, ale snáď sa môžem opýtať aj v tejto téme.

Preventívne študujem FSM a v článku FSM 3: (Ne)podání vysvětlení je písané, že v prípade podobnom tomu z tejto témy, kedy by SO vyzval provozovatele k podaniu vysvetlenia ohľadom podozrenia z priestupku, je odporúčané uviesť, že provozovatel pozná identitu osoby, ktorá priestupok spáchala, ale odmieta vypovedať.

Pri nejakom zakázanom parkovaní, z ktorého neexistujú žiadne kamerové záznamy alebo svedkovia, neznamená to pri takejto výpovedi automaticky WIN pre provozovatele, keďže SO sa asi bez kooperácie ťažko dopátra k páchateľovi priestupku? :) Je nejaká výhoda pre provozovatele v tom, keď uvedie vo výpovedi Helmuta?
« Poslední změna: 14 Října 2020, 21:39:04 od Quick »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto
« Odpověď #6 kdy: 14 Října 2020, 21:53:49 »

WIN to znamená v případě, že z přestupku nelze vyrobit Přestupek provozovatele (dříve správní delikt). Přestupek provozovatele je vymáháním objektivní odpovědnosti, to znamená, že SO říká "Hele, nás (už) nezajímá, kdo to řídil. Prostě nám zaplať, protože za ten čin neseš objektivní odpovědnost jako provozovatel."

Zrovna zábor je typ přestupku, který (až na pár vyjímek) nelze překlopit na přestupek provozovatele. Které přestupky teda lze převrátit? Obecně parkování, úsekovky, stacionární radary, průjezdy na červenou. Až na to parkování se jedná o přestupky, které jsou zachyceny automatizovaným technickým prostředkem používaným bez obsluhy (https://www.epravo.cz/top/clanky/podminky-objektivni-odpovednosti-provozovatele-vozidla-110508.html). Díky tomu si nemohou například na fízlárně krátit čas tím, že by seděli s kafčem u kamer a sledovali kdo např. nedal na křižovatce blinkr a následně posílali flastry... in fact, pokud se nepletu, oni by to teoreticky dělat mohli, ale právě odmítnutí sdělení identity řidiče by je poslalo nenávratně do prdele
Zrovna u běžného parkování byste odmítnutím sdělení identity řidiče orgánu spíš pomohl a zahodil šanci je chvíli zdržovat, protože by SO okamžitě zahájil řízení s provozovatelem.

Je důležité SO neříct "Nevím, kdo řídil", protože vy jako provozovatel to vědět musíte a tuším, že by z toho SO mohl zkusit vyrobit další přestupek (i když nevím přesně, jak by to dělal, když na podání vysvětlení nelze nahlížet jako na důkaz). Proto, pokud chcete zatlouct identitu řidiče, tak je nejlepší se odvolat na článek 37 LZPS (http://zakony.centrum.cz/listina-zakladnich-prav-a-svobod/hlava-5-clanek-37).

V tomto případě, který zde řeší Číkus by mělo stačit (pokud se nemýlím) odmítnout sdělit osobu řidiče a tím by to skončilo, nicméně Číkus se chce s orgánem (předpokládám, pokud kecám, tak se vám Číkusi omlouvám) chvíli kočkovat a pak si nejspíš popleta jeden vzpomene, že neřídil.
« Poslední změna: 14 Října 2020, 22:31:41 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Quick

  • Příspěvků: 170
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto
« Odpověď #7 kdy: 14 Října 2020, 22:13:52 »

Díky za vysvetlenie!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto
« Odpověď #8 kdy: 14 Října 2020, 23:34:09 »

johncreek> Správný úsudek, chválím! :-)

Jen doplním, že podání vysvětlení snese hodně, třeba i to "Nevím, kdo řídil".
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto
« Odpověď #9 kdy: 27 Října 2020, 15:18:31 »

Na podání vysvětlení dělal Prajzner ramena a byl drsnej jako šmirglpapír. teď stáhl ocásek, šášula jeden.

Požádat Brno-KrPole o změnu místní příležitosti z pět na Brno-sever asi nebude mít valného smyslu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto
« Odpověď #10 kdy: 22 Prosince 2020, 22:03:11 »

Předpokládám, že už se nic nestane, přesouvám do ukončených.
IP zaznamenána