30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Pokuta za netěsnost výfuku.  (Přečteno 8771 krát)

Tooom77

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[LOST] Pokuta za netěsnost výfuku.
« kdy: 01 Října 2020, 00:19:29 »

Dobrý den, mám tu na vás takový dotaz. Necelý týden zpět jsem jel v nejmenovaném městě po silnici a najednou cítím, že auto jede jinak, než předtím. Dělalo velký hluk a celé se klepalo. Bylo mi tak nějak jasný, čím to asi bude, jelikož mi bylo řečeno, že výfuk bude brzy na výměnu (technickou o měsíc dříve auto prošlo). Zastavil jsem na nejbližší benzínce, abych se podíval pod auto, jak to tam vypadá, samozřejmě středový díl úplně oddělený od zadního, skoro jsem ho táhnul po zemi. Bohužel jsem měl to štěstí a stihl jsem za tu dobu projet okolo dvou policejních hlídek, které se za mě pověsily a na benzínce spolu něco pánové probírali s pohledem na mě (asi se na mě už domlouvali). Po chvilce policie odjela a já nevěděl, co mám dělat. Sedl jsem do auta a přemýšlel, že odjedu domů (měl jsem to asi 2km) a budu doufat, že mě po cestě nechytí. Sednul jsem do auta, nastartoval. Sedím dál nehnutě v autě a přemýšlím, jestli to není blbost a jestli tam auto nenechat a nejít pěšky. Radil jsem se do toho ještě s kamarádem, co seděl vedle mě. S takto nastartovaným autem, jsem dál stál na místě, nikam jsem nejel, nikoho neohrožoval a pouze přemýšlel. V tu chvíli to pánové z hlídky, která na mě číhala za rohem už nevydrželi a akčně najeli zpět k benzínce, zastavili přede mnou a rozsvítili majáky. Tak jsem jim předložil doklady, udělali mi testy na alkohol, na drogy, prohledali mi z nějakého důvodu i auto i osobní věci skrz naskrz. Nikde nic nenašli a tak koukli pod auto a viděli samozřejmě výfuk. Říkám jim, že se mi to stalo teď před chvílí a že nevím, co s tím, že asi bude nejlepší tam auto nechat a jít domů pěšky. Načež začli být velice nepříjemní a začali na mě, že jak si to vůbec představuju s takovým autem chtít někam odjet, že to teda ne, že jsem si měl okamžitě zajistit odtah. Dohadování skončilo tak, že jsem dostal 2000 pokutu za to, že vozidlo není způsobilé k provozu na pozemních komunikacích. A moje otázka zní. Dostal jsem pokutu oprávněně nebo ne? Mám si jít stěžovat na služebnu, říct jim, jak se to doopravdy stalo a mám nějakou šanci na to, že mi stížnost uznají? Jde mi o to, že opravdu hned, co se to stalo, jsem sjel na benzinku, kouknul se, co se děje a pak už s vozidlem v jízdě nepokračoval. Pouze jsem v něm seděl, na místě řidiče, ve stojícím vozidle, s dírou ve výfuku. A najednou hlídka policie mi dává 2000 pokutu i když jsem s vozidlem nikam neodjel. Je to normální postup nebo se zdá jenom mně, že to policisté trochu přehnali? Předem děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2020, 00:25:27 »

Vy jste to zaplatil? Ne, oprávněné to nebylo, ale už s tím vůbec nic nenaděláte.

Nahrajte sem ten blok (anonymizovaný), zda tam není nějaká zásadní chyba.
« Poslední změna: 01 Října 2020, 00:32:58 od Číkus »
IP zaznamenána

Tooom77

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2020, 00:45:23 »

Nic jsem jim nezaplatil, dokonce jsem se s nimi dohadoval, že si myslím, že je pokuta neplatná. Na to mi bylo řečeno, že nic takovýho ať si nevymýšlím, dám jim tam 3 podpisy a vezmu si složenku (neměl jsem peníze na místě).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2020, 00:45:29 »

Pokud jste zaplatil na místě tak pravděpodobně to již nepůjde zvrátit. Ale co kdyby - máte ve voze kameru ? - jestli ano zkuste najít záznam, při troše štěstí by tam mohl být slyšet průběh zásahu.
Protože počítám že Vás nepoučili o tom, že pokud s přestupkem nesouhlasíte, nemohou od Vás vymáhat pokutu a bude se to řešit ve správním řízení, naopak že pokud zaplatíte, tak tím vyjadřujete souhlas s přestupkem.
Pokud tu kontrolu máte zaznamenanou, tak by jste alespoň mohl podat na ty šmejdy stížnost.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #4 kdy: 01 Října 2020, 00:47:06 »

Nahrejte sem ten blok.
IP zaznamenána

Tooom77

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #5 kdy: 01 Října 2020, 00:47:11 »

Kameru v autě mám, ale ihned po tom co zastavím jí vypínám a zapínám opět až při rozjezdu. Z toho důvodu jsem kameru právě zapnutou neměl, protože jsem nikam nejel. Jdu sem nahrát ten blok.
IP zaznamenána

Tooom77

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #6 kdy: 01 Října 2020, 00:57:15 »

Poradí mi někdo, co dát mezi img a /img aby mi to nahrálo tu konkrétní fotografii?
« Poslední změna: 01 Října 2020, 00:59:29 od Tooom77 »
IP zaznamenána

Tooom77

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #7 kdy: 01 Října 2020, 01:01:22 »

« Poslední změna: 01 Října 2020, 01:03:39 od Tooom77 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #8 kdy: 01 Října 2020, 01:01:45 »

Musíte to nahrát někam na internet a pak mezi img a /img vložit odkaz na obrázek.

A nebo klikněte na "rozšířené možnosti" (pod oknem, kam píšete text) a tam je pak možnost "připojit".
IP zaznamenána

Tooom77

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #9 kdy: 01 Října 2020, 01:03:01 »

EDIT: Děkuji za radu, už pro příště vím, jak na to. :)
« Poslední změna: 01 Října 2020, 01:05:41 od Tooom77 »
IP zaznamenána

Tooom77

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #10 kdy: 01 Října 2020, 01:12:53 »

Teď čtu na internetu:
"Důležité je, abyste věděli, že podpisem příkazového bloku obviněným se příkaz na místě stává pravomocným a vykonatelným rozhodnutím. Kromě zcela specifických případů se proti němu nelze odvolat ani dosáhnout jiného opravného prostředku. O tomto je policie nebo správní orgán řidiče povinen poučit (§ 92 odst. 2 pís. l) ZOP)."
Já jsem pokutu dostával poprvé v životě a absolutně jsem netušil, jak se má a nemá v takovém případě postupovat. I když jsem se s policisty dohadoval o tom, že si myslím, že mi pokutu dali neoprávněně, jejich reakce byla pouze, dejte nám sem 3 podpisy a konec. Nebyl jsem seznámen s absolutně ničím o tom, že bych si s přestupkem mohl dovolit nesouhlasit nebo něco podobného. Prostě mi dali blok a tady nám dejte podpis. Jelikož jsem pokutu neplatil na místě, myslel jsem že o nic nejde, že je to prostě nějaký podpis a nebyl jsem s ničím seznámen. Šlo by to popřípadě uhrát na toto?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #11 kdy: 01 Října 2020, 08:13:26 »

Tady uz nic neuhrajete. Co ste si pri podepisovani myslel nehraje roli, protoze i na bloku mate napsano, ze podpisem se stava pravomocnym rozhodnutim. At je vam to poucenim, aby ste se priste nechoval tak lehovazne (neco sem podepsal, nejakej podpis, atd). A nekam v aute si napiste 3 pravidla: s policajty se nebavime, nic jim nepodepisujeme, a vsechno nahravame...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #12 kdy: 01 Října 2020, 09:25:42 »

Tak snad jde ještě přezkum, případně, pokud by byl záznam o nepoučení, nicméně, šance jsou minimální.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #13 kdy: 01 Října 2020, 09:56:12 »

Blok (příkaz na místě) je nezákonný. Chybí tam jméno a příjmení fízla (podle zákona tam má být, jeho sl. číslo nestačí) a taky tam chybí popis skutku, resp. pokud snad má jít o slova „upadlí výfuk“, je porušen § 16 správního řádu. Netuším, o který jazyk se jedná, ale čeština to není. Z těchto důvodů lze podat příslušnému KŘP Královéhradeckého kraje podnět k přezkumu.

Pokud vám fízlové vnutili blok a nevysvětlili vám jeho povahu, tedy že tento způsob řešení věci je podmíněn vaším souhlasem, který vyjadřujete tím podpisem, je to formálně důvodem pro obnovu řízení, chybějící souhlas obviněného je nově najevo vyšlá skutečnost.

Prakticky jste ale bez šance. Přezkum KŘP neprovede, ne proto, že by nebyla pravda např. o tom s jménem toho, kdo blok vydal (na to jsou dokonce rozsudky správních soudů), ale jednoduše proto, že nemusí, je to na jejich libovůli a neexistuje obrana. Obnovu řízení taky nikdo nepovolí, buď to smete ze stolu rovnou, nebo se zeptá těch fízlů, jak to probíhalo, závěr bude, že jste se vším souhlasil. Vítejte v ČR.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #14 kdy: 01 Října 2020, 10:19:49 »

Teď čtu na internetu...
Čtete správně.

Složenku zaplaťte a pro příště si zapamatujte, že fízlům se zásadně nikdy nic nepodepisuje.
IP zaznamenána