30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: deadmut  (Přečteno 4557 krát)

antifizl

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
deadmut
« kdy: 24 Září 2020, 12:25:06 »

Dobrý den,
potřeboval bych poradit kde vzít deadmuta, který zemřel po 1.9.2020  obešel jsem pár nástěnek ale nikde se nenachází datum narození a adresa zesnulého piráta. děkuji přátelé
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2020, 12:31:48 »

Doplňte, prosím, u svých starších témat jak to dopadlo, ať je můžeme přesunout do ukončených věcí.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2020, 12:56:53 »

Jen bych vás možná rád trošku amatérsky varoval, že se vystavujete tak trochu riziku.

Jednak, mám za to, že už jsem tu i jinde viděl a slyšel, že dnes už nemají správní orgány problém si předvolat pozůstalé.

Za druhé, můžete narazit na deadmuta, který nemá řidičák.. to vy nevíte.. Nebo ho může mít třeba kvůli zdravotnímu stavu, či něčemu jinému, deaktivovaný (teď omluvte, že neřeším přesné termíny). V takovou chvíli na sebe ušijete jiný přestupek - vy jako provozovatel máte povinnost zařídit, aby vaše vozidlo bylo úžíváno v souladu s ZPPK, ale rovněž osobou k tomu způsobilou (teď opět vynechme případ, kdy se řidič zapůjčitel o tu aktuální způsobilost připraví sám třeba tím, že si dá 4 panáky vodky). (A když už si je dá, tak musí jet pořádně rychle, aby to stihl dom dřív, než to začne působit. Zdravice Číkusovi  ;D)

..nesměl provozovatel vozidla zejména:

a) svěřit řízení vozidla osobě, která není dostatečně tělesně a duševně způsobilá k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a v potřebném rozsahu neovládá řízení vozidla nebo jízdu na zvířeti a předpisy o provozu na pozemních komunikacích
b) svěřit řízení motorového vozidla osobě, která není držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu motorových vozidel


§ 10 odst. 1 písm. b) zákona č. 361/2000 Sb.

Přijde mi, že Deadmut (třebaže občas funguje asi fakt dobře, nevím) je zbytečně riskantní varianta.

Otázka na právně znalé - jak by to bylo vlastně s vymožitelností toho práva? Já v rámci podání vysvětlení sdělím úřadu identitu Deadmuta, SO uzná Deadmuta že řídil, ale mně bude chtít dát pokutu za výše zmíněný paragraf. Je tam prý až 10 tisíc. Když ale nelze použít podání vysvětlení jako důkaz, tak co s tím vlastně mohou dělat? Nebo sdělení řidiče není formou podání vysvětlení?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #3 kdy: 24 Září 2020, 12:59:16 »

Navštívit webové stránky nějaké smuteční síně (ideálně krajské město) a podívat se na přehled obřadů. Vybereš si (někdo mladší - ŘP) a zavoláš tam, ať ti pošlou mailem kopii parte.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #4 kdy: 24 Září 2020, 13:25:30 »

Já mám jen pocit, že detmuti už zrovna moc nefungují.
IP zaznamenána

antifizl

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #5 kdy: 24 Září 2020, 13:37:13 »

Doplňte, prosím, u svých starších témat jak to dopadlo, ať je můžeme přesunout do ukončených věcí.

zatím nic nedopadlo vše leží u SO2
IP zaznamenána

antifizl

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #6 kdy: 24 Září 2020, 13:40:44 »

Navštívit webové stránky nějaké smuteční síně (ideálně krajské město) a podívat se na přehled obřadů. Vybereš si (někdo mladší - ŘP) a zavoláš tam, ať ti pošlou mailem kopii parte.

na parte ale není datum narození a adresa, kterou vyžadují do udaní napsat.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #7 kdy: 24 Září 2020, 14:38:30 »

Datum narozeni tam vetsinou je a adresa je otazkou chvile internetoveho inzenyrstvi. Musite si vybrat takoveho, ke kteremu dokazete potrebne udaje zjistit.

edit: sorry, nejak jsem automaticky predpokladal, ze deadmut je z nemecky mluvici zeme, tam opravdu datum narozeni na parte byva.
« Poslední změna: 24 Září 2020, 14:44:19 od medved »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #8 kdy: 24 Září 2020, 14:40:46 »

Pokud máte jméno a věk, porovnejte to s RŽP, kde vypadne sídlo a to porovnejte s katastrem nemovitostí.

Datum narození bývá také na tabuli při smutečním obřadu.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #9 kdy: 24 Září 2020, 19:35:52 »

link

Pouze jsem opravil nefunkční odkaz. -kdo-
« Poslední změna: 24 Září 2020, 22:21:08 od kdo »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #10 kdy: 25 Září 2020, 22:38:56 »

Doplňte, prosím, u svých starších témat jak to dopadlo, ať je můžeme přesunout do ukončených věcí.

zatím nic nedopadlo vše leží u SO2

To co leží u SO2 víc než rok už dopadlo promlčením..

řešil jste tu MHMP v roce 2014 https://www.30kmh.cz/index.php?topic=757.msg4445#msg4445
..asi vyhnilo a už se nic nestalo jako obvykle

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5097.msg54428#msg54428
..jestli jste podal odpor a ještě to neskončilo tak už je to promlčené

..a případ z roku 2018 jestli se od podání odvolání nic nestalo tak už je taky promlčeno.
IP zaznamenána

Majkky

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #11 kdy: 04 Listopadu 2020, 19:28:59 »

Za druhé, můžete narazit na deadmuta, který nemá řidičák.. to vy nevíte.. Nebo ho může mít třeba kvůli zdravotnímu stavu, či něčemu jinému, deaktivovaný (teď omluvte, že neřeším přesné termíny). V takovou chvíli na sebe ušijete jiný přestupek - vy jako provozovatel máte povinnost zařídit, aby vaše vozidlo bylo úžíváno v souladu s ZPPK, ale rovněž osobou k tomu způsobilou (teď opět vynechme případ, kdy se řidič zapůjčitel o tu aktuální způsobilost připraví sám třeba tím, že si dá 4 panáky vodky). (A když už si je dá, tak musí jet pořádně rychle, aby to stihl dom dřív, než to začne působit. Zdravice Číkusovi  ;D)

..nesměl provozovatel vozidla zejména:

a) svěřit řízení vozidla osobě, která není dostatečně tělesně a duševně způsobilá k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a v potřebném rozsahu neovládá řízení vozidla nebo jízdu na zvířeti a předpisy o provozu na pozemních komunikacích
b) svěřit řízení motorového vozidla osobě, která není držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu motorových vozidel


§ 10 odst. 1 písm. b) zákona č. 361/2000 Sb.

Přijde mi, že Deadmut (třebaže občas funguje asi fakt dobře, nevím) je zbytečně riskantní varianta.



Jak mi SO dokáže, že jsem neviděl před svěřením vozidla platný ŘP deadmuta? Provozovatel vozidla přeci není odborník i na případné padělky takových dokumentů.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #12 kdy: 05 Listopadu 2020, 09:17:34 »

Jak mi SO dokáže, že jsem neviděl před svěřením vozidla platný ŘP deadmuta?

Když to bude stát jen na vaší výpovědi tak řekne že jste si to vymyslel a že vám nevěří..
IP zaznamenána

Majkky

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:deadmut
« Odpověď #13 kdy: 08 Listopadu 2020, 15:39:51 »

Pak SO pomůžu několika svědky. :-)
IP zaznamenána