30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Telefon, který nikdo nedržel  (Přečteno 7503 krát)

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Telefon, který nikdo nedržel
« kdy: 24 Září 2020, 06:46:07 »

Zdravím Vás,

v únoru za mnou vystartovala hlídka, jak kdybych ukradl balík peněz... No zastavili mě. Mladý borec hned pane řidiči dopravní kontrola (předložil jsem propadlou zelenou kartu), ale kartu řešit nebudeme, budeme řešit ten Váš telefón... Za 200 Kč, souhlasíte? Ne, žádný telefon jsem nedržel. Tak Vás oznámíme na SO. Říkám OK, ale rychle... Jedu na trénink mladých hasičů. Borec odvětil, neměl jste držet telefon. Říkám nedržel a sedl jsem do auta a čekal. Po pěti minutách jsem za ním došel, že mu nic nepodepíšu a s ničím nesouhlasím, ať mi vrátí doklady, že opravdu potřebuji jed dále... Vystoupil "Pojď me na kameru" Vrátil doklady a jel jsem dál. Dále to probíhalo:

SO - výzva ustni jednaní; Lekářská omluva; SO - výzva ustni jednani nahradni termin; Nedostavil jsem se, protože jsem si spletl datum...; Vydání rozhodnutí; blanketní odpor; ofocení spisu + zde příspěvek

1. Po prostudování rozhodnutí SO - v odůvodnění mi popsali směr jízdy od Opavy do centra, ale já jel opačně. (PČR - uvedla správný směr)
2. Čas přestupku 16:23 na videu mě zahlédli 16:16
3. PČR uvedli, že jsem držel levou rukou telefon - což je blbost... Vždy volant držím levou rukou a když potřebuji držet cokoliv tak to dělám pravou. Na videu zoom+screen jde vidět, že fakt držím volant levou
4. Ten mladej z PČR byl velmi ortodoxní (jeho kolegyně pěkná milá a super) - Ve výpovědi svědku na otázku jestli jsem souhlasil - uvedl úplnou lež, takovou blbost bych neřekl. To co řekla jeho kolegyně souhlasí
5. Ve výpovědi : Jeho kolegyně uvedla, že neví co jsem držel on uvedl, že je to telefon... To samé s počasím on uvedl, že bylo Pefektní, ona normální
6. Rozhodnutí nabylo pravní moci i když jsem poslední den lhůty zaslal odpor

Teď mam 4 dny na doplnění odporu o podpis

Díky za rady co použít a na co se zaměřit.

Karel
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 917
    • Zobrazit profil
Re:Telefon, který nikdo nedržel
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2020, 07:25:43 »

1) spatna anonymizace. Na spouste mist je videt spousta udaju.
2) jak probihalo to doruceni fikci? Bylo opravdu doruceno 10.8.? Kdy byl prvni pokus o doruceni?
3) pokud bylo rozhodnuti opravdu doruceno 10.8.2020, posledni den jeste ve lhute 15 dni pro odvolani byl 25.8.2020.
« Poslední změna: 24 Září 2020, 07:30:36 od medved »
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Telefon, který nikdo nedržel
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2020, 08:02:43 »

K 1) tak za to se omlouvám jsem myslel, že je to Ok.
2) ulozni doba do 10.8, tedy ve schránce 11.8 screenshot od pošty
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 917
    • Zobrazit profil
Re:Telefon, který nikdo nedržel
« Odpověď #3 kdy: 24 Září 2020, 08:14:47 »

Ok, takze jste prosvihl lhutu pro odvolani o 1 den. Moc nerozumim tomu, proc Vas urad presto vyzval k doplneni odvolani - zda to znamena, ze chce tu hru hrat dal i kdyz si je toho zmeskani vedom, anebo Vas necha doplnit odvolani a pak na Vas udela dlouhy nos, znovu Vam napise ze jste prosvihl lhutu a game over.

Lze podat zadost o prominuti zmeskani ukonu.

Kazdopadne k dalsimu moznemu postupu - ted asi budete muset/bylo by dobre pockat az se zde vyjadri nekdo, kdo ma vetsi znalosti nez ja.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 303
    • Zobrazit profil
Re:Telefon, který nikdo nedržel
« Odpověď #4 kdy: 24 Září 2020, 08:31:33 »

Nepodával jste odpor, ale odvolání. A podal jste ho pozdě. Nic moc se s tím teď už dělat nedá. Že SO i tak odstraňuje vady (chce doplnit podpis) je v pořádku, teď je v režimu, že dostal nějaké podání, pokud podpis nebude doplněn, tak se jím vůbec nebude zabývat, pokud bude, tak ho zpracuje, jako opožděné odvolání. Tedy postoupí nadřízenému SO, který ho pro opožděnost zamítne, ale zároveň posoudí jako podnět k provedení přezkumu (takže je tam tak 1% šance, že se mu něco na rozhodnutí nebude líbit, zruší ho a vrátí SO1 s pokynem „znovu a lépe“).

Žádat teď o prominutí zmeškání úkonu už nejde, to byste musel spolu s tím opožděným odvoláním. Vemte si z toho ponaučení pro příště - jak se počítají lhůty a kdy je doručeno fikcí. Na fóru je to popsáno mnohokrát.
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Telefon, který nikdo nedržel
« Odpověď #5 kdy: 24 Září 2020, 09:43:00 »

Aha... Jsem počítal 15 dnů od oznámení a oznámení bylo 11.8, takže jsem 11.8 nepočítal do lhůty, ale až 12.8...  :-\

Takže všechny argumenty do odvolání tam uvézt?  ???
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 303
    • Zobrazit profil
Re:Telefon, který nikdo nedržel
« Odpověď #6 kdy: 24 Září 2020, 11:22:45 »

Počítáte asi správně, ale od chybného data. Pokud si dopis nevyzvednete v úložní lhůtě, považuje se za doručený posledním dnem, tedy zde 10. 8. Informace o tom, do kdy je možné dopis vyzvednout, i o tom, že se i při nevyzvednutí považuje za doručený, by měla být součástí toho, co při pokusu o doručení hází pošta do schránky.

Následné vhození dopisu do schránky už nemá na žádné lhůty vliv. Nejste první, ani poslední, kdo na to naletěl.

Jestli máte argumenty připravené, tak je do doplnění odvolání uveďte <grammar nazi>bylo by lepší uvést, než uvážet</gn>. Ale s vědomím, že to bude nejspíš ztráta času, odvolání je opožděné a ochota zahajovat přezkumné řízení či vyvolat obnovu řízení od SO2 bude minimální. Chcete-li se stébla chytat, můžete se pokusit kromě argumentace ve věci samé snést nějaké důvody, proč odvolání není opožděné, např. tvrdit, že do schránky nebylo vhozeno poučení o následcích fikce, čímž nemohlo dojít k doručení 10.8., navrhovat jako důkazy výslech pošťačky, váš, dalších osob s přístupem do schránky ... někdy touto taktikou lze SO utahat, že nakonec rezignuje a připustí včasnost odvolání. Ale ani tak nejsou šance velké.
« Poslední změna: 25 Září 2020, 06:58:47 od hh »
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Telefon, který nikdo nedržel
« Odpověď #7 kdy: 25 Září 2020, 06:55:01 »

Jo díky za info... Jsem to posral, navíc když z PČR borec lže... 

Takže rozpory tam uvedu + k té poště Odvolání mělo opožděné podání z důvodu, že rozhodnutí bylo vloženo do schránky bez poučení o doručení fikcí, proto došlo k opožděnému podání, protože jsem bral za poslední den lhůty 26.8. Navíc odvolání za mne posílala kolegyně, jelikož v té době jsem měl zdravotní problémy (kašel a nevolnost), proto jsem z těchto důvodu zůstával doma, jinak bych odvolání posílal dříve.

Navrhuji předvolání k této věci mě, kolegyní, plus ty co bydlí na trvalé adrese ( sestru, mamku, manžela od sestry) - ti mají potvrdit, že tam nebylo doručeno poučení o fikci

Chápu to správně?

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 303
    • Zobrazit profil
Re:Telefon, který nikdo nedržel
« Odpověď #8 kdy: 29 Září 2020, 13:48:16 »

Jo, chápete to správně, ale především je třeba chápat, že je to chytání se stébla, šance tak 10 %. Pokud jde o faktická tvrzení, méně je více. Dokonce i takový velikán ducha jako Míla Rozner už ví, že je lepší do ničeho nezabrušovat, protože vybrušovat z toho pak bývá po čertech složitější.

Kašel/nevolnost nejsou moc důvody bránící učinit podání (pokud nejste např. v karanténě). Tvrzení, jak jste chabrus radši nonstop doma, ale zároveň se vám záhadně nedaří doručit, je taky nahrávka úřadu na smeč. Všechny ty nemoci, nepřítomnosti, problémy způsobené třetími osobami atp. jsou důvody pro případné prominutí zmeškání lhůty (§ 41 SprŘ), akorát že o to byste musel požádat spolu s tím odporem do 15 dnů od pominutí překážky, což se nestalo.

Ona jediná cesta ven spočívá v tom, že vám ve schránce přistála výzva od pošty bez souvisejících poučení, takže jste netušil, že jde o psaní od úřadu, že se při nevyzvednutí v nějaké lhůtě považuje za doručené atp. Z výzvy dále vyplynulo, že vám dopis bude vhozen do schránky, a jelikož jste neměl žádné indicie k tomu, o co se jedná, a že by to mohlo být důležité/urgentní, na vhození jste počkal.

Pokud by ve schránce chybělo poučení, nemohla nastat fikce, a všechno ostatní je úplně jedno, úřad nemá žádné správní uvážení. Není třeba vymýšlet důvody, proč jste na tu poštu nešel/nemohl jít, proč jste odpor podal poslední den (počítáno od vhození) a zda jste to nemohl udělat dřív. I kdyby mohl a úřad to uměl prokázat, nic to nemění.
« Poslední změna: 29 Září 2020, 13:50:02 od hh »
IP zaznamenána